Страница 1 от 25 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 371
Like Tree10Одобрявам

Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    7
    #1

    Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения

    Здравейте, предстои ми закупуване на климатик HITACHI RAS/RAC-E14H2 от Техномаркет.
    Моля за някакви отзиви и впечатления от този модел, а и от климатиците на HITACHI. Препоръчвате ли ги пред тези на ПАНАСОНИК?
    Знам, че въпросният климатик е китайско производство, но не знам какво производство е компресора.
    Характеристиките му са:
    - DC ИНВЕРТОР PAM КОНТРОЛ
    - ВИСОК СОР 4,46 ПРИ ОХЛАЖДАНЕ ( КЛАС А ) / 4,42 ПРИ ОТОПЛЕНИЕ ( КЛАС А )
    - РАБОТА В РЕЖИМ ОТОПЛЕНИЕ ДО -15 С
    - АВТОМАТИЧЕН РЕСТАРТ
    - АНТИБАКТЕРИАЛЕН ФИЛТЪР
    - ЕКОЛОГИЧЕН ФРЕОН R410A

    - ОТДАВАНА МОЩНОСТ :
    - ОХЛАЖДАНЕ - 3.50 KW
    - ОТОПЛЕНИЕ - 4.20 KW
    - КОНСУМИРАНА МОЩНОСТ :
    - ОХЛАЖДАНЕ - 1.09 KW
    - ОТОПЛЕНИЕ - 1.11 KW
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09023417

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re: Мнения за климатик HITACHI RAS/RAC-E14H2

    Тия от ТМ побъркали ли са се или са недоспали? Проста сметка показва 4,20/1,11 = 3,78 COP. Само в Термо-Клима е даден с реалния си COP.
    Иначе доколкото съм чел във форума, машината е прилична.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #3

    Re: Мнения за климатик HITACHI RAS/RAC-E14H2

    чесно казано hitachi е прехвалена марка относно климатиците зимата не замръзват но и неправят топло за студено се ядват имам сложени около 20 почти всички клиенти ми се оплакаха ходих и видях че наистина неструват но на цената която се продават има доста по качествени марки а ако ще вземаш панасоник не вземай инвертор доста има с изгорели копресори и доста се бават с гаранциите конвеционалните са им добре бих те насочил към toshiba ,fujitsu-general, daikin успех

  5. Novice
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    7
    #4

    Re: Мнения за климатик HITACHI RAS/RAC-E14H2

    Знаете ли по принцип на тези китайски ХИТАЧИ-та какво производство са им компресорите?

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #5

    Re: Мнения за климатик HITACHI RAS/RAC-E14H2

    Ами аз имам Е10Н2.Вече две зими нямам никакви проблеми, топли прекрасно.Монтиран е на 18-19 квадрата стая, северно разположение, две външни стени, с външна изолация.При най-големите студове бе настроен на 22 градуса и си ги поддържаше без проблем.Знаете каква беше тази зима, какъв студ и влага.Не натрупа лед нито веднъж, въпреки, че външното е на най-големия ветрилник на къщата ми.Компресора е ХИТАЧИ, произведен в Китай.

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    1
    #6

    Re: Мнения за климатик HITACHI RAS/RAC-E14H2

    ===

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #7

    Re: Мнения за климатик HITACHI RAS/RAC-E14H2

    vlado_d_u чудна работа като цяло на 100кубика изобщо ама изобщо не ми се вярва да се справя дори и изолация да имаш в кой град е това и на коя улица е та като стане -10 да дойда да го видя и ако е така ти подарявам още едно такова и без това няма кой да я купи тая духалка.
    edi1 ако в стаята ти не пада температурата по 15-16 градуса е нормално да ги прави 22 но аз лично същото хитачи съм монтирал в по малка стая в която тепературата падаше до 12-13 градуса и за цял ден вдигаше до 18 и повече не иска и неиска то презареждане то сменяне на платки и пак неискаше накрая монтирах една 9LCC general та всичко си дойде на мястото и в стаята за около 1 час си стана 24

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #8

    Re: Мнения за климатик HITACHI RAS/RAC-E14H2

    vlado_d_us, имаш по 42 W/m3, което ме кара да мисля, че като застудее и на теб няма да ти е много топло, но дано да дойдеш тук тогава да пишеш, за да ме обориш.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    50
    #9

    Re: Мнения за климатик HITACHI RAS/RAC-E14H2

    Аз съм със Хитачи RAS/RAC-14ЕH1 уж японското изпълнение (дано да е така де) и да кажачестно съм много доволен!!! А за тия приказки дето не бил топлел са врели некипели, топли си супер!!!! А отностно за тази Н2 която си си харесал, разпитах момчетата които ми слагаха моята Н1 каква е разликата между двата, цитирам "нищо че е китайски, машината е много корава, няма разлика освен сглобката че единия е в япония а другия е в китай"!!!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #10

    Re: Мнения за климатик HITACHI RAS/RAC-E14H2

    абслолютно еднакви са само дето единия е с 200кинта повече.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    50
    #11

    Re: Мнения за климатик HITACHI RAS/RAC-E14H2

    Цитат Първоначално публикувано от TIMBERLAKE
    абслолютно еднакви са само дето единия е с 200кинта повече.
    така си е!! японския е по скъпичкия но никаква основна разлика ....все си е хитачи ...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    50
    #12

    Re: Мнения за климатик HITACHI RAS/RAC-E14H2

    абе сигурен съм че дори и да е китайско това хитачи, няма да съжаляваш!!!! Не сигурен, а убеден!!!! Само и единствено условие е тези които ти го монтират да си свършат тяхната работата професионално и ще си много доволен!!! И да не забравяме всички че и най скъпия климатик да е може да е с дефект и да пръцне след кратка работа после почва белосването на косите ... винаги в закупуването на една техника, каквато и да била тя, има известна доса късмет...да улучиме качествена ... естествено... вие кво си помислихте .. хаха :D

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #13

    Re: Мнения за климатик HITACHI RAS/RAC-E14H2

    Има нещо вярно но процента да улучиш такъв при скъпите е доста по малък отколкото при евтините нали се сещаш.

  17. Sineon
    Guest
    #14

    Re: Мнения за климатик HITACHI RAS/RAC-E14H2

    Здравейте . От близо 3 месец имам климатик HITACHI RAS-E14H2. Вчера му светна зелената лампичка която показва ,че филтъра е за почистване . Веднага почистих филтрите на климатика , изключих го и пак го включих но зелената лампичка за филтъра не изгася Бихте ли ми казали защо ? Работи и топли нормално както и преди но защо свети зелената лампичка?
    Ще се радвам на Вашият компетентен отговорна достъпен език /не технически/

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #15

    Re: Мнения за климатик HITACHI RAS/RAC-E14H2

    Май се натискаше SWING при изключен климатик,за да се ресетне.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 25 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 19:08
  2. Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения
    От todoplam във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 15
    Последно: 12-08-11, 08:36
  3. Hitachi RAS/RAC-E14H2 или Hitachi RAS/RAC-D10EX3
    От Svetlio70 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-06-09, 13:23
  4. Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения
    От lubo74 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 2
    Последно: 14-11-07, 11:08
  5. Hitachi RAS/RAC-E14H2 vs. RAS/RAC-14EH1
    От blago във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 12-07-07, 20:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе