Страница 57 от 67 ПърваПърва ... 7475556575859 ... ПоследноПоследно
Резултати от 841 до 855 от общо 1005
Like Tree799Одобрявам

GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #841

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Двуредовият топлообменник на Change има около 48 метра тръби, а едноредовия на половина. Съответно може да изпари или кондензира повече хладилен агент. Естествено това не става без по-голяма консумация и от компресора.

    - - - - - - - - - -

    Между другото преди Коледа изкарах сензора за стайна температура на FtXV35 с метър надолу. Той ако изключим подгрева е с много подобно на Change външно тяло. Днес поглеждам Sonoff-а, понеже отсъствахме 7-8 дни и включвах дистанционно всички клими ден по-рано, и какво да видя - 290 вата стабилна консумация, 8 часа без прекъсване... Очаква го все пак, а преди манипулацията под 390-400 както е при Change не е падал дълговременно.
    Този пост е редактиран от Ventsislav Negentsov; 03-01-18 в 08:54.
    Stankov85 и stainway харесват това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #842

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Здравейте,Писал съм и преди тук и сега пиша за последна консултация с разбиращ от климатиците.GREE GWH12 Change е климатика.Сложен е в сутерен ,който включва стая 18м2 на 2.10височина,малка кухничка 4м2 на 2.20височина и коридор-6м2 на 2.10 височина.На нивото на улицата е разположен сутерена.Има външна изолация 7см стиропор.От вътре е само залепен гипсокартон и два единични прозореца с ПВЦ профил и двоен обикновен стъклопакет.Ще приложа и снимки на разположението .Сега в това време като са минуси навън градусите на 22-23гр е хладно и не прави повече от 21гр.Затова го държим на 24гр.Под 1000вата не пада и не спира да работи.До 0гр навън под 600вата не пада ,тогава е добре на 22гр настроен и пак не изключва,над 5гр като стане навън вече държи 400-500вата и пак не изключва.Въпроса ми е дали нещо в климатика има или е малък за тази площ и разположение.След много разправии с майстора миналата година дойде и го замерва от вън и каза,че му добавил 250гр фреон.Тези стойности са след добавянето на фреона.В момента е така.Дистанционното му е обикновено,не онова дето може по него да се настройва темп.И да добавя ,че майстора каза че е достатъчен като сила този климатик ,като направи огледа.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    Панагюрище
    Мнения
    103
    #843

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Дано да те е излъгал,че е добавил 250гр фреон...А дали ти харчи много климатикът,можеш да пуснеш 2 духалки по 1.8 киловата и ,ако правят повече градуси(когато климатика консумира 1кв),значи не е добре!

  5. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #844

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Четох го този случай. Според мен 1kw е много. Или топлозагубите са доста големи или проблема е в климатика. Доколкото съм чел за дозареждане с фреон, първо се източва наличния, замерва се с везна и след това се зарежда колкото му е необходимо. Въз основа на какво този майстор е дозаредил 250 грама?

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #845

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Цитат Първоначално публикувано от Христев Виж публикацията
    Дано да те е излъгал,че е добавил 250гр фреон...А дали ти харчи много климатикът,можеш да пуснеш 2 духалки по 1.8 киловата и ,ако правят повече градуси(когато климатика консумира 1кв),значи не е добре!
    Не знам какво е добавил .Караше ме от вътре да пускам на студено на топло и мереше отвън нещо просто не знам.С две духалки и 3.6 киловата със сигулност ще е топло.
    "splendor" не е източвал фреона,както писах само мери нещо отвън докато сменях режимите на климатика.
    Иначе не е ли малък за тези помещения.Вече не знам какво да мисля.
    Този пост е редактиран от loshiat; 25-01-18 в 18:23.

  7. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #846

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Цитат Първоначално публикувано от loshiat Виж публикацията
    Не знам какво е добавил .Караше ме от вътре да пускам на студено на топло и мереше отвън нещо просто не знам.С две духалки и 3.6 киловата със сигулност ще е топло.
    "splendor" не е източвал фреона,както писах само мери нещо отвън докато сменях режимите на климатика.
    Иначе не е малък за тези помещения.Вече не знам какво да мисля.
    Не е източвал нищо, защото няма фреоносъбирачка, предполагам поне кантар е имал, за тези "250 грама"?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #847

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    Не е източвал нищо, защото няма фреоносъбирачка, предполагам поне кантар е имал, за тези "250 грама"?
    Не знам какво преставлява кантара,но имаше само бутилки с манометри ли как се вика на тях.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #848

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Мога да кажа от опит ,че такива помещения трудно се стоплят.
    Земята направо "дърпа "топлината
    На пода някаква изолация има ли ?
    Предполагам примерно едни 50 см са в земята от този етаж.
    Ако е така мога да предложа побългаряване .
    Слагане на дебели килими на пода !
    ponyasd и Genadi80 харесват това.

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #849

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Климатика е слаб за 28м2.
    bobovo, necata2, dwrbudr и 4 други харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    119
    #850

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Аз имам един 12 чейнж в 19кв, още един 12ка чейндж в 17кв и още една 9ка ломо в 12кв.
    Имам изолаций по тавани, подове и стени и пвц дограми. И трите климатика работят на минимума си който е от 400 вата и дори и при минус 10 работят онн. офф. Мисля си, че топлозагубите ти са големи.
    loshiat и ponyasd харесват това.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #851

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Мога да кажа от опит ,че такива помещения трудно се стоплят.
    Земята направо "дърпа "топлината
    На пода някаква изолация има ли ?
    Предполагам примерно едни 50 см са в земята от този етаж.
    Ако е така мога да предложа побългаряване .
    Слагане на дебели килими на пода !
    Не е вкопана,на нивото на пътя е може би 23-30см но видимо е на нивото на пътя.Няма изолация никаква.Ламинат е само върху цимент.
    Велев и аз така си мисля макар че не разбирам нищо, че климатика идва слаб за тук.Но нали преди да го сложат гледаха за какво помещение става въпрос.Не знам какво да кажа направо.Питането ми е затова да разбера дали на климатика му има нещо или наистина е малък за тук.Само на едната стена има живеещи и от там ме топлят ,от всякъде другаде не топлят.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #852

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Може да направите следния експеримент. Покрийте входовете на другите помещения с найлон и вижте как ще работи машината. Ако падне консумацията на 400w то явно е малка за всички помещения.
    loshiat, ponyasd и Stankov85 харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #853

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Цитат Първоначално публикувано от loshiat Виж публикацията
    Не е вкопана,на нивото на пътя е може би 23-30см но видимо е на нивото на пътя.Няма изолация никаква.Ламинат е само върху цимент.
    Велев и аз така си мисля макар че не разбирам нищо, че климатика идва слаб за тук.Но нали преди да го сложат гледаха за какво помещение става въпрос.Не знам какво да кажа направо.Питането ми е затова да разбера дали на климатика му има нещо или наистина е малък за тук.Само на едната стена има живеещи и от там ме топлят ,от всякъде другаде не топлят.
    Изкарай някои и друг килим от тавана и ще видиш резултат на следващия ден.
    Пода "дърпа" топлото.
    Лошото е ,че когато пода е студен.
    Това с килимите е пробвано на една вила в механата .Ефекта беше впечатляващ.
    Ако имаш термометър сложи го на пода с плочките и ще разбереш за какво говоря.

    - - - - - - - - - -

    Качвам две снимки едната с температура върху килима другата на 15 см от него без килим
    за да разбереш какво искам да кажа

    външна температура в момента около -2
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    loshiat, Genadi80 и Stankov85 харесват това.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    599
    #854

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Цитат Първоначално публикувано от loshiat Виж публикацията
    Не е вкопана,на нивото на пътя е може би 23-30см но видимо е на нивото на пътя.Няма изолация никаква.Ламинат е само върху цимент.
    Велев и аз така си мисля макар че не разбирам нищо, че климатика идва слаб за тук.Но нали преди да го сложат гледаха за какво помещение става въпрос.Не знам какво да кажа направо.Питането ми е затова да разбера дали на климатика му има нещо или наистина е малък за тук.Само на едната стена има живеещи и от там ме топлят ,от всякъде другаде не топлят.
    Колега на този климатик това са му възможностите за помещението в което е монтиран , и като се има предвид че доста не икономичен модел разхода на ток е в нормите за 28 кв.м. помещение с големи топлозагуби . Тук Ви препоръчаха за това помещение Fudjitsu 12 LT , той може да се справи но е по-скъп .

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Русе
    Мнения
    35
    #855

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Цитат Първоначално публикувано от loshiat Виж публикацията
    Здравейте,Писал съм и преди тук и сега пиша за последна консултация с разбиращ от климатиците.GREE GWH12 Change е климатика.Сложен е в сутерен ,който включва стая 18м2 на 2.10височина,малка кухничка 4м2 на 2.20височина и коридор-6м2 на 2.10 височина.На нивото на улицата е разположен сутерена.Има външна изолация 7см стиропор.От вътре е само залепен гипсокартон и два единични прозореца с ПВЦ профил и двоен обикновен стъклопакет.Ще приложа и снимки на разположението .Сега в това време като са минуси навън градусите на 22-23гр е хладно и не прави повече от 21гр.Затова го държим на 24гр.Под 1000вата не пада и не спира да работи.До 0гр навън под 600вата не пада ,тогава е добре на 22гр настроен и пак не изключва,над 5гр като стане навън вече държи 400-500вата и пак не изключва.Въпроса ми е дали нещо в климатика има или е малък за тази площ и разположение.След много разправии с майстора миналата година дойде и го замерва от вън и каза,че му добавил 250гр фреон.Тези стойности са след добавянето на фреона.В момента е така.Дистанционното му е обикновено,не онова дето може по него да се настройва темп.И да добавя ,че майстора каза че е достатъчен като сила този климатик ,като направи огледа.
    Фактически топлиш 28 m2 x 2.10 = 58.8 m3 кубични метра.
    Грубо ти трябват 80W, за да топлиш 1 кубичен метър.
    58.8 x 80 = 4700 W - нужна ти е машина с номинал около 4.70 kW, отделно имаш и топлозагуби и ГОЛ ПОД, значи ти трябва даже повече мощност. Максималната отдавана мощност на твоя е 5.13 kW и на хартия трябва да е достатъчно мощен, но да работи с малко зор.
    Твоя климатик доколкото виждам при Отопление има:
    Капацитет:
    3.80 (0.60 min - 5.13 max) kW
    Консумирана мощност:
    1.10 (0.20 min - 1.65 max) kW/h

    Така че май работи съвсем нормално да ти поддържа 21 градуса, щото при номинал харчи 1100 W/h за 1 час... Ако го набичиш да топли повече ще ти харчи 1650 W/h. Ако сложиш една врата към коридора (не го обитаваш) и килим трябва да стане доста по-добре в стаята.
    Иначе за модели на Gree май имаше още коментари, че май заради разположението на датчика за Темп, не поддържа акуратно градусите - примерно му задаваш 21 градуса, а той спира да топли чак като стигне 23 и става горещо...
    VeleV.Klima, loshiat, gerhar и 2 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 57 от 67 ПърваПърва ... 7475556575859 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор между GREE GWH12KF, SANG GWH12MB и Nippon - KFR 14 DC LUX
    От miroslavkl във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 8
    Последно: 19-10-12, 22:07
  2. Става ли Gree GWH12KF za 32 кв.м.
    От kudj00 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 3
    Последно: 02-08-12, 10:40
  3. Отговори: 3
    Последно: 12-05-11, 10:07
  4. Малко помощ за избор/купуване на ново РС
    От Cko във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 07-10-05, 08:18
  5. Нещо ново в Win XP Update?!
    От bestman във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 19-02-04, 15:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе