Страница 16 от 67 ПърваПърва ... 614151617182666 ... ПоследноПоследно
Резултати от 226 до 240 от общо 1005
Like Tree932Одобрявам

Gree Amber/C&H Supreme

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #226

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    По принцип си приказваме във форума и модераторите също са хора и могат да се изказват,както правят повечето от нас.
    Дайте да не издребняваме кой ,къде и колко спами, защото ще трябва да закрием раздела
    @Vizi Амбер е по-скоро наследник на U-Crown ,отколкото на Hansol като изпълнение на хладилната част. Допълнителните екстри и изработка на вътрешното при U-Crown го правят може би по-луксозния модел, но все пак е важно и какво има във външното тяло

    П. П. Според мен сме случали на много търпелив модератор, така че нека си мерим приказките.
    Все пак имайте малко повече респект към хора,които всеки ден се занимават с монтаж, ремонт и т. н. Сигурно има какво да се научи от тях.
    Иначе ако става само с приказки -всичко щеше да ни е наред
    Този пост е редактиран от stainway; 14-10-18 в 22:13.
    cable, Иван Вълков, rosswen и 2 други харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #227

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    А не виждам как американците ще си стоплят или охладят огромните американски къщи с японски климатици проектирани да топлят картонени кутийки.
    ]


    Точно в американските къщи ще работят до и под номинала, поради липса на изолация в оризовите къщички.

  4. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #228

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Не съм питал или писал за японски климатици! Вместо да ръсиш глупости, отговори на въпроса, който съм задал: "....къде в тези страни разчитат за отопление на климатици?" Ей заради такива разбирачи се омазват повечето теми.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #229

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    В такъв случай наследник на короната има ли ?
    preparatos одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #230
    Цитат Първоначално публикувано от biso65 Виж публикацията
    Интересно какво продават италианците и какво тук?!? Уж Амбър,но тук го дават А+++ на отопление,там само А+ а и килцата са доста различни...Явно кучето е заровено в инициалите YC и YD
    И при другите модели на Грее разликата е в тези последни букви като започва от А та чак до D като последната е най-читава и с екстри... май. Ако дръпнеш сервизно излизат дори различни компресори при различни серии ... аз бих предпочел C&H , там сякаш няма толкова клонинги защото самите те СА , но от добрите (поне на хартия). Опитах се да хвана логика защо го правят , извода е всяка последваща буква е по-добра машина (може би и по-нова).
    Този пост е редактиран от Mig82; 14-10-18 в 21:56.
    biso65 одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #231

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Не съм питал или писал за японски климатици! Вместо да ръсиш глупости, отговори на въпроса, който съм задал: "....къде в тези страни разчитат за отопление на климатици?" Ей заради такива разбирачи се омазват повечето теми.
    В интерес на истината Стейнуей написа просто като новина, че има модели СН вече с 2 EEV и това било стъпка напред за модела. И тогава Сашо се включи (наистина без повод), че това не е никакъв "напредък" и японските модели имали от години и по 3 броя.. До този момент никой не бе намесил по никакъв повод прословутите "японски" модели в дискусията. И темата стигна на края и до "80-90г. баби, които нямали проблем с ДУ с "къщичките"".
    Този пост е редактиран от VanDan; 15-10-18 в 13:25.
    bobivg, musster, preparatos и 3 други харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #232

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    То ако Амбър е наследник на Короната, това е нагледен пример за орязване и поевтиняване на производството. В една друга тема, @Ventsislav Negentsov го беше обяснил много нагледно с какво се занимават някои от така наречените развойни отдели. В този дух преобразуването на Короната в Амбър би започнала с "Алуминиево тяло?! Вие луди ли сте, пластмаса rules!" и бог знае какво далеч по-важно е орязано. Аз все пак се надявам, че Амбър наследява Хансол, защото като цена е така, а Короната ще бъде заместена от друга подобна машина.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #233

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Алуминиевото тяло при Короната е прищявка на шефката на Грее- да няма процепи, да няма държач на клапата по средата...
    От там и радио управление (инфрачервените лъчи не минават през алуминий)

    https://youtu.be/Cm3urO9Z8pM

    Но като работа на външното тяло Амбер е по-скоро продължение на U-Crown, отколкото на Hansol .
    Не знам може да изкарат и някое вътрешно направено от злато
    cable и Vizi харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #234

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Ами , би трябвало да е наследник на хенсол , защото при другите модели на марката се наблюдава еволюция.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #235

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Ами това предлагат за Европа.
    На официалната им (китайска) страница има най-различни модели, но и те са едни други ДУ
    格力—掌握核心科技

  13. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #236

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Тя короната не мисля, че е спряна - в официалния каталог за 2018 година е.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #237

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Да не е спряна-поне докато не им свърши алуминия
    Но дайте да оставим настрана U-Crown и Hansol и да оставим собствениците на Амбер да споделят

    Очакваме и снимки-ако може и отвътре (външно тяло).

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    21
    #238

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Здравейте.
    Амбара 12ка топли хол и кухня- 22кв -има изолация .От половин месец не съм го спирал.Средно ми гори 1.2 кв на денонощие.
    В стаята се подържа 22C,през ноща пада един градус заради sleep режима.Интересното е че при зададена температура на климатика,в стаята се подържа един градус по-висока температура.При зададени 22 климатика стопля стаята до 23 и спира,като стане 22 пак почва(винаги точно подържа желаната температура).Външното тяло не се чува от вътре даже когато бях го пробвал на +30c.Отвън се чува вентилаторът на външното
    и много тихо се чува компресора.Външното е доооста по-тихо от другият fujitsu general.Вижда се третият ред тръби но не смятам да отварям външното тяло.
    Когато започне работа 2-3 минути работи на 800w като ги вдига постепенно през 20тина вата.След това вече си подържа 500w.След 12-13 минута спада до 110w и работи така една минута,след това изключва.
    Друго иначе wifi-то си работи,ifeel не съм го пробвал.sleep режима си работи както трябва, като го активиращ сваля температурата и активира тихият режим.
    cable, corsairman01, Vizi и 2 други харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #239

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    "Не работи добре. Продавай го"... Шегувам се разбира се-просто те подготвям за реакциите, който ще последват
    Ти доволен ли си?
    rosswen и biso65 харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #240

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Припуква ли вътрешното като качи 800W?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 16 от 67 ПърваПърва ... 614151617182666 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree - грешка оЕ
    От colours във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 19-07-16, 20:44
  2. Помощ GREE GWH12KF / K3DNA6G CHANGE или GREE GWH12RB / K3DNA3C VIOLA (WiFi)
    От Boris Penev във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 30-06-16, 17:41
  3. Gree vs. Midea
    От divi4 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 05-01-10, 23:44
  4. Gree ACS-09GP
    От vanko68 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 29-07-09, 22:32
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 21:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе