Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25
Like Tree4Одобрявам

Osaka CH-12-SLE не топли достатъчно

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #1

    Osaka CH-12-SLE не топли достатъчно

    Климатикът е на хазаите в сравнително малко помещение, около 10кв.м, но с френски прозорци на едната стена и пластмасова дограма на другата към терасата. Под апартамента никой не живее. С две думи - доста тежки условия. Климатикът е монтиран преди около 3 години и не му е правено обслужване поне от две. Прави дефрост за 10 минути + 3, преди да започне да работи на отопление отново. Това при около 0 градуса външна температура и висока влажност на въздуха. Интервалът на дефроста ще разбера утре.
    При зададени 28 градуса, дисплеят му отчита 22 максимум, а в страята едва достига 17 - 18 градуса по термометър. Рестартирах го от захранването и нещата малко се подобриха, като успях да достигна около 20 градуса в стаята. Имам съмнения, че I Feel не работи, защото дистанционното не отчита реалната температура. Не съм сигурен дали въобще има температурен датчик в него.
    Струва ми се, че температурата на въздуха на жалузите е ниска. Можете ли да напишете колко трябва да е? Утре ще тествам с по-точен термометър.
    Имам съмнения, че това са му възможностите на климатика, но все пак се надявам да не съм прав.
    Ще съм благодарен на всякакви съвети за диагностика, за да се аргументирам пред хазаина, че има нужда от проверка и обслужване!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2

    Отговор: Osaka CH-12-SLE не топли достатъчно

    Виж филтрите чисти ли са.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #3

    Отговор: Osaka CH-12-SLE не топли достатъчно

    Филтрите са чисти.
    Стаята е приблизително 13,5кв.м / 34куб.м През нощта прави дефрост на всеки час, през деня - на 1,5ч. Няма обледеняване на външното тяло.
    Днес е доста по-топло и успяхме да достигнем 22 градуса при настройка на 28. Температурният датчик на дистанционното не работи, ако въобще го има.
    На изхода на клапите температурата е 40 градуса при зададени 22.
    Обаче тези дефрости за по 13 минути ни разказаха играта...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #4

    Отговор: Osaka CH-12-SLE не топли достатъчно

    трябва да се измери налягането на фреона, може да има липса на фреон.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #5

    Отговор: Osaka CH-12-SLE не топли достатъчно

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    3
    Обаче тези дефрости за по 13 минути ни разказаха играта...
    Намалете настройката от 28-30С, на по нормално число - нещо като 21-22С и след това вижте дали ще прави тези чести дефрости. Може да ги намали и да почне да си топли по нормално!

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Отговор: Osaka CH-12-SLE не топли достатъчно

    А няма ли начин да се намалят дефростите (някаква настройка или датчик), след като по външното тяло няма видимо обледеняване? Не знам на какъв принцип ги правят да се включват на размразяване, но е нелогично при липса на заледяване или дори скреж по външното тяло, климатика да влиза в такъв режим. Нямам предвид точно тази марка, а всички климатици по принцип.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #7

    Отговор: Osaka CH-12-SLE не топли достатъчно

    Хубавият софт мери диференциалната разлика между температурата на тръбите на изпарителя и околната температура, по което съди за деберината на леда и въобще, дали го има. За съжаление, потребителят не може да направи нищо, тъй като информацията от тръбния датчик е свързана със защитата на компресора ивсякакви манипулации по него са противопоказни.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #8

    Отговор: Osaka CH-12-SLE не топли достатъчно

    Благодаря за напътствията!
    Не смятам да пипам нищо на своя глава. Хазяина си имал познат и обеща тези дни да го викне, ако е свободен. В случай, че не го направи ще се обадя на климатичен сервиз и ще взема фактура за услугата.

    На 25 градуса настройка от дистанционното е същата работа. Другите настройки са FAN min. и стандартно насочени надолу жалузи. След рестарт от щепсела топли сравнително добре.
    Като за капак на дисплея на вътрешното тяло показва стайната температура почти винаги с 2-3 градуса по-висока от настроеното.
    Помещението определено има големи температурни загуби, но субективното ми усещане е за прекалено ниска температура на изходящия въздух от жалузите.

    Това чудо на климатиците има ли някакъв начин за самодиагностика? Поне това мога да проверя. При дефростите на дисплея на вътрешното тяло изписва H1 и мига червеният символ на режим отопление. Точно 10мин и 3 за рестарта. Помещението се изстудява прекалено за този интервал.

  11. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #9

    Отговор: Osaka CH-12-SLE не топли достатъчно

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Другите настройки са FAN min. и стандартно насочени надолу жалузи.
    Пробвал ли си да засилиш вентилатора малко и да вдигнеш клапите малко нагоре?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #10

    Отговор: Osaka CH-12-SLE не топли достатъчно

    Честита Коледа!

    При по-високи обороти на вентилатора температурата на изходящия въздух се понижава. Не съм засичал има ли промяна в интервала на defrost при тази настройка, защото в помещението става осезаемо по-хладно. Положението на клапите не влияе по никакъв начин. Даже за проба ги бях пуснал на Swing - няма промяна
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 25-12-13 в 22:15.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #11

    Отговор: Osaka CH-12-SLE не топли достатъчно

    Колеги,
    Спешно се нуждая от помощта ви за този климатик. Днес ни обвиниха, че сме повредили "прекрасно работещия" уред.
    Какво означава код за грешка H1?
    При дефроста вече остава само тя, а през 3-4 секунди премигва символа за режим отопление. Когато включа в стаята друг отоплителен уред температурата на изходящия въздух се повишава, но не е каквато трябва да е според мен.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #12

    Отговор: Osaka CH-12-SLE не топли достатъчно

    Н1 е режим дефроз пише го в книжката на климатика. Грешките са Н2 Н3 Н4 за други неща. Тази осака е конвенционален климатик и не го бива за отопление.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #13

    Отговор: Osaka CH-12-SLE не топли достатъчно

    Благодаря!
    Как ми се иска да не си прав, но за съжаление и на мен първо това ми дойде наум.
    Има ли поне датчик или по време прави дефрост?
    Четох я книжката няколко пъти, но явно точно това съм пропуснал. Толкова мъгляво обяснение на функциите отдавна не съм срещал.

    Интересно ми е как са живели хазаите в този апартамент? Те се изнесоха и ние се нанесохме. Постоянно ни обвиняват, че сме зиморничави, а то си е студено. Кооперацията уж е с външна изолация, ама май само за Акт16 правена. Иначе не мога да си обясня как вън ще е по-топло, отколкото вътре.

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #14

    Отговор: Osaka CH-12-SLE не топли достатъчно

    Утре мога да снимам мисля че го имам в книжка на Грии. Просто климата си е слаба. Няма външен датчик за дефроз.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #15

    Отговор: Osaka CH-12-SLE не топли достатъчно

    Преживявал съм нещо подобно преди години с климатик Осака. Осаката..... топлеше 15 минути, после 20 мин не можеш го накараш да тръгне. Проблема с отоплението тогава го реших кардинално + радиатор. После го продадох и си сложих Фуджитсу.
    Един съвет - договорете се с хазяина. Студен апартамент с кофти отопление си е...едно -30% от наемната цена в района.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Osaka CH-12 CN не топли достатъчно добре!
    От didotop във форум Климатици Osaka
    Отговори: 8
    Последно: 02-12-11, 19:44
  2. Osaka CH-12-V - не топли?
    От mvalve във форум Климатици Osaka
    Отговори: 20
    Последно: 16-10-11, 10:26
  3. GREE ACS-12GP - не топли достатъчно при около 0 градуса
    От ontario във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 18
    Последно: 01-02-10, 15:26
  4. Osaka CH-12-SBP - не топли
    От doro във форум Климатици Osaka
    Отговори: 14
    Последно: 27-12-08, 18:02
  5. Osaka CH-12-TNS - не топли
    От achod във форум Климатици Osaka
    Отговори: 2
    Последно: 08-09-07, 20:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе