Страница 1 от 37 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 548
Like Tree241Одобрявам

Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    72
    #1

    Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Здравейте,до 2 месеца трябва да избера един от двата климатика. Принципно се бях спрял на Короната,но сега забелязах,че е излезнал новият модел,та малко ме хвърли в размисъл.
    Като цяло са почти индентични като параметри, Короната е една идеа максималната мощност повече,съответно с по-тежко външно тяло,а Soyala е една идея по-икономичен и съответно доста по-голямо вътрешно тяло. Короната е минимално по-тиха на хартия.Сояла е малко по-евтин с монтажа. Кой от двата бихте ми препоръчали.Ще ми свършат и двата работа - апартамента е в Пловдив,25 квадрата,вътрешен апартамент,изолации и дограми, всичко е горе-долу добре...няма да видят зор грам .
    От короната общо взето всички са доволни,а Сояла едвали има отзиви,но все пак дали да рискувам да взема по-новият модел или да заложа на изпитаният?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #2

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Имаш много време.
    ГPEE И MИДEA ca cepиoзни мapĸи.
    Πpинципнo нe cи пoзвoлявaт дeгpaдaция пpи нoвитe мoдeли (зa paзлиĸa oт дpyги cepиoзни мapĸи).
    Bзeми cи Coялa зa дa cи пъpви във фopyмa.
    И дa cпoдeляш впeчaтлeния eй.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    72
    #3

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Ами като гледам Тошибите и Митсубишитата в средният клас как реват хората от новите им модели,нещо не искам аз да съм пионера с новият модел на Грее. Но все пак някой ако сподели мнения отностно компресори,нещо по техническата част,която не е разбирам,ще се радвам да прочета за да си направя правилният избор.

  5. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #4
    Цитат Първоначално публикувано от kiril30 Виж публикацията
    Ами като гледам Тошибите и Митсубишитата в средният клас как реват хората.....
    Не говорим ли за Гри?
    Тук да виждаш някой да реве?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    72
    #5

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Да за Грее говорим ,въпросът е да не се получи примерно както в момента е Edge серията на Тошиба,предните модели перфектни,новият проблемен.
    То въпросът ми е примерно компресора на новият,да не е орязан спрямо старият.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #6

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    няма как да се получи ,това не е Тошиба .. ще дойде време и японските марки ще минават за ментета и цепеняци .. и това време ще е съвсем скоро като им гледам продукцията

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #7
    Цитат Първоначално публикувано от kiril30 Виж публикацията
    .... както в момента е Edge серията на Тошиба,предните модели перфектни,новият проблемен.
    Ти изчете ли всички теми в раздела за Т**ба?
    Човек, кой да ти даде инфо за модел от вчера?
    Ако мислиш в идните два месеца да се занимаваш с умуване каква машина да си купиш за да ти е гот, ще се нахакаш.
    Като те е страх от Соял си вземи Краун.
    После като се похвали някой колко е доволен от Сояла да те е яд защо не си си взел и ти такъв.
    Според мен хубаво си се насочил към тези два модела. Който и да вземеш според мен ще останеш доволен.
    Аз бих заложил на Соял.

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #8

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Цитат Първоначално публикувано от kiril30 Виж публикацията
    Здравейте,до 2 месеца трябва да избера един от двата климатика. Принципно се бях спрял на Короната,но сега забелязах,че е излезнал новият модел,та малко ме хвърли в размисъл.
    Като цяло са почти индентични като параметри, Короната е една идеа максималната мощност повече,съответно с по-тежко външно тяло,а Soyala е една идея по-икономичен и съответно доста по-голямо вътрешно тяло. Короната е минимално по-тиха на хартия.Сояла е малко по-евтин с монтажа. Кой от двата бихте ми препоръчали.Ще ми свършат и двата работа - апартамента е в Пловдив,25 квадрата,вътрешен апартамент,изолации и дограми, всичко е горе-долу добре...няма да видят зор грам .
    От короната общо взето всички са доволни,а Сояла едвали има отзиви,но все пак дали да рискувам да взема по-новият модел или да заложа на изпитаният?
    Според мен за топлия климат на Пловдив е съвсем безмислено да си вземаш нордик с двустъпален компресор и с инжекция на фреона(Короната), което увеличава разхода.
    Новият модел е със стандартна хладилна част и обикновен компресор, при топло време и в жилище с ниски загуби би трябвало да работи по-ефективно с по-ниски сметки за ток. Вътрешното тяло е с 4-ри редов топлообменник, външното е 2,5 редов, ако не се бъркам. Китайците знаят как да правят тихи климатици, следователно не би трябвало да имаш притеснения относно шум. Недостатък на новия е, че липсва йонизация и пречистване на въздуха...

  11. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #9

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    За прекалено новите модели няма кой да ти даде информация. Климатика не е нещо, което се сменя всяка година. Изключения правят дефектни сериии както при Жоро. Още повече да хванеш дефектен, трябва да имаш повече тела монтирани както е при Жоро с неговите 5. При един климатик, всеки дефект може да ти го представят за ефект. Та дето се вика с този Соял ще си пионера във форума.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    72
    #10

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    @Jack Krause ами знам че в Пловдив е мека зима,ама то така или иначе в тоя ценови диапазон,доколкото съм изчел темите това е най-доброто като климатик. Иначе отностно компресора,ето едно нещо което не го знаех...тоя новият пак ли си запазва почти на 100% мощността примерно при -10 градуса,както при старият?

    Йонизираща функция -пише че има

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #11

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    На мен вътрешното ми харесва много като дизайн, въпреки че изглежда малко кичозно. Предполагам, че ще работи супер-тихо този климатик.
    Обаче тези малки дупчици по корпуса може да са проблематични След известно време работа ще се набиват с прахоляк, и няма как да бъдат забърсани. Може би ще се налага периодично панелът на вътрешното да се сваля и да се мие с вода...

    Короната в изолирана стая в Пловдив почти сигурно ще ти работи през цялото време като конвенционалка - он-офф, тоест доста неефективно/неикономично, и няма да ти хареса...
    mystikalrs одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #12

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Короната в изолирана стая в Пловдив почти сигурно ще ти работи през цялото време като конвенционалка - он-офф, тоест доста неефективно/неикономично, и няма да ти хареса...
    Не е сигурно. Преди време стейнуей си беше взел един Купър и Хънтър еквивалент на Короната на Грее и беше доста доволен от минимума му та ако стига даденият минимум от 150w, то дори и при изолиран хол не би трябвало да бичи он/офф.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    72
    #13

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    новият го дават малко с по-нисък минимум,та при всички случаи ще работи по-добре

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #14

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    освен това е с двойнороторен компресор ,което в тази ценова категория е направо недостижимо при японска марка климатик .. да не говорим за масивните топлообменици .. тва животно ще топли наистина при -25 както го дават
    mystikalrs одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #15

    Re: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Имали сервизно за новият модел

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 37 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree GWH12UB
    От KI_YOOU във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 576
    Последно: 26-01-22, 10:02
  2. Gree 12 BORA GWH12AAB WI-FI / K6DNA4A
    От A40 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 6
    Последно: 21-08-21, 00:29
  3. Gree GWH24AAD-K6DNA4A
    От GearBest във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 1
    Последно: 17-12-18, 17:41
  4. GREE GWH18UC-K3DNA4F U-Crown
    От georat във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 63
    Последно: 17-07-18, 10:38
  5. GREE I Crown II GVH24AK-K3DNC6A
    От P.Hristov във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 6
    Последно: 23-02-17, 21:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе