Страница 52 от 67 ПърваПърва ... 242505152535462 ... ПоследноПоследно
Резултати от 766 до 780 от общо 1005
Like Tree932Одобрявам

Gree Amber/C&H Supreme

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #766

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Аз съм си спокоен, но гледам, че стана изнервено. Имате напредък с Амбър-а. Това е чудесно.
    ...................
    PS: Ще си позволя да публикувам нещо по темата за проблемите с Гри. Не съм автор на разсъжденията , защото не съм се задълбочил толкова в проблематиката, но и на мен ми изглежда доста вероятно написаното. Само съм променил малко текста, че да не е като разговор, а пък и не съм аз авторът все пак, че някои неща да са от първо лице. Моля, експертите да се включат и да дадат становище дали разсъжденията са в правилната посока. Аз също съм чувал, че има разлика между различните партиди Кози, които са внасяни, а сигурно това важи и за другите модели.

    >>Веритас e копие на Ломо 12-ца. В сервизното нямаше нищо споменато за Overload Protector на компресора...Може да си го спестяват на някои модели и да разчитат на датчици за налягане и температура само.
    http://gree-bulgaria.com/wp-content/...3DNC2D_188.pdf

    За Cozy според сервизното има, но на този руски форум правят сравнение между Gree и C&H :
    Впринципе цена Gree "Cozy" 09 меньше на 10-15$, чем C&H Deluxe 09 LHA.
    но ...
    внутренний блок у Gree 72 см, у C&H 79 см.
    Поэтому - производительность по холоду 2600/2500 и по теплу 2900/2800 в пользу C&H.
    Уровень шума одинаковый.
    Функция самодиагностики и автозащиты - есть у C&H, и нет у Gree.

    Режим экономии электроэнергии (SE) только у C&H (у Gree и TOSOT нет)
    http://aircon.ru/forum/index.php?PAG...D=16&TID=38831

    Та може да има нещо спестено по електрониката на някои модели...

    ВИП (U Crown) не може да вдигнат над описаните 1680 макс, но си има причина и тя е описана в сервизното:
    https://drive.google.com/file/d/1gmj...ew?usp=sharing
    Може електрониката да се е бъгнала от токов удар по селата и при липса на допълнителна защита-всяко нещо работещо под налягане може да гръмне.

    За съжаление и при Амбер няма защита.Разчита се на температурните датчици:
    https://drive.google.com/file/d/1LeT...ew?usp=sharing
    Може би затова някои си вдигат над максимала….не е изпълнено условието за температура
    Този пост е редактиран от Vizi; 23-01-19 в 23:07.
    SPSt, corsairman01, Rado Smilkov и 1 други харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    54
    #767

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Има ли как да проверя дали я има в C&H Supreme тази защита?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Живее в
    Горна Оряховица
    Мнения
    39
    #768

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Скачам в дълбокото :-) с един Амбър 12, утре е монтажът. Хенсълът на дъщерярта гори 35лв. на месец. Не се изключва, когато ги няма е на 19-20гр. Когато са си в дома 22-24гр. Искам такъв, за съжаление..., няма. Осака 19 ка много стара, сега я засякох, гори ми 100-120 лв. Топли много добре. При 23 зададени в хола е 25. Помага и една Осака 12 ка в едната спалня на 21-23 гр. Апартамента е 100 квадрата. В моята спалня / където няма никакво отопление/ е 19-20 градуса. Вечер ходим с къс ръкав и бермуди навсякъде. Но сметка от Енерго Про 351лв. не мога да понеса! :-) Голямата Осака отива в гаража да топли джибрата, а малката на по късен етап и тя ще излети на вилата, в пенсия. Само ,че тогава ще е расова машинка за спалня.:-) Ще си имам снаха! :-) За нея, каквото каже! :-) Спорна вечер! :-)
    coolllboy одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #769

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Ако гониш икономия си мисля, чe Hansol 12 е по-добрият избор ......изобщо ли ги няма вече?
    rosswen и Rado Smilkov харесват това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Живее в
    Горна Оряховица
    Мнения
    39
    #770

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Няма ги! Щях да закупя 2 бр. :-) От бъзици не разбирам! :-) За другото съм съгласен с теб и съм го написал по горе! Изборът си е мой, ще си чупя явно главата? Дали? :-)
    Този пост е редактиран от valyo68; 25-01-19 в 15:10.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #771

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Ако осаката ти харчи 100-120лв не си мисли, че друг климатик би изхарчил 35лв.
    corsairman01 одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #772

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от corsairman01 Виж публикацията
    Ако гониш икономия си мисля, чe Hansol 12 е по-добрият избор ......изобщо ли ги няма вече?
    Има го. Освен ако човека не е от някое забутано селце. Иначе още с написването на Хансол 12 в гугъла изкара варненска фирма с наличност.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Живее в
    Горна Оряховица
    Мнения
    39
    #773

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Е хубаво, изборът съм го направил! От Горна Оряховица съм. Каквото такова! Думата вода не става! Утре е монтажа. :-)

  11. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #774

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от valyo68 Виж публикацията
    Е хубаво, изборът съм го направил! От Горна Оряховица съм. Каквото такова! Думата вода не става! Утре е монтажа. :-)
    Никой не те обвинява за избора ти, Това си решил, това ще си купиш. Парите са си твои. Гледай поне да ти го монтират кадърно със задължително вакуумиране.
    valyo68 и Rado Smilkov харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Живее в
    Горна Оряховица
    Мнения
    39
    #775

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Монтажът и при дъщерята на Хансолът беше с вакуумиране, без да казвам! Изпълнителят е същият! Краси си знае работата! Помещението е 35 кв.м. Кухня, дневна , хол! :-)

    - - - - - - - - - -

    biro, 70 лв. да харчи, не са 120. Убеден съм! :-)

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #776

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    В такъв случай успех с монтажа и според мен заради високия дебит може да се остави малко повече място от тавана. После отзиви.
    valyo68 одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #777

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от valyo68 Виж публикацията
    Монтажът и при дъщерята на Хансолът беше с вакуумиране, без да казвам! Изпълнителят е същият! Краси си знае работата! Помещението е 35 кв.м. Кухня, дневна , хол! :-)

    - - - - - - - - - -

    biro, 70 лв. да харчи, не са 120. Убеден съм! :-)
    А дано, ама ....
    VeleV.Klima и Rado Smilkov харесват това.

  16. Junior Member Аватара на biso65
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    108
    #778

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    ......
    Този пост е редактиран от biso65; 28-01-19 в 11:19.
    valyo68 одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #779

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от biso65 Виж публикацията
    Предполагам си изчел тук ПОЛЕЗНИТЕ коментари(защото има и една групичка" шегаджийчета" които яко спамят) и си направил информиран избор.Амбъра със сигурност ще те грее! Има си предимства и някои недостатъци,писано е в темата... Не работи точно като другите инвертори,но не е и конвенционален! Явно е направен за екстремно ниски температури и поради тази причина алгоритъма му е малко по странен! Телата и външно и вътрешно са като на нормална осемнайска...Дебитите са големи и фука яко жега.. Компресора жужи като пчела,колкото и да го форсира електрониката. Няма вибрации,тресене и шума е повече от въздуха който духа вентилатора.Дефрости - много рядко,да не кажа почти никакви!
    Колега, доколкото разбирам от написаното, си се дистанцирал от "групичката на шегаджийчетата, `дето яко спамят". Затова искам да попитам, какво точно е общото между информирания избор и амбъра? Защото ме гризат едни съмнения...

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    VeleV.Klima, Rumb@ta, Apeev и 1 други харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #780

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Първите Hansol са били със Sanyo компресор. В последствие и на него започват да слагат Зухай/духай. Е такива ... неща най-ги "обичам". Ми направил си успешен модел не променяй нищо ... те затова имената на модела при тая марка нищо не значат щото вадят по 5 разновидности на година.
    Тъпа им е политиката ... нека никой не се обижда "на климатик".

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 52 от 67 ПърваПърва ... 242505152535462 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree - грешка оЕ
    От colours във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 19-07-16, 20:44
  2. Помощ GREE GWH12KF / K3DNA6G CHANGE или GREE GWH12RB / K3DNA3C VIOLA (WiFi)
    От Boris Penev във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 30-06-16, 17:41
  3. Gree vs. Midea
    От divi4 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 05-01-10, 23:44
  4. Gree ACS-09GP
    От vanko68 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 29-07-09, 22:32
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 21:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе