Страница 2 от 67 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 1005
Like Tree932Одобрявам

Gree Amber/C&H Supreme

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #16

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Нещо обаче не ми харесва цената

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #17

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Честито на приятеля ви и никой не се съмнява за тройния (или по-скоро 2.5 ) топлообменик.Според производителя минимално трябва да има 3м.тръбен път. Не разбирам защо се пренебрегва това и после хората се оплакват от шумове и т.н. Когато е с ЕЕV предполагам не е толкова критично, но налягане, количество фреон е смятано при мин. 3 метра. Да му е честит и да му служи вярно.
    Как ви се стори шума на вътрешното на 2-ра,3-та степен? На quiet е ясно.

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #18

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от Kapone Виж публикацията
    Малко преки впечатления от gree amber 09: монтиран е в Свищов на мой приятел в хол на тухлена кооперация. Вътрешното и външно тяло са по-големи от повечето климатици 12. Външното тяло е по-шумно от фуджитсу 12lmca, което му е в спалнята, но вътрешното е тихо на най-ниска степен и включен quiet. Да се има предвид, че са го монтирали с 1м. Тръбен път. Нещо което много приятно ме изненадва - външното тяло, на шкроката страна, е с ТРОЕН топлообменник. В това съм сигурен и ако някой не го вярва ще ида специално да направя снимки. Вижда се, че в тавата има нагревател - син на цвят, на компресора не се вижда, а и не ми се иска да го карам да го отварям. А 44.5 кг. външно тяло за девятка респектира. Зимата ще го наблюдавам дали ще се справи, а повярвайте ми тук в Свищов зимата според мен е отвратителна.
    Предполагам, че става въпрос за нордик модела с двустъпалния компресор и инжекцията?
    Качете малко снимки да видим как изглежда и как е монтиран.
    Китайците все повече ме впечетляват с тези нискотемпературни термопомпи.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #19

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Нордик е, защото на стандартния модел топлообменника е просто двоен .Ако се вижда зад перката третия ред - модела е с QXFT-B123zE170A компресор (9-ка и 12-ца).
    Колкото да шума на външното-не ме учудва-то така си е дадено и в сервизното:

    Поне ще е равномерно шумно

    За сравнение при U-Crown/ VIP:
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от stainway; 16-06-18 в 22:59.

  6. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #20

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Писах по-рано,че питах в Gree България и ми казаха,че внесените Amber,въпреки,че ги водят Nordic не са с двустъпалния компресор.На стр. на Gree пише двойнороторен(не двустъпален,а те изрично ме уверяваха,когато рекламираха U Crown,че двустъпалния е по-добър).Не знам дали е вярно,ама ще изчакам някой месец и те да са наясно и пак ще ги питам.Но за тази цена аз поне по-добър климатик не виждам.Ще видим и на практика ,но както вече е ясно с UCrown тези модели са почти без конкуренция за цената си.Като гледам новата серия LN на ME -над 3700 лв.12-ка,която освен r32(което се оказва с не голяма разлика) не виждам кой знае ква промяна от MH35.Ако нещо в Gree България бъркат крайно време е да се поправят...ама те си знаят де.

    • I-Feel мини сензор в дистанционното управление
    • Електростатичен филтър
    • Вграден WiFi адаптер
    • Автоматично насочване на въздушният поток по вертикала и хоризонтала
    • Двойнороторен компресор
    • Охлаждане: -18°C~+52°С
    • Отопление: -30°C~+24°C

    Amber – инверторна моно-сплит система | GREE България
    Rafailiev одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #21

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Явно и те самите не знаят какво продават Има качени сервизни за 9-ка и 12-ца.
    http://gree-bulgaria.com/wp-content/...9k~12k_207.pdf
    Тази разлика с цифрите на края S6DBA1A и S6DBA2A се отнася само за вътрешното тяло. В сервизното за 18-ка е описано:


    C&H Supreme са с вътрешно на S6BA2A- температурния сензор е изведен отпред, на S6BA1A е отстрани, както при старите модели.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Jack Krauser одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    17
    #22

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Ще направя снимки възможно най-скоро. Направи ми впечатление, че всички надписи са без думата "Нордик", а само Амбър. Последното може да е причината да не е с двустъпален компресор. Конкретният екземпляр сигурно е такъв, но дори така отново е достоен климатизатор за цена 1510 лв. За тръбния път се оказа, че моят човек сам е избрал този начин на монтаж,поради липса на достатъчно познания за необходимите технологични предписания... На втора степен вътрешното тяло вече се чува въздушната струя, но не и движението на фреон. При фуджитсу-то, като му се зададе quet функция, освен турбината вътре, и компресора веднага намалят оборотите. При това Грии външното тяло си остава шумно, защото перката продължава да си духа силно. Нямах ватметър да видя аджеба дали поне компресорът смъква консумация или климатикът се "мъчи" да компенсира ниския дебит на въздуха с работата на компресора. Има и друго нещо, че при фуджитсу-то куайът режимът се отнася за външното тяло, а при Гри по-скоро за вътрешното, респективно начина им на работа в тези режими. Доста различни управления , но това не значи че едното задължително е по-лошо от другото. Въпрос на инженерно решение, а в някои случаи сигурно и въпрос на вкус. Аз лично бих предпочел хардуер като на Амбер с управление на фуджитсу, ама не е концерт пожелание. Определено обаче Грии Амбер (Нордик) ми привлече вниманието, защото се различава доста от масовите климатизатор в този ценови клас. Дали е добър ще покаже времето. Извинете за правописа- пиша от телефон.
    cable, Rafailiev и stainway харесват това.

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #23

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Явно и те самите не знаят какво продават Има качени сервизни за 9-ка и 12-ца.
    http://gree-bulgaria.com/wp-content/...9k~12k_207.pdf
    Тази разлика с цифрите на края S6DBA1A и S6DBA2A се отнася само за вътрешното тяло. В сервизното за 18-ка е описано:


    C&H Supreme са с вътрешно на S6BA2A- температурния сензор е изведен отпред, на S6BA1A е отстрани, както при старите модели.
    Вярно, че не са наясно какво продават.
    Едно бързо търсене с гугъл изкарва резултат във финландския форум, където го има и под името Иннова Титаниум, със същия компресор е QXFT-B123zE170A .

    Innova Titanium IWZA09N ja IWZA12N R32 kylmäaineella = Gree Amber GWHxxYD-S6DBA2
    stainway одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #24

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от Kapone Виж публикацията
    Направи ми впечатление, че всички надписи са без думата "Нордик", а само Амбър. Последното може да е причината да не е с двустъпален компресор. Конкретният екземпляр сигурно е такъв, но дори така отново е достоен климатизатор за цена 1510 лв.
    Няма нужда от надпис- "леката версия" GWH12YC-K6DNA1A e с двоен топлообменник , нордика GWH12YD-K6DNA1A -с троен (2,5)

    Съответно с компресори- QXF-B096zE190A ( за "нормалния") и QXFT-B123zE170A (за нордик).
    Стандартната версия е с външно -33,5 кг срещу 44,5 за нордика- не че са картофи да ги теглим, но все пак

    Тук е сервизното на "стандартния" амбер -не нордик:
    https://www.google.nl/url?sa=t&rct=j...xlhbQYbXwnvOk-

    Не нордик варианта е и по-евтин:
    https://www.caldaiemurali.it/climati...wi-fi-new.html

    Не вярвам българският пазар да е толкова специален, че да са направили отделен модел с троен топлообменник и друг тип компресор.
    По-скоро се пести от вътрешното тяло-датчика за температура е оставен отстрани на K6DNA1A, което предполагам ще води до същите аномалии като при Change и т.н.
    При модела K6DNA2А е изведен отпред (както и при C&H Supreme) -може би мери по-точно.. И при двата има I feel, таке че има решение. Но за мен външните би трябвало да са еднакви.
    П.П.
    Така изглежда вътрешното на K6DNA1A:


    И така на K6DNA2A:

    Тук се виждат по-ясно перфорациите на предния панел(C&H Supreme):
    <font color="#4f4f4f"><span style="font-family: Helvetica"><font color="#4f4f4f"><span style="font-family: Helvetica"><span style="font-family: Helvetica;">


    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от stainway; 17-06-18 в 16:57.
    cable и Kapone харесват това.

  12. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #25

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Интересно е все пак да не знаят какъв климатик продават.Не,че в Бг това е изключение.Напр.LG миналата година им писах с въпрос дали се очаква да добавят HLG към тв модели 2016.Казаха-''Не ,няма как да стане''.Тогава им изпратих статия с интервю на шеф на LG от едно издание- FLATPANELS HD- и те пак казаха-НЕ.Питах специално автора на статията,който даже не знам защо се занимва с мене и отново говори по въпроса с LG от където потвърдиха.След това бе направено,разбира се,но невежеството на LG БГ бе ужасяващо.А това което правят сериозните хора даже ми е трудно да си го обясня,кво му трябваше някакъв българин който дори в собственната му страна от фирмата където си е дал парите го отсвирват???И ето въпросният сайт за тези които се интересуват от тв-ри и искат да имат инфо от сериозни хора:За съжаление не знам такъв за климатици.
    https://www.flatpanelshd.com/
    >kapone,малко е смущаващо шум от външното тяло лятно време.През зимата разбирам,ама сега...Това в стаята ли се чува или отвън в близост до външното тяло?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #26

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Явно мисълта : Кадрите решават всичко” е валидна с пълна сила

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    17
    #27

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    >kapone,малко е смущаващо шум от външното тяло лятно време.През зимата разбирам,ама сега...Това в стаята ли се чува или отвън в близост до външното тяло?
    очевидно не съм описал точно : Шумът от външното тяло НЕ се чува по никакъв начин вътре. Под шум да се разбира високи обороти на перката и леко мъркане от компресора, като възприятията на слушателя са точно пред перката , качен на стол и оглеждащ с благоговение грито Все пак сравнявам работата му директно с фуджитсу-то, което някак си работи по-нежно, а това по-грубо, но в никой случай прекалено. Понеже бяхме четири човека, останалите го намираха за тих. Аз съм леко по-критичен
    Този пост е редактиран от Kapone; 17-06-18 в 20:01.
    cable и stainway харесват това.

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #28

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    И като стане -15° нежната машина на фуджицу ще е на края на силите си.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    17
    #29

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Абсолютно вярно! Lmca е кекава машина по моите разбирания. На -15 и висока влажност, просто трябва да си признаем, лмца не става. За това ще ми е много интересно как грито ще се държи в подобни условия. C & H още ли не се знае на каква цена ще се предлага?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #30

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Забавно четиво , форума понякога прилича на седянка.
    LMCA/Е участва в много "битки" и сравнения в този форум само със сумо боец като амбер не беше сравняван , явно вдига нивото въпреки че е модел от 2013 Освен да се самоцитирам как
    12 LMCE мърка на qaiet с "последни сили" с 360w. в 18кв.м , 48куб.м.изолирана крайна стая в къща 1 етаж.

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    12LMCE , вътрешния термомерър показва -11 , външния -14 , синоптик -16 (не знам кое е вярно).



    Външното тяло за което съм чел и преди и след като купих машинката , че ръмжало бучало и бутало дувари , къщи и кооперации наред Явно съм му "взел страха" щот при мен шума е в норма. Добре че кучето/на 15м.от мен/ се обади да се добие представа ...

    Струва ми се че и Грее и C&H имат по-комфортни машини ...
    Този пост е редактиран от Mig82; 17-06-18 в 23:38.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 67 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree - грешка оЕ
    От colours във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 19-07-16, 20:44
  2. Помощ GREE GWH12KF / K3DNA6G CHANGE или GREE GWH12RB / K3DNA3C VIOLA (WiFi)
    От Boris Penev във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 30-06-16, 17:41
  3. Gree vs. Midea
    От divi4 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 05-01-10, 23:44
  4. Gree ACS-09GP
    От vanko68 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 29-07-09, 22:32
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 21:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе