Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 29 от общо 29

Климатик Hitachi от фирма Естервил?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #16

    Re: Климатик Хитачи от фирма Естервил_ ?

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Не е ясно от отговора ти дали е увакумен и как.Правилно е само вакумиране с вакум помпа.
    Ами незнам какво беше - като компресорче изглеждаше(пишеше OIL отгоре,на капачка някаква,не се сещам),с нещо като гумена основа(да не вибрира претполагам) и* 2 маркуча -червен,син и 2 барометъра.Ако съм го описал подходящо-какво е?Пуснаха го на външното тяло-аз мислех че сипват фреон...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #17

    Re: Климатик Хитачи от фирма Естервил_ ?

    увакумили са го.С какво не е ясно,но е по-добре от гонене на въздух с фреон(малко прилича на гонене на дявола с заклинания)

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #18

    Re: Климатик Хитачи от фирма Естервил_ ?

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    увакумили са го.С какво не е ясно,но е по-добре от гонене на въздух с фреон(малко прилича на гонене на дявола с заклинания)
    Мога да се обадя във фирмата и да питам с какво увакуумяват,ако те интересува.Съжалявам че не успях да ти го опиша по-добре,ама не се сетих да ги питам:"А бе мумчурляци,к'ва е тая джаджа?"

  5. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #19

    Re: Климатик Хитачи от фирма Естервил_ ?

    Благодаря но няма нужда.Аз съм хладилен техник и знам как трябва да бъде.

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #20

    Re: Климатик Хитачи от фирма Естервил_ ?

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Благодаря но няма нужда.Аз съм хладилен техник и знам как трябва да бъде.
    Днес разглеждах инструкцията за монтаж и там бе показано изкарването на въздуха с вакуумна помпа.Това което ти описах е същото като на рисунката т.е. увакуумен е с вакуумна помпа.

  7. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #21

    Re: Климатик Хитачи от фирма Естервил_ ?

    E значи добре си вършат работата.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    50
    #22

    Re: Климатик Хитачи от фирма Естервил_ ?

    Добре, а като си хладилен техник би ли ми казал какви са последствията от гонене на въздуха с фреона, защото моя точно така си го монтираха? Даже като ги питах, те си признаха, че така са го направили, но тогава още не знаех, че задължително се прави с вакуумпомпа. Климатика си работи долу горе добре, но си мисля че от такова некадърно монтиране му пада ефективността. Примерно при мен температурата на топлия въздух е около 38-40 градуса, а гледам че повечето колеги говорят за 50. Климатика е инвертор - китайски Панасоник 9-ка.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    127
    #23

    Re: Климатик Хитачи от фирма Естервил_ ?

    Моя е Hisense KFR 4001G/BPE. Тоест инверторна 14-ка. Температурата на въздуха е 54,4 градуса. Измерена при 3-4 градуса външна температура. Това е трета зима, на профилактиката нищо не правят - взимат 30лв, казват доволен ли си и гледат изходната температура, и ОК било всичко.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    12
    #24

    Re: Климатик Хитачи от фирма Естервил_ ?

    Здравейте и аз си взех Хитачи 25-YH4 от Естервил и съм много доволен и от монтажа и от климатика незнам колко пари ще ми е тока няма още месец от както го взех. Момчетата, които го монтираха направиха или поне ми изглежда, че направиха всичко както пише тук във форума, само не сложиха мисля тампони на стойките, но засега изобщо не се чува шум от външното тяло. Използваха вакуум помпа за фреона. Климатика се държи много добре само незнам защо не спира вътрешното тяло, мисля че постоянно работи. Пука докато се размразява незнам дали за този климатик това е нормално. Иначе си спя докато е пуснат и е доста тих. Ако ще се тормози да се размразява постоянно мисля да си сложа ниско температурния кит, в Mitsubishi ми казаха за техния че харчи около 200 вата докато работи и това го пишеше на брошурата му. Дано да се съжалявам, че спестих като взех Hitachi, вместо Mitsubishi. Иначе самия климатик е правен в Китай. Надявам се на някой да му бъде полезна информацията, която споделих с вас.

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #25

    Re: Климатик Хитачи от фирма Естервил_ ?

    Би ли измерил каква температура духа 10-15 мин след като е пуснат на 26-27 градуса да речем(вентилатора на макс)
    И моя пука ама бих казал лекичко и не много често.А разликата с Митсубишито е 600-700 лв.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    50
    #26

    Re: Климатик Хитачи от фирма Естервил_ ?

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    Би ли измерил каква температура духа 10-15 мин след като е пуснат на 26-27 градуса да речем(вентилатора на макс)
    При 28 градуса 11 минути след като го пусна на макс. вентилатор - 38-39 градуса на изхода и 23-24 вродящ. При втора скорост на вентилатора - 41-42 градуса при входящ пак 23-24. Според инструкцията на Панасоник ако разликата е поне 14 градуса всичко е ок...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    12
    #27

    Re: Климатик Хитачи от фирма Естервил_ ?

    Незнам с какъв термометър да измеря тепературата на въздуха, който излиза от вътрешното тяло, ако кажете как и с какъв термометър да го измеря за да е точно, ще го направя и ще кажа резултата.

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #28

    Re: Климатик Хитачи от фирма Естервил_ ?

    Цитат Първоначално публикувано от alex1234
    Незнам с какъв термометър да измеря тепературата на въздуха, който излиза от вътрешното тяло, ако кажете как и с какъв термометър да го измеря за да е точно, ще го направя и ще кажа резултата.
    Ами аз си го меря със стаен,държа го минутка-две след като е спрял да се покачва за по-сигурно.Някой споменават 54(дори 58) градуса и все си мисля ,че на моя му има нещо.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    10
    #29

    Re: Климатик Хитачи от фирма Естервил_ ?

    Имам два климатика hitachi ras/rac25yh4 от споменатата фирма.
    Момчетата които доидоха и ги монтираха работеха доста чевръсто ,обезваздушиха с вакум помпа и не направиха никакви поразиЙ по стените.Наи интересното беше, че климатици те всъщност са ras/rac25yh5 а за такъв модел ништо не мога да намеря в нета, и самите монтажници не можаха да ми обяснят защо е таЗИ 5ца вместо 4ка.
    Климатиците са още нови но нешто не мога да разбера защо блокират от време на време на режим отопление.
    това е доста неприятно като се има предвид, че съм ги купил за отопление през зимата. Все още не съм извикал техниците на фирмата защото мисля,че проблема може да е в тока, но скоро установих,че на режим AUTO работят без да прексват но пък вернтилатора не спира да върти. Ще ги тествам оше малко в различни режими но мисля, че има някакъв проблем и в климите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Коя фирма да избера за покупка и монтаж на климатик в София?
    От naydenov във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 156
    Последно: 05-11-13, 22:31
  2. Отговори: 0
    Последно: 21-09-12, 16:41
  3. фирма за покупка и монтаж на климатик в Хасково
    От MoreT във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 4
    Последно: 24-06-12, 20:50
  4. Избор на фирма за монтаж на климатик
    От korab във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 5
    Последно: 02-12-10, 21:33
  5. Отговори: 19
    Последно: 31-10-08, 17:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе