Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 22 от общо 22

Gree MHA48HR - климатика работи няколко минути и се изключва

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    13
    #16

    Re:Gree MHA48HR - климатика работи няколко минути и се изключва

    Такаааа,мотора на турбината сменихме с чисто нов,сменихме и датчика на питата на външното тяло,основно измихме и вътрешното и външното тяло,станаха като нови.Машинката заработи като нова,но това беше само докато настанаха минусовите температури,като застудя вътрешната турбина започна да преохлажда фреона и да понижава скоростта на турбината,външното тяло започна да се обледенава и така климатика работеше много вяло...При първото затопляне бяхме горе при външното тяло и последва изпускане на фреона,вакумиране,обезвлажаване,вакумиране,пълнене отново с фреон-4.200кг R22.Но уви и това не помогна и климатика продължава да обледенява външното тяло...Някякви идеи???

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #17

    Re:Gree MHA48HR - климатика работи няколко минути и се изключва

    Като обледенява външното тяло, по абсолютно цялата пита ли има скреж? Иима ли участък където няма скреж? Да кажем няколко реда от тръбите на топлообменника.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    13
    #18

    Re:Gree MHA48HR - климатика работи няколко минути и се изключва

    Когато температурата е много ниска под минус 3 градуса се обледенявя цялата пита,когато е над тези градуси се обледенявя на горна и долна половина с една свободна от лед зона по средата.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #19

    Re:Gree MHA48HR - климатика работи няколко минути и се изключва

    Тая машина изобщо влиза ли в режим дефрост? Имам чувството че има нещо объркано при смяната на датчика за дефроста. Дали е поставен на правилното място? Дали тръбата където е мотиран замръзва? Тая зима моя климатик взе да не влиза в дефрост, и забелязах че част от питата не замръзва. Точно капиляра където беше датчика за дефроста беше запушен. Отпуших го и се оправи, после запушваше по етрв-тата и четирипътника не отиваше в крайно положение. Принуден бях да сложа два филтъра - двупосочни, понеже ми е с 2 вътрешни. От тогава да чукна на дърво не ми е правил мизерии. Все едно имаше вътре нещо което се движи с фреона и на няколко дена запушваше. За влага съм сигурен че няма, системата беше чиста - и една капчица масло не капна като я отворих.
    Трябва да се увериш че датчика ти за дефрост замръзва добре. Ако това е така, проблема отива към елктрически, няма смисъл да вакумирате, пълните или доливате фреон.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    13
    #20

    Re:Gree MHA48HR - климатика работи няколко минути и се изключва

    Значи оригинално датчика мисля,че е бил някъде по средата на питата,преди две години направи същия номер и момчетата,които го монтираха доидоха и преместиха датчика на най долната тръба и се оправи....Та климатика наистина не стига до дефрост,утре ще проверя пак датчика и ще пиша.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    13
    #21

    Re:Gree MHA48HR - климатика работи няколко минути и се изключва

    Благодаря на провиго!!! След всичко описано до сега,аз съм любител не ми е това работата,та на въпроса,след подмяня на 4 датчика машината заработи перфекно с последния датчик монтиран на топлообменника за дефрост...
    Благодарности на всички,които се опитаха,и на които не се опитаха да помогнат !!!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #22

    Re:Gree MHA48HR - климатика работи няколко минути и се изключва

    Нали го бяхте сменяли тоя датчик. Сега пак ли друг сложихте? Дано поне сте го сложили на местото където е предвидено от производителя. Хубаво е че нещата са си дошли на мястото.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Ще се скапе ли климатика ако работи няколко дни над номинала...
    От marian1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 6
    Последно: 01-02-12, 15:14
  2. Voltel 12-ка DC инвертор - работи нормално само 30 минути
    От audiobg във форум Други марки климатици
    Отговори: 9
    Последно: 26-08-10, 14:25
  3. Хладилник Мраз 270 - работи около 10-15 секунди и изключва
    От MoonWalker във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 19-04-10, 20:46
  4. Компресора работи 5-6 сек и защитата го изключва
    От rutaro във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 3
    Последно: 18-03-10, 08:00
  5. Сменяме оператора за няколко минути
    От Lupus във форум Технологии
    Отговори: 11
    Последно: 19-04-08, 03:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе