Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21
Like Tree17Одобрявам

Малко помощ с Gree Viola new GWH09RB-K3DNA3C(LCLH)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    23
    #1

    Малко помощ с Gree Viola new GWH09RB-K3DNA3C(LCLH)

    Здравейте и поздрави за креативния форум.
    Ползвам две машини Viola съответно за хол и спалня, в хола 12 000 - ка, а в спалнята 9000, ще ми бъде първа зима с тях. Този в хола работи задоволително и няма почти никакво отклонение спрямо зададената температура и реалният термометър. Работи почти постоянно на слаб полъх, понякога топъл, понякога по-хладък. Смятам, че е нормално.

    Проблема ми е с този в спалнята, а именно работи за няколко минути и изключва за големи периоди от време, например зададена му е температура 23 градуса (в режим отопление) и докато работи стига до 22 (според живачния термеметър в спалнята) и изключва. След доста време се включва пак когато температурата в помещението е паднала до 19 - 20 градуса... Пропуснах да отбележа, че спалнята е малка, около 10 - 11кв/м. Започнах да оставям вратата на стаята отворена към коридора, за да се отоплява и там, но машината си работи по същия начин.

    Ще бъда много благодарен да ме посъветвате как да постигна оптимален и най-ефективен режим на работа на климатика, понеже това в момента не е никак комфортно, друг е и въпроса, че при всяко включване бълва студена (поне на усет) струя въздух. Пробвах със и без I-feel функцията, както и сменях позициите на дистанционното спрямо вътрешното тяло, винаги видими едно към друго... Разлика не усетих.
    Предварително благодаря за вниманието.
    estqwerty одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    16
    #2

    Отговор: Малко помощ с Gree Viola new GWH09RB-K3DNA3C(LCLH)

    За съжаление за момента нищо не може да се направи по въпроса.И аз притежавам абсолютно същият модел като вашият.Работи едно към едно както сте описали по горе.Експерименти много и ефект -НИКАКЪВ.Звънял съм до София,до представителството на ГРИИ и от там получих ето този отговор."Софтуерно били нагласени с тази амплитудна разлика от 2 градуса......С две думи висок минимум и съответно ON-OFF режим на работа.Лека вечер.Но пък иначе прави сауна
    estqwerty одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #3

    Отговор: Малко помощ с Gree Viola new GWH09RB-K3DNA3C(LCLH)

    абе тия да не ги подаряват от EVN
    necata2, tanatos и Genadi80 харесват това.

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #4

    Отговор: Малко помощ с Gree Viola new GWH09RB-K3DNA3C(LCLH)

    Цитат Първоначално публикувано от Metod1ew Виж публикацията
    Проблема ми е с този в спалнята, а именно работи за няколко минути и изключва за големи периоди от време, например зададена му е температура 23 градуса (в режим отопление) и докато работи стига до 22 (според живачния термеметър в спалнята) и изключва. След доста време се включва пак когато температурата в помещението е паднала до 19 - 20 градуса... Пропуснах да отбележа, че спалнята е малка, около 10 - 11кв/м. Започнах да оставям вратата на стаята отворена към коридора, за да се отоплява и там, но машината си работи по същия начин.
    Защо не му зададеш по-високи градуси 25°-26°?
    Горе температурата винаги е с четири пет градуса по-висока.
    SPSt и ponyasd харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #5

    Отговор: Малко помощ с Gree Viola new GWH09RB-K3DNA3C(LCLH)

    Цитат Първоначално публикувано от Metod1ew Виж публикацията
    Здравейте и поздрави за креативния форум.
    Ползвам две машини Viola съответно за хол и спалня, в хола 12 000 - ка, а в спалнята 9000, ще ми бъде първа зима с тях. Този в хола работи задоволително и няма почти никакво отклонение спрямо зададената температура и реалният термометър. Работи почти постоянно на слаб полъх, понякога топъл, понякога по-хладък. Смятам, че е нормално.

    Проблема ми е с този в спалнята, а именно работи за няколко минути и изключва за големи периоди от време, например зададена му е температура 23 градуса (в режим отопление) и докато работи стига до 22 (според живачния термеметър в спалнята) и изключва. След доста време се включва пак когато температурата в помещението е паднала до 19 - 20 градуса... Пропуснах да отбележа, че спалнята е малка, около 10 - 11кв/м. Започнах да оставям вратата на стаята отворена към коридора, за да се отоплява и там, но машината си работи по същия начин.

    Ще бъда много благодарен да ме посъветвате как да постигна оптимален и най-ефективен режим на работа на климатика, понеже това в момента не е никак комфортно, друг е и въпроса, че при всяко включване бълва студена (поне на усет) струя въздух. Пробвах със и без I-feel функцията, както и сменях позициите на дистанционното спрямо вътрешното тяло, винаги видими едно към друго... Разлика не усетих.
    Предварително благодаря за вниманието.
    Явно сте пробвали всичко...С ДУ мери по принцип по-прецизно, сигурен ли сте ,че имат възможност да обменят информация? Нагласете ДУ някъде на по-ниско място и проверете дали може да подава команди към вътрешното тяло и го оставете известно време да поработи. Явно е преоразмерен за тази стая а и зависи как е монтиран-датчика в ъгъл ли се пада? Евентуално би могло да се премести датчика на по-ниско...Но първо бих пробвал още веднъж с бутона I feel .Колко е външната температура?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    119
    #6

    Отговор: Малко помощ с Gree Viola new GWH09RB-K3DNA3C(LCLH)

    Аз имам 2 Gree Change 12 и работят и двата така. Преди 4 дена идваха и на единия му извадиха датчика навън от тялото на климатика и няма никаква разлика.
    С I feel работи малко по добре.
    Нагласени са на 22 а прави по 26 и после забравя да тръгне.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    Панагюрище
    Мнения
    103
    #7

    Отговор: Малко помощ с Gree Viola new GWH09RB-K3DNA3C(LCLH)

    След няколко дни,като захладнее и изстинат стените,всичко ,ще си дойде на местото...климатикът е голям за това помещение!
    stainway одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #8

    Отговор: Малко помощ с Gree Viola new GWH09RB-K3DNA3C(LCLH)

    Вече двама човека коментирате че климатика идва преорамерен за стаята и затова не работи коректно.
    Бихте ли се аргументирали?
    zxc0 одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #9

    Отговор: Малко помощ с Gree Viola new GWH09RB-K3DNA3C(LCLH)

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    абе тия да не ги подаряват от EVN
    За под хилядарка са прилични.... а и са без трафове

  12. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #10

    Отговор: Малко помощ с Gree Viola new GWH09RB-K3DNA3C(LCLH)

    Като му гледам характеристиките /номинал, разход/... Пак добре работи. И 1000лв са му много.
    SPSt одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #11

    Отговор: Малко помощ с Gree Viola new GWH09RB-K3DNA3C(LCLH)

    Това с преоразмермеряването е несериозно. Трябва при всякакви условия да работи коректно.
    zxc0, ruuni9 и milanov харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #12

    Отговор: Малко помощ с Gree Viola new GWH09RB-K3DNA3C(LCLH)

    Еми несериозно е.

  16. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #13

    Отговор: Малко помощ с Gree Viola new GWH09RB-K3DNA3C(LCLH)

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Еми несериозно е.
    Така е. Моят също е преоразмерен, но си докарва точните градуси. Другаде е причината.
    ruuni9 одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    23
    #14

    Отговор: Малко помощ с Gree Viola new GWH09RB-K3DNA3C(LCLH)

    И аз мисля, че помещението му малее... Но по-малка машина от това има ли въобще ?
    Мисля да го оставя на първа степен вентилатор, без автоматичен режим. Ще следя поведението му. Благодаря за отзивите.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    23
    #15

    Отговор: Малко помощ с Gree Viola new GWH09RB-K3DNA3C(LCLH)

    Забелязах, че се включва някакъв режим в който климатика не духа, а символа за режим отопление (слънцето) на панела на вътрешното тяло премигва на бавни интервали. Какво се случва тогава ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново
    От P.Hristov във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 1004
    Последно: 13-10-21, 08:42
  2. Проблем с цифрите за температура Gree Viola
    От UserBG1234 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 1
    Последно: 14-11-17, 23:45
  3. Помощ GREE GWH12KF / K3DNA6G CHANGE или GREE GWH12RB / K3DNA3C VIOLA (WiFi)
    От Boris Penev във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 30-06-16, 17:41
  4. Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?
    От gicho във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 67
    Последно: 27-01-16, 15:27
  5. Моля за съвет относно Gree GWH12RB Viola new
    От Panagito във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 6
    Последно: 17-07-13, 17:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе