Страница 11 от 37 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 548
Like Tree241Одобрявам

Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #151

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL


  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #152

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Цитат Първоначално публикувано от Данкоу Виж публикацията
    Кога трябва да е вакумиран не мога да разбера? При изваждане от кашона ли!?
    След като бъде монтиран и стегнат тръбния път.
    И преди да бъде пуснат фреона към вътрешното тяло.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #153

    Re: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    На някой с модела соял ако му се занимава може сутрин да му пробва минимума на отопление би било интересно
    Alexi и corsairman01 харесват това.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #154

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Добра идея, но минимума при 15-18 външна може и да е различен от +7. Много модели падат и под минумумите си на +10 и нагоре.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    81
    #155

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL



    Аз съм пас с предложените експерименти горе. Друго ме вълнува в момента. На хартия, при минус 15 гр. Soyal-ът ще работи с 70% от мощността си. Правилно ли разчитам схемата? Да, ама това с включен външен нагревател ли ще да е... или без? Много въпроси, на които май сам ще си отговарям по-нататък... хаха

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    33
    #156

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Здравейте !Имам короната ,нагревателя работи само по-време на дефрост,би трябвало и сояла да е така.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #157

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Цитат Първоначално публикувано от vesiev Виж публикацията
    Здравейте !Имам короната ,нагревателя работи само по-време на дефрост,би трябвало и сояла да е така.
    Това как си го установил?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    33
    #158

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Това как си го установил?
    Установиха го от чез.
    Какво те притеснява ? Имаш корона,соял или.....

  11. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #159

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Притеснява ме, че неволно подвеждаш хората, а на сояла си пише изрично ще можеш да го загасиш по твое желание.
    Дай малко разяснения как това се установява с ЧЕЗ.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    81
    #160

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Цитат Първоначално публикувано от vesiev Виж публикацията
    Установиха го от чез.
    Какво те притеснява ? Имаш корона,соял или.....
    Имам Soyal и в ръководството пише това. Изпробвано е и лично на ДУ. Така е, както го пише.



    На дистанционното на Короната този бутон би трябвало също да присъства.



    Вариантите са два: Короната няма ръчно регулиране или пък ако има - става по друг начин. Все си мисля, че въпреки това Короната е добър климатик. Чувал съм повече хубави неща за него, отколкото негативни. Дано и Soyal-ът се докаже във времето като такъв. Поздрави!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    33
    #161

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Отговор: Gree U-Crown

    Здравейте,
    нагревателя не работи постоянно, включва се само при defrost цикъл. Шумовите нива са добри (според мен), външното тяло е добре балансирано, няма вибрации, добре е да се вземе в предвид при монтаж, че е по-тежко от масовите машини и тампоните трябва да са оразмерени правилно.
    Тъй като имаме монтирана тестова машина, може ако имате път към нас да ви я пуснем да я чуете, тъй като всеки човек има различно ниво на възприятие на шума -> https://goo.gl/Su7LNB иначе за спалня би бил идеален, с оглед на това, че има доста прилична система за нощен режим.
    Поздрави.
    Това е отговора на вносителя преди

    6-7 години,относно нагревателя .На дистанционното няма бутон за включване или изключване на нагревателя,поне на моя,по-новите модели може да има.



  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    16
    #162
    Цитат Първоначално публикувано от presen Виж публикацията
    @Alexi... 350 вата на отопление ще са сбъднат сън, предвид факта, че миналата година (предполагам, защото тестовете ми с ватметъра бяха от хладното началото на май месец) се топлех на перманентни 800-900 вата и пак не се сгрях. Но пък и аз разполагам с климатик 4 пъти по-скъп. Хубаво е да си вдигна малко критериите за икономичност Ще си направя експеримент да го пусна на 4 и 5-та степен с обърната в земята (застава пред големия отвор на вътрешното тяло) голяма клапа. Все си мисля, че да ти духа студено и да ти духа топличко на минус 10-15 градуса има разлика. В момента си говоря празни приказки. Като му дойде времето пак ще си говорим.

    @mimojef... разбирам те! При нас са най-вече онези гадинки, които ние наричаме смърдулки. Други ги наричат миризливки... хаха... и солидно количество досадни мухи.

    Ето и кратко видео за работата на външното тяло на Soyal-ката. За целта се опитвах да залепя микрофона на телефона за самото тяло, за да чуете максимално добре шумовете на климатика, а не разговорите долу на улицата или моето шляпане с чехли. Моите (невисоки) критерии за звуков комфорт на терасата, където си пием кафето/бирата, са покрити напълно. Поздрави и хубаво лято на всички! - https://youtu.be/eqdknMyh70g
    Извинявай, би ли споделил с какъв климатик не си успял да се стоплиш, че минах на бързо през темата, и не разбрах. Благодаря предварително, и хубав ден!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    81
    #163

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    @vesiev ... Леле, не знаех, че Короната е на толкова годинки като модел. То и аз попитах за Soyal-а как стоят нещата с нагревателя и ми беше отговорено по абсолютно същия начин, което ме кара леко да се съмнявам в думите на търговските представители. Очевидно никой не си прави труда да знае какво всъщност продава и най-вече да изтъква предимства. Аз, това с нагревателя го разбрах на втория ден след монтажа, когато седнах и внимателно изчетох цялото потребителко ръководство на външното, след това и на вътрешното тяло, което също не е похвално. На мнение съм, че трябва да се научим да четем и то внимателно какво всъщност вкарваме в домовете си. Аз от няколко години се опитвам да го правя. Очевидно нагревателят на Короната си бачка през цялото време при -5 гр. вън, но на теб не ти прави впечатление. Няма лошо. Бачка ли добре машината? Бачка! Тогава всичко е точно. Все пак съм ОК, че в новия модел са дали опцията за нагревателя в ръцете на потребителя.

    @Andro id ... Става дума за този модел - SAMSUNG AR12TXHQASINEU . Продаваха се предходното лято в Метро на интересната цена от 560 лв. Нали се сещаш, че не съм имал големите очаквания, но под -5 гр. вън този Самсунг (най-нисък клас Midea) не можеше да се справи по никакъв начин с хол 18 кв, какво оставаше за повече. Единственото положително, което мога да кажа за него - не спираше. Не се предаде и при -17 гр. Правеше тихи дефрости. Аз очаквах да се предаде по някое време, но не. Държеше се мъжки до последно. Друго хубаво, което мога да кажа за същия модел - за охлаждане е супер. След като го свалих от нашия хол и сложих на негово място Soyal-а се чудех какво да го правя. Един телефон на бащата, който реши да го осинови за семейната механа, където да ни лади лятото. Така и стана. В момента същият този Samsung се намира в помещение около 50 кв. м. напълно отворено помещение, което отгоре на всичко бива напичано много здраво лятото. Ами при външна 45 гр. юли/август същият климатик докарваше с усилена 2 часаво работа 26 гр. в помещението при зададени 25 гр. на дистанционно. Шапки долу за Midea. Ако Ви трябва климатик само за охлаждане - това е моделче е топ. Гълта здраво ток, ама какво да се прави. За 560 лв. пълно щастие - НЕМА!

    ВИДЕО - https://youtu.be/rMrxOLT9vx0 (охлаждане)
    ВИДЕО - https://youtu.be/3kfaVyzCA6k (отопление)
    Mig82 одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    16
    #164

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Благодаря, presen! Успокоих се. Монтираха ми три броя U-Crown 12 миналия месец. Преди това доста мнения изчетох, и всички ползватели споделят, че климатика има висок минимум, поради което почти винаги работи като конвенционалка, on/off е незабележим, както и дефростите. Имал не лош дефрост алгоритъм, и топли много. Още никъде не прочетох някой да се оплаче, че е мръзнал с него, но знам ли, бях длъжен да попитам. За работата на нагревателя на короната изрових това "Относно нагревателя (160W), писах до Грий България и ми отговориха, "че се включва при нужда от дефрост и по алгоритъм в зависимост от външната, вътрешната температура и зададената стойност"."
    Този пост е редактиран от Andro id; 06-09-21 в 00:53.

  18. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #165

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Цитат Първоначално публикувано от Andro id Виж публикацията
    За работата на нагревателя на короната изрових това "Относно нагревателя (160W), писах до Грий България и ми отговориха, "че се включва при нужда от дефрост и по алгоритъм в зависимост от външната, вътрешната температура и зададената стойност"."
    Лъжат като дърти цигани, оставаше и на конкретно зададения така въпрос да отговорят по различен начин което евентиално би отказало питащия ги. stainway някъде по темите беше качил и снимка с ватметъра как при офф и температура под нулата нагревателя си работи. Аз на нордик машини до сега не съм срещал накъде да е написано черно на бяло, че нагревателя се пуска само при дефрос. Падне ли температурата около 0-та почват да бичат постоянно. Който не вярва и има ватметър може да си го пробва сам, като следи консумацията и загрее датчика за външна температура когато машината работи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 37 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree GWH12UB
    От KI_YOOU във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 576
    Последно: 26-01-22, 10:02
  2. Gree 12 BORA GWH12AAB WI-FI / K6DNA4A
    От A40 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 6
    Последно: 21-08-21, 00:29
  3. Gree GWH24AAD-K6DNA4A
    От GearBest във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 1
    Последно: 17-12-18, 17:41
  4. GREE GWH18UC-K3DNA4F U-Crown
    От georat във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 63
    Последно: 17-07-18, 10:38
  5. GREE I Crown II GVH24AK-K3DNC6A
    От P.Hristov във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 6
    Последно: 23-02-17, 21:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе