Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 34

Chofu RA-1229PVXU - мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    105
    #16

    Re: Климатик Chofu RA-1229pvxu

    За една компютърна зала купих Chofu. За времето на работа около 4 месеца мога да кажа, че само такъв ще купувам. Не съдава проблем, работи тихо и топли много добре.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #17

    Re: Климатик Chofu RA-1229pvxu

    Модела е много як тук има инфо за марката и от пръв поглед работата му е до-20* и наистина има реотан но той не е електрически.

    http://www.thempo.as/page2.html

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #18

    Re: Климатик Chofu RA-1229pvxu

    Да се поправя Забелязах на задната страна на каталога:
    ISO 9001
    Registration No.;JQ 0065D
    Registration Date:July3,2005

    Това ме учудва поради късната регистрация, но това:

    ISO 14001
    Registration No.;JE 0713A
    Registration Date:July19,2006

    наистина ме кара да се извиня

  5. Novice
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    7
    #19

    Re: Климатик Chofu RA-1229pvxu

    rusen: Впечатли ме описанието, което ни даде за Chofu и макар да не съм от Стара Загора,като имах път ми беше любопитно да го видя.Отидох в един магазин ,дето го предлагат.Продавача беше много любезен ,ама голямо "плюене" брат. Вместо да ми говори за Chofu- то той не спря да плюе другите марки макар и качествени които бяха изложени при тях. Не знам може това да им това да им е начина на продаване.На мен лично ми направи кофти впечатление, а иначе може и машинката да е добра ама не ми казаха от кога ги внасят как стои въпроса със сервиза . Излязох меко казано разочарован от магазина.А иначе продавача с такъв патос говореше ,че чак не е за вярване.От друг клиент разбрах ,че май ги внасяли от около 2г.За такова кратко наблюдение такава хвалба. Пък човек като ще дава толкова парици горе долу трябва да знае колко ще изкарат.Поразрових в руските сайтове има някакво разминаване в KW написани по етикетите в магазина и тези който са в сайтовете.Друго което ми направи впечатление е ,че уж марката е върхът на сладоледа пък има климатици само до 24-ка и едно две мултита. Някак несериозно звучи за професионалисти да правят до 24-ка.Докато се ровех се изумих с приликата им с друга марка TOYOTOMI ,ама те са същите като дизайн и характеристики.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #20

    Re: Климатик Chofu RA-1229pvxu

    Вносител за BG
    www.bgclima.com
    а ги купуват от
    www.global-intrnational.gr

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #21

    Re: Климатик Chofu RA-1229pvxu

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    Модела е много як тук има инфо за марката и от пръв поглед работата му е до-20* и наистина има реотан но той не е електрически.

    http://www.thempo.as/page2.html
    Само дето на графиката за мощността спрямо външната температура BTU/hr е отбелязано като Watt

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    1
    #22

    Re:Chofu RA-1229PVXU - мнения

    в момета в стара загора върви тотална реклама по домовете което е неоправдано защото никаде в рекламата не оповестяват каква е цената търговски трик да се хванат... а и с каква марка фреон са заредени нищо.климатици за ??????

  10. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    3
    #23

    Re:Chofu RA-1229PVXU - мнения

    Здравейте,искам да споделя с вас колко съм доволен от климатик CHOFU RA-1232PVU.Ползвам го от година и два месеца,изключително тиха работа на външното тяло,доближил съм го на една педя от прозореца на стаята в която спим.Зимата и в най-големия студ не съм го чул да
    шуми!Разхода за ток не надвишава 20лв/30лв на месец,зависи от периода на отчитане.Преди да го купя,почерпих информация от Руски сайтове,там пишеше ,че климатика работи без проблем и в най-големия студ и ми направи впечатление ,че го продават с 5 години гаранция.Не съжалявам,за 1900-те лева които дадох за него!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    23
    #24

    Re:Chofu RA-1229PVXU - мнения

    kikiki - дай повече тех.информация за този модел CHOFU RA - 1232PVU ! за какви метри кв./м.куб.може да отоплява??

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #25

    Re:Chofu RA-1229PVXU - мнения


  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #26

    Re:Chofu RA-1229PVXU - мнения

    29 дБ на първата ск. на вътр.тяло не ми се струват нормални за 1900 лв цена. При стандартните за този ценови диапазон 20-22 дБ.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    23
    #27

    Re:Chofu RA-1229PVXU - мнения

    добър вечер момчета,
    наистина 29дб.са неприемливи за този клим.,сравнявайки с други такива!бях прочел некъде че модел RA-1229PVX
    e най-добър на тази марка CHOFU?? Търсенето на подходяща машина продължава (ден и нощ) избора се свежда до:-Toshiba RAS13SKVR;RAS-18GKHP; RAS-16SAV-E или RAS-22SAV-E; Sanyo SAP-CRV126EHDS shiki sai kan DC 4.8kw или SAP-KCR184EH;
    Fujitsu AWYZ-18LB nokria; cornicheDC-AWY-18LBC; ASYA-18UBB; -18LEG; DAIKIN ururu sarara
    лека вечер,чакам отзиви и препоръки!мерси

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #28

    Re:Chofu RA-1229PVXU - мнения

    Мисля първо да прегледаш изискванията си относно необходимите ти мощности. Горе сравняваш клими от коренно различни мощностни диапазони - от 4,2 Квт за Тошиба 13 до 6,7 Квт за Нокрия 18. И какво прави една конвенционалка между останалите топмодели ?
    Аз лично като фен на Дайкин си клоня към Уруруто.

  17. Novice
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    4
    #29

    Re:Chofu RA-1229PVXU - мнения

    Аз не ги разбирам много тези неща ,но ми направи впечатление че темата е за модел 1229 PVXU,а kikiki споделя мнение за модел 1232-PVU.Като гледам между двата модела има доста разлики,а последния едва ли е този който си заслужава да дадеш за него 1900 лева.Поправете ме ако греша.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    21
    #30

    Отговор: Chofu RA-1229PVXU - мнения

    Здравейте. Съживявам една стара тема за да не отварям нова. Ползвам въпросния климатик от скоро (RA-1229PVXU). От няколко дни го пуснах на режим отопление и всичко за сега е добре, но ме притеснява следното нещо. Лампата operate почти не изгасва. Когато съм задал примерно 23 градуса и след известно време намаля на 21 тогава изгасва и след като падне температурата светва и не изгасва. Днес навън беше топло и на 22 градуса я видях да изгасне. Четох доста, че това е нормално за инверторните климатици и компресора си намаля оборотите и т.н. В кухнята имам друго Chofu (RA-1232PVU) което след достигане на зададената температура изключва компресора т.е лампата operate изгасва. Ползвам съм досега Hitachi и Mitsubishi които също са били инверторни но там е като климатика в кухнята. Според вас има ли смисъл да се притеснявам или климатика си работи добре? Благодаря ви.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MHI SRK35ZGX-S или Chofu RA-1231PVXU
    От nask във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 10
    Последно: 12-11-08, 18:40
  2. Fujitsu ASYA12LC или Chofu RA-1231PVU
    От ilko03 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 22
    Последно: 18-02-08, 13:37
  3. Chofu Sereno 1231 PVU - кога е произведен?
    От inakad във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 12-02-08, 22:04
  4. Chofu, General, Fujitsu или Daikin ???
    От djok във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 7
    Последно: 06-02-08, 23:36
  5. Климатици Chofu
    От joton във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 35
    Последно: 19-12-07, 22:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе