Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 68
Like Tree50Одобрявам

Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #46

    Отговор: Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

    Да, ако ще се купуват клими по 2500-3000 определено е по-добре един VRF. Най-икономичен ще е от всичко. Или термопомпа.
    P.Hristov одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    18
    #47

    Отговор: Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

    Още малко информация след като машината имаше възможност да се представи...
    Първо положителните неща (че са по-малко):
    + топли!
    + дефростите са добри, не се натрапват, няма студен въздух вътре, 5-10 минути (на око)
    + тия същите дефрости си вършат добре работата - питата се чисти добре (не прекалено), отдолу не съм засичал запушване или висулки
    + малко да притворя вратата на стаята и влиза в он-офф дори на -15 градуса, държейки безпроблемно зададените градуси
    + при нужда развърта над 1500Вт - то затова и грее (нали се казва gree)
    + минимума, който съм засичал да стои за повече от 10-тина минути, макар и само веднъж, е около 210Вт - мисля добре за машина от този клас
    + шумът от външното тяло не е силен (за разлика от вибрациите, виж в графа "минуси")
    + при достигане на температурата и влизане в "off" спира напълно вътрешния вентилатор - това за мен е много по-приятно, не виждам това да води до някакви обърквания с температурния режим (заради което твърдят че другите модели оставяли турбината на минимум)
    + клапата на вътрешното се управлява правилно при дефрост - вдига нагоре докато дефрости и после с известно закъснение е смъква - можело е да сложат още 10-20 секунди закъснение преди да смъкнат пак надолу (по-хладна е струята в това време) но е малък проблем

    Сега към минусите, тука ще е по-обширно:
    - ВИБРАЦИИ - има ги във всички диапазони (обороти на компресора), в ниските (300Вт) снимах клипче как задната предпазна решетка прави в краищата 10мм амплитуда на движението
    - като качи оборотите "визуалната" индикация на вибрациите изчезва но целият апартамент започва да "свири" с ниска честота - изключително дразнещо - предполагам че съм късметлия че под/над мен няма никой в момента, иначе досега да са ми свили сърмите да го спирам; това се случва на всякакви мощности, гледал съм го на 400-500Вт като работи как тези вибрации ги има и се пренасят през две стаи по стените (слагам ръка и усещам вибрацията му).
    Тук е момента да уточня как да монтиран:
    - поцинковани стойки от доста дебел материал
    - стойките захванати с 4 дюбела през EPS изолация (50мм) към бетонна стена (по-точно вид парапет на тераса) - самото външно тяло е навън от фасадата; тялото е с тампони към стойките, като го натискам има еластична реакция и съм сигурен че са тампони с прекъснати шпилки; реално "клатенето" на решетката за която говорех горе потвърждава че не е "твърда" връзка там
    - не е точно минус, но дефросите си ги правят без някакви "специални" логики - т.е. дори да е сухо времето си прави пак дефрост (говоря преди нова година когато беше -11 - тогава правеше понякога дефрости въпреки че питата е чиста че чак суха)

    За момента мога да кажа че съм разочаровам САМО заради тези вибрации. Сигурен съм че идват от компресора (такива са честотите). Не мисля че става въпрос за някакви резонанси, тъй като не е на определена честота а си ги има в много широк диапазон.
    Мисля че промяна на закрепването (махане на тампоните на стойките или смяната им) няма да помогне - вибрациите ще отнесат панела, но съм готов да го обсъдя със сервиза ако те искат да пробват така.
    Струва ми се че или е дефект на бройката, или е конструктивен проблем. Може би ще трябва намеса в конструкцията и захващането на компресора вътре?
    necata2, mirandi и rosswen харесват това.

  4. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #48

    Отговор: Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

    Хубаво е когато има доволни от тъй наречения нисък клас.Понякога средния и висок клас се "държат"като нисък и обратно.За тези пари няма какво да искаш повече.Някой ако може да сподели и за KFсерията ще е добре.
    ttanev и mirandi харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #49

    Отговор: Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

    popov, аз доколкото схванах gicho е по-скоро недоволен, заради вибрациите.
    Alexi одобрява това.

  6. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #50

    Отговор: Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

    Е така е,но ако нямаше и вибрации щеше да е почти като висок клас.По важното е че се е представил добре с топленето в тези студове.
    mirandi одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #51

    Отговор: Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

    Таман се чудех този климатик какъв клас е ? Той ,човекът е щастлив,че няма комшии. Между другото ето го новият им каталог за Европа.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    18
    #52

    Отговор: Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

    "Човекът" каза от какво не е доволен, и какво ще се опита да реши. Цялата тема е за да има реална информация за дадения модел (може би и марка). Ако има идеи в каква посока да се работи, казвайте. Позицията да се примирявате оправдавайки се с цената можете да я прегръщате като житейска идеология, но не желая да се опитвате да ми я насаждате.
    Засега мисля да говоря със сервиза за тяхното мнение. Ако е греда ще се подходи инженерно към проблема, като ще гледам да има гласност. Винаги имам опцията да го прехвърля на обект, където вибрациите ще без значение, така че не ме притеснява толкова.
    Да допълня информацията - според каталози и документация трябва да има функция за принудителен дефрост - е, няма, посочената комбинация прави "отопление +8 градуса".
    А този климатик е клас "не-сертифициран" -
    mirandi и rosswen харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #53

    Отговор: Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

    Извинявай,gicho ако съм те обидил. Вижда се ,че си решителен.

    - - - - - - - - - -

    В края на ноември не споменаваш за вибрациите или тогава не са били натрапчиви?
    tanatos одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    18
    #54

    Отговор: Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

    Не съм им обърнал внимание, може би, по-скоро не им отдавах такова значение. Не изключвам и да има промяна в амплитудата им оттогава, но не мога и да го потвърдя.
    Преди време съм попадал на мнения, които може да имат отношение към ситуацията - чел съм че в определени ситуации наличието на тампони може да влоши нещата, вместо да ги подобри - предполагам става въпрос за резонанси при които еластичността на окачването води до разлюляване с по-голяма амплитуда. Ще ми е от полза ако някой изкаже мнение.
    Другото е какво може да се подобри вътре - самото окачване на компресора? Или самият компресор е калпав (високи вибрации) или нещо по закрепването не е наред. Но пак като се съобразя с това че вибрациите са си с честотата на ротора си мисля че говорим за лош баланс?
    Интересното е че примерно в стаите където имам вътрешна изолация сякаш по- не се чува, докато в банята го чувам дори докато се къпя под душа . А това са 7-8 метра, през две стени че оттатък терасата ... Логично е, според мен тези вибрации се разпространяват отлично по железобетона. Затова ме притеснява колко надалеч стигат.
    Като хвана тръбния път усещам пак тия вибрации отчетливо - това да кажем че е ок близо до външното тяло, но дори до вътрешното (4.5м тръби) пак се усещат толкова силно. Всъщност по медта няма как да не се предават.
    mirandi одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #55

    Отговор: Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

    Пробвай да махнеш тампоните.
    Този пост е редактиран от avenger; 25-01-16 в 18:51.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #56

    Отговор: Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

    Така се получава при окачване в стоманобетон, когато един или няколко дюбела опират в желязо. Тогава няма спасение. Единственият начин е преместване на стойките на външното тяло.
    mirandi одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #57

    Отговор: Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

    Цитат Първоначално публикувано от gicho Виж публикацията
    ...
    + при нужда развърта над 1500Вт - то затова и грее (нали се казва gree)
    +...
    Аз си смених радиокасетофона Akai в колата с по-съвременен, по сходни причини

  16. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #58

    Отговор: Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

    В радиус 10-15м от моите външни стени има 5 Дайкина и нищо друго. Няма да ти казвам вечер за какво бучене иде реч. То по-добре Мидеи да бяха купили, баси.
    Mega и P.Hristov харесват това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    13
    #59

    Отговор: Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

    Тази зима топля кухня 10кв. неизолирана с дървена дограма с виола 09. Не съм имал проблеми нито с вибрации, нито с чести дефрости и топли идеално, външното тяло е на стълбищна тераса а точно над моето има дайкин 09 професионал. В никакъв случай греето не по шумно.Като изключим несъответствията по дистанционното, не ми харесва степените на вентилатора които са с толкова близки обороти че едвам се усеща разликата.
    P.Hristov одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    18
    #60

    Отговор: Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

    А в каква стена е монтирано външното тяло? Имам предвид бетон, тухла? Отново го следя и забелязвам че вибрациите се предават основно по дължина на стената, на която е монтиран. На 1м започва друга стена, перпендикулярно и там вибрациите са почти никакви. А от другия, далечният край на терасата започва кухня, и на 7-8 метра от климатика започва перпендикулярна стена, която първо е кухнята и после е банята. Така де, субективно вибрациите стигат до банята много отчетливо, докато в спалнята, която е на 1.50м от климатика са доста по-тихи и по-скоро са предадени по медните тръби на климатика.
    Странна работа, ще опитаме тези две неща - преместване на стойките и евентуално махане на тампоните, но се съмнявам сервиза да се навие - имам предвид че е доста нелогично да пречат, а и става двойна работа ако след махането им пак има проблем и искам да ги сложат.
    Реално като го описвах как е монтиран трябваше да спомена че самите стойки лягат върху външната мазилка която е над изолацията. Ако там лягаха върху стиропора може би той щеше да обира, но така върху мазилката го няма този ефект. Но от друга страна тази мазилка ляга върху стиропора и няма да и е лесно да предаде вибрациите през него.
    Остава по дюбелите да отива на арматура? Но то и да не е на арматура, бетонът ще прехвърли достатъчно мощно към арматурата - не знам как е точно конструкцията но мисля че там металът (на арматурата) е свързан с останалата част от арматурите на другите стени (блокът е пакетоповдигащи плочи като конструкция).
    Но е момента имаме вече един демпфер - тампоните. Ако те не успяват да оберат вибрациите то значи трябва да търсим повече демпфериране? Самите тампони като обем на гумата не са много и едва ли могат да погасят голяма енергия, някъде трябва да измисля голям обем погасяване. Мисля си дюбелите да станат на шпилки и около тях да има гума, а отвътре шпилките да са хванати за метална плоча, под която (към стената) да има гума (или друг демпфериращ материал - EPS, плътна вата ...)
    Как звучи това?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Според вас нормално ли е ...
    От Pa3KaTaH във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 27-02-17, 20:59
  2. Моля за съвет относно Gree GWH12RB Viola new
    От Panagito във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 6
    Последно: 17-07-13, 17:20
  3. Според вас кой бихте предпочели
    От nightwish във форум Телевизори
    Отговори: 20
    Последно: 22-09-11, 21:58
  4. Отговори: 3
    Последно: 09-04-07, 08:18
  5. кое е по-добро според вас?
    От FunkyChild във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 27-12-03, 16:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе