Резултати от 1 до 13 от общо 13

Gree GWH09QB/K3DNC2C Lomo

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    69
    #1

    Gree GWH09QB/K3DNC2C Lomo

    Някой има ли впечатление от въпросния климатик? Необходим ми е за спалня 11 квадрата в нова кооперация с външна изолация. Ясно че за тези пари няма да е кой знае какво но все пак.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    6
    #2

    Отговор: Gree GWH09QB/K3DNC2C Lomo

    Ако е за отопление е по-удачен варианта с Change.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3

    Отговор: Gree GWH09QB/K3DNC2C Lomo

    Stankov85, върни го твоето ломо. Щом не слиза на обявената минимална консумация или да ти демонстрират при какви условия отговаря на описанието. То пък бива подвеждане, но това на нищо не прилича.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    119
    #4

    Отговор: Gree GWH09QB/K3DNC2C Lomo

    Няма лъжа, от месец го имам и не е спиран.
    В 12 квадрата стая е и работи винаги он офф.
    Беше плюс 15, беше и минус 12, 13 с гъста мъгла, под 369 не съм го виждал без значение дали е low, medium или auto.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #5

    Отговор: Gree GWH09QB/K3DNC2C Lomo

    Явно четат форума от време на време и понеже тук често се спряга т.н. минимум са написали някакви ниски стойности в сервизното и хайде по пързалката.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    119
    #6

    Отговор: Gree GWH09QB/K3DNC2C Lomo

    Викам си щом на 12ка Change е 400 при ломото е 9ка а и обявения минимум е на половина спрямо Change до 250 да смъква ще съм цар, но уви отново канал. Ако има някой друг съфорумец с ломо или change и ватметър нека сподели до колко е виждал да смъква

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #7

    Отговор: Gree GWH09QB/K3DNC2C Lomo

    Е каква е тая топла стая ,дето и при 370 в .пак е он-оф дори и при минусови температури ,или го държиш на 20-21 гр. задание.Моя в спалнята ,която е 13 кв и вътрешна ,ако е под + 2,3 гр ,няма он-оф ,дори и при 400-500 в. консумация.Но при мен скалата на дистанционното започва от 24 гр ,даже от 25 .Така ,че едното решение да няма он -оф при висок минимум е задание поне 24 гр и по силен вентилатор.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    119
    #8

    Отговор: Gree GWH09QB/K3DNC2C Lomo

    Ами ще пробвам като паднат температурите.
    Стаята е 12кв, 6 камерно пвц на пода с 1см фибран и ламинат, на тавана 2см фибран, а по външната стена, която е само около прозореца, сложих 3см стиропор отвътре, другите стени са към другите ми стаи, които също отоплявам. Дори при минус 10гр работи на 370вата и офф. Винаги е на 23 настроен и вентилатор на Low иначе пердето се качва на корниза.
    Този пост е редактиран от avenger; 17-02-18 в 19:41.

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #9

    Отговор: Gree GWH09QB/K3DNC2C Lomo

    Затворен ти е тавана и горе е топло, затова е ОН ОФ.За такова стайче най-добре работят конвенционални машини.Тъщата вече две петилетки си ползва по мой акъл ДЖЕНЕРАЛ 9USB и го държи на 18 градуса, иначе става жега.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    152
    #10

    Отговор: Gree GWH09QB/K3DNC2C Lomo

    Днес и аз загледах модела в един магазин, продавача и ми го нахвали, ама аз докато не седна тука да видя кво сте писали на продавачо веро немам. Поразчетах и темата за Чейндж, ама той е 100 лева по-скъп и с тея нагреватели явно харчи повече, за да го докарат да топли и при -20. Параметрите на Ломо са ми предостатъчни, само че колегата с тея показатели на ватметъра нещо не ме кефи и аз му се зарадвах, че дават 120 вата по книга пък той 370 вата по-малко не, че то моето лдц12 сваля по-малко. Колега Stankov 85 я кажи поне как е на шум на най-ниската степен , може ли да се спи на него, щото я дават 28 децибела, а и ако някой друг го е мерил с ватметъра да си признае.
    Този пост е редактиран от avenger; 17-02-18 в 19:40.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #11

    Отговор: Gree GWH09QB/K3DNC2C Lomo

    Баща ми го използва малко време, преди да почине. Вътрешното на ауто си духаше повечко и на него не му харесваше никак. Пусках му само първа. Това преди да пусна газовия котел и нямаше време за впечатления. Беше купен за жегата август, а за топлене си имаме локално парно. За шум не знам, защото той не дочуваше. За сметка на това аз чувах от къщата външното, което е монтирано на пристройката. Евтин климатик - материали, сглобка и цялото ми усещане от него е такова - "евтино". Старите ми клими имат по-солидно излъчване.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    119
    #12

    Отговор: Gree GWH09QB/K3DNC2C Lomo

    Какво мога да кажа аз, винаги е на най-ниска степен на вентилатора и с малката която е на 7 години спим и не ни пречи. Монтиран е в 12кв стая с 6 камерно пвц и вътрешна изолация и на тези температури харчи на ден по 3 4 киловата което за мен е перфектно.
    Пукане и при ломото и при двата change няма което също е перфектно за мен.
    Има датчик за температура в дистанционното което е голям плюс.
    Външното тяло не го чувам а е на стената до прозореца.
    Единствено не ми харесва, че при тръгване надува за 3 4 минути над номинала и после пада до 368 вата и след това офф.
    Ползвам го 2 месеца и това са ми наблюденията, чакам и някой друг да каже, че е смъквал на поне 300 вата ама няма засега.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #13

    Отговор: Gree GWH09QB/K3DNC2C Lomo

    Точно това "напъване" се чуваше най-вероятно от външното тяло. Не е дрънчене и тракане. Просто шум от компресор и доооста силно духаща перка. Пък и баща ми си беше студенлив и го искаше на 25-26гр. Може и за това да се е напъвал и после бързо изключваше. Но все пак мнението ми не е особено важно, защото на отопление се ползва само няколко седмици есента. Но за 860лв. с монтажа за 9-ка не мисля, че трябва да му се търсят много забележки.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Gree Lomo GWH12QB-K3DNC2D
    От P.Hristov във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 7
    Последно: 10-08-17, 18:35
  2. gree lomo или Change 18ка
    От ofi във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 5
    Последно: 18-06-17, 11:08
  3. Помощ GREE GWH12KF / K3DNA6G CHANGE или GREE GWH12RB / K3DNA3C VIOLA (WiFi)
    От Boris Penev във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 30-06-16, 18:41
  4. Мнение за GREE ACS-09 GP ?
    От rodrigo във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 22
    Последно: 26-01-13, 13:30
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 22:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе