Страница 5 от 88 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 1318
Like Tree633Одобрявам

Климатици Hitachi

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #61

    Re:Климатици Hitachi

    Да бе само при вас топлят..... защо колегите от Пазарджик , Плевен , София, Бургас и още куб фирми с които работим са със същите проблеми.Явно вие им правите магии знам ли.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #62

    Re:Климатици Hitachi

    Щот като дойде стока, се черпим за нейно здраве....

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    50
    #63

    Re:Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от ewgeny
    Щот като дойде стока, се черпим за нейно здраве....
    хахахахахах, ей това беше много яко!!!!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #64

    Re:Климатици Hitachi

    Единствените ми хитачита които топлят(поне така мисля защото не са ме търсили) са в Ловеч 15бр. 35-ци в сграда с много малки стаи и много добра изолация.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #65

    Re:Климатици Hitachi

    От друга тема:
    Не останаха вече хора в раздела които да не са разбрали, че процента печалба които търговците са си слагали преди началото на кризата при климатиците от трите марки Fujitsu, Fujitsu General и Fuji electric е бил 100% върху реалната им цена а в момента след като им понамаляха продажбите процента печалба е паднал вероятно на 50% затова и тези които ги предлагат толкова силно и агресивно се стремят да ги налагат.
    http://forum.setcom.bg/index.php/top...0.new.html#new

    Сега разбрах Тимбърлейк защо така яростно ръси негативизми към тази марка. Хехе.

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #66

    Re:Климатици Hitachi

    Стара слабост са ми ама колко сопи съм изял заради тях – това е една дълга приказка. Но ще продължа да ги предлагам

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #67

    Re:Климатици Hitachi

    Сподели приказката че ми стана интересно.

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #68

    Re:Климатици Hitachi

    Станалото станало. Гледам напред. Просто имам обица на ухото. Но и считам, че е въпрос на време това, което се случи с тази марка да се сполети и другите марки. И тогава ще е интересно да се види как те реагират на проблема

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #69

    Re:Климатици Hitachi

    Ми аз ще се открехна от темата за климатици и ще цитирам марката под друг знаменател.
    Имам пробивни машини по на 3 години които работят месец и следват яки ремонти не говоря за четки и лагерчета едната от които е работила 10-на пъти и е с 3 ремонта другата ми се разглоби в ръцете къртейки тухли единички.
    Имам и 2 ракети едната работи добре но другата е много зле постоянно чупи дискове и много слабичко върти от сервиза ми казаха че е нормално и се ядосах и я захвърлих в шкафа със счупените машинки.
    Имах и 2 винтоверта на които батериите заминаха на първата година а една батерия струва колкото целия комплект.Ят ме е за фенерите че поне те бяха хубави
    Само машината за рязане на алуминий ми работи 3-та година безотказано.
    От 2 години на сам съм минал исцяло на бош такива проблеми нямам.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #70

    Re:Климатици Hitachi

    Timberlake, с Хитачи НИКОГА не е било такова положението. Имаше години, когато сериите работеха безпролемно (или с много малък процент еднотипни дефекти). Имаше една серия и тя не беше внесена от ККЕ с голям проблем и неадекватна и много закъсняла реакция. Там пихме студена вода, но се оправихме и нямахме неотремонтиран клиент (разбирай дори сменяхме стари за нови външни тела). Като цяло тази марка не може да се сравнява с Panasonic, Mitsubishi, Daikin, Toshiba. Но пък тук цената е много по-разумна и тези клими за за клиенти с по-скромни възможности. Освен това те правят отвреме навреме по някое интересно нововъведение, което след това другите използват (или виждам в моделите на други марки по-добре направено). Затова не мога да зачеркна с лека ръка Хитачи-то, както отсвирих една извесна китайска такава. И за да бъда ясен – говоря от близо 10 годишен опит при работа с климатици и няколко хиляди продадени само Хитачита

  13. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #71

    Re:Климатици Hitachi

    За мен проблемите на Хитачи се свеждат само до липсата на каквато и да е адекватна реакция по повод на сервизни проблеми. Както ми каза наскоро един бивш кадър на Хитачи от Лондон: при Хитачи хубавите неща свършват с добрите климатици, всичко останало за нищо не става...
    Аз често съветвам при покупката на климатик да се прави следния прост тест: поръчка на резервна част - турбина за вътрешното тяло, което желаете да закупите. Опитайте при Хитачи и да видите какво ще получите - писмо от умрял. Това е проблема. Има марки, при които се поръчва он-лайн от европейски складове и частите идват с куриер на третия ден и при това на разумна цена.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #72

    Re:Климатици Hitachi

    Добре де, в тези големи фирми нямат ли никакъв feedback? Никой ли не следи проблемите? Това е доста елементарно за една сериозна компания? Има стройни системи за feedback по веригата от клиента, през дилъра до производителя?

  16. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #73

    Re:Климатици Hitachi

    Колкото и странно да ти се вижда през годините разбрах, че някои неща, които от нашата камбанария изглеждат толкова ясни и прости за уреждане не се случват в големите корпорации така лесно. Примери безброй - пружините в компресорите на Панасоник (обвиниха горката пружина, която въобще не е виновна за възникналия проблем), да не отварям темата Самсунг, че тук много хора се дразнят и т.н. Години наред повтарях на Панасоник, че като спират компресора поради ниско захранващо напрежение трябва по някакъв начин да изписват грешка, защото криентите се сърдят много, оплюва се марката, когато дойдат техниците не е 18 часа с 190 волта, а 10 сутрин с 220 и т.н. Е, не разбраха - какво толкова да се направят елементарни промени и да излиза грешка - не и не! В същото време бяха пуснали един модел с прахосмукачка, на който имаше поне 50 кода на грешка къде е запецнал хомота на прахосмукачката - в ляво, в дясно или в средата - нещо, което така и така се вижда с невъоръжено око като отвориш предния капак. Глупаво нали, но е факт! А България беше за Панасоник втория по големина пазар в Европа след Испания. Но беше. Сега се втурнаха да баят с билки над главата на мъртвеца, че барем малко се съживи...
    Аз затова като прочета тук неистовия вой кое било боклук и кое било върха, коя марка каква била, пък да не споменавам вторите употреби на 110В и ми става смешно, защото повечето потребители на такава техника не разбраха, че отдавна всички са я подкарали през просото и се чудят как само да примамят горкия клиент и да му гушнат паричките и да си раздадат дебелите заплати. Толкова им е на тях feedback-а. И на Хитачи също...

  17. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #74

    Re:Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от climamarket
    ..
    Аз затова като прочета тук неистовия вой кое било боклук и кое било върха, коя марка каква била, пък да не споменавам вторите употреби на 110В и ми става смешно, защото повечето потребители на такава техника не разбраха, че отдавна всички са я подкарали през просото и се чудят как само да примамят горкия клиент и да му гушнат паричките и да си раздадат дебелите заплати.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #75

    Re:Климатици Hitachi

    Хитачи е доста оплювана марка тук. Вероятно са се изкушили да пуснат "куци" модели, разчитайки на име и стара слава и резултатът не е закъснял . Българинът не е "проз". Може да сме цигани, ама сме рокери . Това, което се продава от тази марка в последните години в България е насочено главно към "евтиния" и "среден" сегменти на пазара. Като ползвател на Хитачи, не съм запознат с feedback-а на тази техника и слава богу, но в главата ми се е запечатал следния диалог, който си беше нещо като клише в темата "Помогнете ми за избор на климатик" по едно време:
    - Търся климатик за ...м². Помещението е ...Бюджетът е ...-1200лв. Гоня...С°
    - Грабвай "Фуджика" и не му мисли! Топли и при -15 С°.
    И аз грабнах "Фуджик"-а, макар и повлиян от познати, а не от НЕпознати и осъзнах грешката си в последствие. Но, по-лошото е, че има хора, които през живота си не са помирисвали "Фуджик", "Куджик" или не знам какъв "...уджик" , но смело предлагат разни марки и модели, които са виждали само на картинка и нямат и бегла представа как работят, а хората понякога пестят месеци и или години за да си купят климатик и се набухват смело, щото прочели някъде нещо, написано от някого...
    balaid74 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 88 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 19:08
  2. Hitachi RAS-D14EX2 или Hitachi RAS-D14EX3
    От bebka във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 06-01-12, 21:07
  3. Hitachi Малайзия или Hitachi RAS/RAC-35YH4 (Китай)
    От conan във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-10, 16:42
  4. Hitachi RAS/RAC-E14H2 или Hitachi RAS/RAC-D10EX3
    От Svetlio70 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-06-09, 13:23
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 19:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе