Страница 39 от 88 ПърваПърва ... 29373839404149 ... ПоследноПоследно
Резултати от 571 до 585 от общо 1318
Like Tree633Одобрявам

Климатици Hitachi

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #571

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от VesSoul Виж публикацията
    Защо на лични колеги, нали сме във форум? : ) "Дискомфорт" не звучи никак добре. Първи клими са ми тези и честно казано нямам представа практически каква е разликата между 20 и 25 db ; )
    Разликата в децибелите би следвало да е най-малкия проблем. Новите машини от среден и нагоре клас са с големи турбини и предимно тихи. Дискомфортът идва от работата им като конвенционални машини със силна въздушна струя в малки помещения. Най-зле се усеща в големите студове. За стая с 11 или 12 кв.м. е подходяща 7-ца (20-ка) от гледна точка "комфорт". Да сложиш машина, по-голяма от 9-ка означава не само дискомфорт, а и липса на ефективност (повишен разход на еленергия). Ако човек реши да прави тагава глупост, все пак, има модели от по-ниските класове на мидея, aux, трео и т.н., които са на половин цена и биха работили по същия начин. Не, че това е решение, разбира се.
    ruuni9 и chany харесват това.

  2.  
     
  3. Member Аватара на karambam
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    гр. Видин
    Мнения
    200
    #572

    Отговор: Климатици Hitachi

    Много си прав, Додо! Тази грешка направих и аз, когато сложих 35PPA в 12 кв.м. детска стая.
    Резултата е 30% повече разход на ток, спрямо Фуджицуто ми в 20 кв.м. ...Мислех за Хитачито, че като е с еднакъв минимум с 25-та, биха работили еднакво в по-меко време ?!, а презапасяването си е екстра в студа...!
    Отделно, че спира да върти турбината, когато изключи и не си обдухва датчика, в резултат на което се успива и детето често мръзне зимата!...Чака температурата да падне с 3-4 гр. под зададената, за да включи, та се налага да го подсещаме от дистанционното.
    dodo_pv, SPSt и ruuni9 харесват това.

  4. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #573

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от karambam Виж публикацията
    Много си прав, Додо! [emoji106]Тази грешка направих и аз, когато сложих 35PPA в 12 кв.м. детска стая.
    Резултата е 30% повече разход на ток, спрямо Фуджицуто ми в 20 кв.м. ...Мислех за Хитачито, че като е с еднакъв минимум с 25-та, биха работили еднакво в по-меко време ?!, а презапасяването си е екстра в студа...!
    Отделно, че спира да върти турбината, когато изключи и не си обдухва датчика, в резултат на което се успива и детето често мръзне зимата!...Чака температурата да падне с 3-4 гр. под зададената, за да включи, та се налага да го подсещаме от дистанционното.
    При положение че стаята е с северно изложение при мен,под мен няма никой,затова се презапасих с RPC35,на последен етаж сме и затова сложих такава машина в спалнята.Може и да е грешка но честно казано не ми пука парите са си мой и каквото сам харесал това купих преди няколко месеца.За второто което купих преди седмица,получих препоръка от един от големите спецове тук в форума.

    Sent from my Sony Xperia Z3
    karambam одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #574

    Отговор: Климатици Hitachi

    "честно казано не ми пука парите са си мой и каквото сам харесал това купих" - тъй де , ама на някои може и да им пука!
    Да те топлят добре ти пожелавам!
    dodo_pv одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #575

    Отговор: Климатици Hitachi

    karambam, мислил ли си да изнесеш датчика извън климатика.
    karambam и Jack Krauser харесват това.

  7. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #576

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от karambam Виж публикацията
    Отделно, че спира да върти турбината, когато изключи и не си обдухва датчика, в резултат на което се успива и детето често мръзне зимата!...Чака температурата да падне с 3-4 гр. под зададената, за да включи, та се налага да го подсещаме от дистанционното.
    Ето едно възможно решение на проблема:
    https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...%B0-midea.html
    karambam одобрява това.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    6
    #577

    Отговор: Климатици Hitachi

    Добре колеги, ще се придържам към разумното: 7-ца или 9-ка за малка стая. Дано да изскочи някой с инфо за RPB25, а ако няма такъв и заложа на тази машинка - ще докладвам зимата : ))
    Genadi80 и Sergey харесват това.

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #578

    Отговор: Климатици Hitachi

    Не се презапасявайте ненужно.На тъщата спалнята е около 10-11 квадрата и се топли с конвенционален ДЖЕНЕРАЛ 9-ка.25-ица за тези квадрати е идеално ,че дори е и много.Едно време имаше 8-ици ХИТАЧИ, ама сега гледам няма.Моя доста години топли 20 и малко квадрата помещение в къща без никакви проблеми.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #579

    Re: Климатици Hitachi

    Между 9-ка и 12-ка няма кой знае каква разлика в първа скорост на вентилатора, пускаш си нея и няма течение. Важен е хардуера и минимума на машината. Може 12 с нисък Мин. Да си работи добре и в малка стая и обратното 9 Ка постоянно он офф в същото помещение, но с висок Мин. Хитачито та нямат кой знае какъв Мин. Имам 2 броя хитачито 9 ки и 1 панасоник 12ца и панасоника има двойно по нисък Мин. На отопление 180 вата срещу 350 на Хитачи.
    Този пост е редактиран от mystikalrs; 14-09-17 в 14:00.
    zxc0 и ponyasd харесват това.

  12. Member Аватара на karambam
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    гр. Видин
    Мнения
    200
    #580

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    karambam, мислил ли си да изнесеш датчика извън климатика.
    Мислил съм, но не съм го направил....Предстои да му правя 2-ра профилактика за това лято, че пак се е усмърдял и ако кабела позволява, ще го изнеса.
    Мерси за съвета!

  13. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #581

    Отговор: Климатици Hitachi

    balaid74
    Прав си отностно сервизното и тези команди за скороста на въртене на вентилатора,но там пише че(The intermittent fan control during thermo off in Heating Mode can be changed by the remote controller.(This procedure should be done only by service personnel.).
    Ние не сме толкова ПРО за да ги правим и тестваме вкъщи.
    Сервизното съдържа доста интересна информация
    Този пост е редактиран от Genadi80; 14-09-17 в 19:57.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #582

    Отговор: Климатици Hitachi

    то информацията я няма , ако се объркат нещата - просто не знаеш какво се е случило и готово...

    добре върви темата ще има ръчкане.
    tony34al и Genadi80 харесват това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    19
    #583

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    balaid74
    Прав си отностно сервизното и тези команди за скороста на въртене на вентилатора,но там пише че(The intermittent fan control during thermo off in Heating Mode can be changed by the remote controller.(This procedure should be done only by service personnel.).
    Ние не сме толкова ПРО за да ги правим и тестваме вкъщи.
    Сервизното съдържа доста интересна информация
    Като му дойде времето да ми сложат новата машина ще го разцъкам да видим за какво иде реч.Одеве ти зададох въпрос на лични но не получих отговор ,има ли новия климатик wifi модул или още е опция

  17. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #584

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от balaid74 Виж публикацията
    Като му дойде времето да ми сложат новата машина ще го разцъкам да видим за какво иде реч.Одеве ти зададох въпрос на лични но не получих отговор ,има ли новия климатик wifi модул или още е опция
    ДА има опция за wi-fi модул,в сервизното е показано, само че ненам дали тук може да се намери
    Ето линк https://www.domotelec.fr/achat/acces...01.html#tarifs ,
    някаква френска фирма ги продава.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    19
    #585

    Отговор: Климатици Hitachi

    Благодаря и още един последен въпрос -дистанционното инфраред ли е или уаерлес,не успях да открия инфо за това?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 39 от 88 ПърваПърва ... 29373839404149 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 19:08
  2. Hitachi RAS-D14EX2 или Hitachi RAS-D14EX3
    От bebka във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 06-01-12, 21:07
  3. Hitachi Малайзия или Hitachi RAS/RAC-35YH4 (Китай)
    От conan във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-10, 16:42
  4. Hitachi RAS/RAC-E14H2 или Hitachi RAS/RAC-D10EX3
    От Svetlio70 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-06-09, 13:23
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 19:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе