Страница 15 от 88 ПърваПърва ... 513141516172565 ... ПоследноПоследно
Резултати от 211 до 225 от общо 1318
Like Tree633Одобрявам

Климатици Hitachi

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    24
    #211

    Re:Климатици Hitachi

    Да, режимът е отопление и на двата, а вентилаторът на авто ли е най-икономичен? Не съм го видяла да се размразява, както казах, не го чувам изобщо да работи.... а наистина е доста топло - 22 С.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #212

    Re:Климатици Hitachi

    Този сезон реших да държа моето Хитачи 25YH5 на АВТО режим, а FAN - на AUTO ili LOW, в зависимост дали децата се въртят там. SLEEP - не ползвам, понеже не е в спалнята и струята е много много слаба и също не се разбира дори че е включен, но и топлото след като излезе от тялото, веднага се издига нагоре към тавана /да топля комшиите отгоре!/.

    За Д14ЕХ3 - ми направи впечатление, че на АВТО вентилатор/турбина е също доста по-слаба струята в сравнение с другия. БЕБКА - погледни за всеки случай и какво пише препоръчително в ръководството. Иначе щом не го разбирате даже, че работи, а примерно на нивото на пода не е студено, значи си върши работата отлично. Но ако на пода е студено, съответно трябва да се усили вентилацията.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    24
    #213

    Re:Климатици Hitachi

    Да, Д14ЕХ3 е много тих, а в кухнята има Е14Н2 и той си превключва ту тихо, ту силно, дори с леко студена струя, ту размразява.... Не знам дали ако са на автоматичен режим и двата няма да се изненадам неприятно от сметката за тока накрая. Притеснява ме, че Д14ЕХ3 дори не размразява.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #214

    Re:Климатици Hitachi

    Можеш да се изненадаш от сметката за ток, ако прекалено много и често размразява. То затова е автоматичния режим - да определя режима на работа /и според моите наблюдения на консумацията по мини-електромера е по-оптимално управлението на компресора/. Щом не размразява - значи не са достигнати условия за включване в такъв режим и температурите на топлообменниците, Т на въздуха вътре и вън са в нормалните граници за нормална работа на машината. След като паднат за по продължително под -5 гр. външните температури ще забележиш разликата. А тогава ще разбереш и разликата в сметката за ток. Разбира се, удоволствието да си на топло, когато навън е -10 ще си го платим, както всяка зима. Но ще е по-тънко и по-комфортно, отколкото с друго отопление. /аз следя и темата за ИНФРАЧЕРВЕНОТО отопление - ама много кофти се разми темата/.
    Относно АВТО режима примерно на НЕО-то - са решили да ме охлажда и при 0 гр. външна темп.

    Относно тишината на Д14ЕХ3 - наистина авто режим на вентилацията е с ниски нива на скорост на въздушния поток и шум съответно, което доста ме изненада и мен при първоначалното включване. Докато при АВТО на 25-цата ми - авто е от МАХ до МЕДиум на фана. А на Неото от ЛОУ до МЕДиум - но там е друга работа изпълнението.

  6. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #215

    Re:Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от bebka
    Притеснява ме, че Д14ЕХ3 дори не размразява.
    Размразяването си е вид загуба-тогава не те топли,та не е за притеснение и особено когато не се налага очевидно.И си го дръж на авто вентилация-климатикът си знае най добре, в даден момент как да духа,и ще ти е по икономичен отколкото ако му ''спъваш'' турбината.

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #216

    Re:Климатици Hitachi

    Там е работата, че той е с 4 степени /не съм сигурен на СЛИЙП - на коя/каква скорост е/. И на АВТО май НЕ СЕ включва на най-висока скорост, а на ниските скорости. Както знаем, при по-висок дебит на преминаващия през топлообменника въздух, ще е по-икономичен от гледна точка на топлообмена вътре. Но тук вече играе и консумацията на турбината, и при минимална обща консумация ще е по-голям процент разхода на турбината.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    24
    #217

    Re:Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от V_Simeonov
    и според моите наблюдения на консумацията по мини-електромера е по-оптимално управлението на компресора................
    След като паднат за по продължително под -5 гр. външните температури ще забележиш разликата. А тогава ще разбереш и разликата в сметката за ток.
    Симеонов, не те разбрах - по-оптимално е да управлявам компресора и потока, така ли? Или си пропуснал едно "ОТ"? От всички мнения разбирам, че е добре на авто режим, но твоето ми е малко объркано :-)

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #218

    Re:Климатици Hitachi

    bebka, V_Simeonov, Д14ЕХ3 според клеги съфорумци е 1000% аналог на 35WX8, който аз притежавам и експлоатирам безпощадно от 3 години. Климатикът, както и самите вие сте забелязали е много тих и незабележим. Auto режимът на турбината на този модел не е за много пестеливи хора, тъй като, както bebka е забелязала, турбината много рядко се развърта на по-високи скорости от 1 и 2. Това може да ви коства 5-10лв към месечната сметка, в зависимост от външните Т°, но вие си решавате - комфорт или 5лв повече . Аз лично напоследък, след като чувствително намалих топлозагубите го държа на 1-ва степен, но и на авото да е пак си работи на мин. вентилация с редки изключения. Консумацията спрях да я следя, но не ми се и налага. Климатика работи on/off при Т до -2°/-3°. Това ми е достатъчно . Радвайте се на придобивките си и не му мислете толкова! За тази цена, на която се предлага, моделът е чудесен избор.

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #219

    Re:Климатици Hitachi

    Подкрепям турбината да е на АУТО.Моето ХИТАЧИ винаги е на АУТО турбината и си топли като хората.Не достига високи обороти в момента, защото машината си смогва и на ниски обороти.Като застудее, ще си ги вдига сама, не му бери грижа bebka.При Н2 серията няма плавно регулиране на оборотите, винаги минава през 3-те степени.Не знам как е при ЕХ3, там може и да има плавно регулиране.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #220

    Re:Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    bebka, V_Simeonov, Д14ЕХ3 според клеги съфорумци е 1000% аналог на 35WX8, който аз притежавам и експлоатирам безпощадно от 3 години. Климатикът, както и самите вие сте забелязали е много тих и незабележим. Auto режимът на турбината на този модел не е за много пестеливи хора, тъй като, както bebka е забелязала, турбината много рядко се развърта на по-високи скорости от 1 и 2. Това може да ви коства 5-10лв към месечната сметка, в зависимост от външните Т°, но вие си решавате - комфорт или 5лв повече . Аз лично напоследък, след като чувствително намалих топлозагубите го държа на 1-ва степен, но и на авото да е пак си работи на мин. вентилация с редки изключения. Консумацията спрях да я следя, но не ми се и налага. Климатика работи on/off при Т до -2°/-3°. Това ми е достатъчно . Радвайте се на придобивките си и не му мислете толкова! За тази цена, на която се предлага, моделът е чудесен избор.
    +1 Точно! Бебка, ти НЕ можеш да управляваш компресора, а само задаваш колко искаш да е топло и колко да ти духа. Компресора работи толкова, колкото е нужно, за да поддържа желаната зададена температура. А от вентилацията зависи колко ще е климатизирана стаята в различните и части /ъгли, стени, под, таван/. При тези модели, явно при АВТО турбина е наблегнато на комфорта от нисък шум и малки завихряния, отколкото на малко по-голямата икономичност при по-висока циркулация на въздуха.

    Извод: радвай се на машината и семейството си, и не го мисли, щом си доволна и така. 2-5 лв повече на месец нямат значение, примерно ако пък някой настине от течението.

    Както писах и преди - аз за този сезон го държа на АВТО режим на работа и АВТО турбина /или слабо, ако са и децата покрай него(не е в спалня)/ и съответно само побутвам градусите + - от 1 до 3, в зависимост от желанието или ако някой ще излиза от банята. Погледни си ръководствата, всичко е обяснено вътре. Кое, как и кога работи или не като функции.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    24
    #221

    Re:Климатици Hitachi

    Много ви благодаря за включването - ако са 5-10 лв не са проблем, да не станат 30-50 Климатикът е ултра тих на този режим. Само че аз правя разлика между двата - както еди1 посочи - другия (Н2) се включва и сменя режима постоянно, дори на моменти духа хладно, а на авто е само вентилацията, а този не е мръднал, не е гъкнал. Та, затова се почудих. А и за първа година съм само на ток дебна за изненади иначе, ако регулирам потока, винаги духа и малкия си играе точно пред потока струя, та само на сополи ще стане. Минавам и на двата на авто, явно е до модел. Добре, че другия е в кухнята.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #222

    Re:Климатици Hitachi

    От опит знам че Хитачитата най добре работят когато вентилацията е на ауто.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #223

    Re:Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    ...При Н2 серията няма плавно регулиране на оборотите, винаги минава през 3-те степени.Не знам как е при ЕХ3, там може и да има плавно регулиране.
    Ако е на 100% аналог моя змей, то AUTO режимът на вентилация е следния, по мои наблюдения:
    Първоначално се включва на някакви супер ниски обороти, на които работи и когато е изключил компресора при on/off режим. След като е "опипал" околната Т°, при 4° и повече разлика м/у зададена и текуща температура се включва на 3-та степен(на 4-та никога не съм го засичал) и след това постепенно намаля дебита. Ако разликата м/у зададена и текуща Т е по-малка от 4°, то след "опипването" на околната Т, включва на 1-ва или 2-ра степен, но при каква разлика избира 1-ва или 2-ра не можах да угадя. Не съм се задълбавал чак толкова.
    П.П. Забравих да спомена, че всичко много зависи от външната Т° и скоростта на промяна на вътрешната Т° при изключване на компресора при on/off режим или при размразяване. Първоначално бях останал с впечатление, че софтуера е писан от някой гьон като мен, но с времето си промених мнението. Климатикът е доста адаптивен и се нагажда според условията на експлоатация.При мен първата година беше в супер спартански условия. Втората година направих изолация на таваните, а 3-тата и на стените. Машината се приспособява успешно към всички условия без проблем. Все едно съм ползвал 3 различни климатика за тези три години. Браво на хората, написали софтуера за тази машина

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #224

    Re:Климатици Hitachi

    Сега погледнах сервизното за алгоритъма на работа на WX8.Турбината има 6 режима на работа.При АУТО на турбината, на отопление се използват Lo, Med и Hi.Ultra Lo се използва, когато не работи компресора и само обдухва питата. Ultra Hi не се използва при отопление, ако турбината е на АУТО и въобще не се използва при охлаждане.Има и Silent sleep, но тази скорост е само за този режим на работа на климатика.
    Това ми напомни да се загледам в сервизното и на Н2 серията и също се оказа, че има 6 скорости на турбината, но алгоритъма на работа е малко по-различен от WX8.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    24
    #225

    Re:Климатици Hitachi

    Е, ми значи, била съм права, че нещо не включва, пък то било за хубаво то май се оказа и друго - днес само (понеже малкия се разболя и се гледахме вкъщи) го видях да размразява само на 2 пъти. А и в София не беше чак такъв студ.
    И реших да ида да си купя дигитален термометър. Оказа се, че Т в стаята е 24.8 С, беше и 27 по едно време, при зададени на двата климатика 22С. Това проблем ли е?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 15 от 88 ПърваПърва ... 513141516172565 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 19:08
  2. Hitachi RAS-D14EX2 или Hitachi RAS-D14EX3
    От bebka във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 06-01-12, 21:07
  3. Hitachi Малайзия или Hitachi RAS/RAC-35YH4 (Китай)
    От conan във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-10, 16:42
  4. Hitachi RAS/RAC-E14H2 или Hitachi RAS/RAC-D10EX3
    От Svetlio70 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-06-09, 13:23
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 19:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе