Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 35

Panasonic CS/CU-E9GKE или Hitachi RAS/RAC-10EH1

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    62
    #16

    Re: Panasonic CS/CU - E9GKE срещу Hitachi RAS/RAC-10EH1

    Цитат Първоначално публикувано от muchoto

    Освен това , Хитачито е с Р22 фреон - явно старичък модел, типично за Техномаркет, ако от там купуваш !!
    Не го знам тоя линк откъде го намери, но аз мога за ти покажа няколко в които Хитачито е с фреон R 410A
    http://hitachiaircon.ru/cat/inverter/ ако това има някакво значение в случая.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #17

    Re: Panasonic CS/CU - E9GKE срещу Hitachi RAS/RAC-10EH1

    Има сериозни отклонения в тези таблици
    пример:

    FUJITSU 9LCC го дават с COP 3,96 при 7гр.- а е 4,26
    FUJITSU 14LCC го дават с COP 4,35 при 7гр. - а е 3,8.... или така пише поне на моите клими
    Защо ли нещо не вярвам на тези таблички???

    rsvr
    Не се напъвай толкова. Никой няма да ти ръкопляска. Днес ходих до една фирма която продава/монтира клими(най голямата в градъ, в който живея). Направими впечатлени че имат всичко друго, но не и Панасоник. Попитах ги- защо? Отговорът беше кратък и еднзночен.
    -Отказахме се да ги продаваме. Невероятно много компресори гръмнаха през последните месеци. Нямаме толкова персонал, който да ги отремонтира, а и не ни се занимава.
    -Това бяха думите им. Ако мен са ме излъгали- то и аз теб лъжа.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    79
    #18

    Re: Panasonic CS/CU - E9GKE срещу Hitachi RAS/RAC-10EH1

    Цитат Първоначално публикувано от dan66
    И друг път сме я коментирали тази таблица.Например за този опит с E9GKE. Просто климатика е пуснат при -7гр на максимална мощност: отдава 2.88 kw при обороти над номиналните с консумация 1,19 kw/при номинална 0,84 kw/ и това трае точно 3 минути след това спада отдаваната мощност на 1.5 kw .
    В тази таблица не се прави разлика кой климатик е тръгнал в максимален режим /3 минути/ и кой на номинален режим/продължителен/ затова сравненията са много трудни.
    Най добре се сравняват характеристиките по сервизните документации и заводските изпитания.
    Е да де.Характеристиките са сравнени по сервизните документации и заводските изпитания.За e9dke ако погледнеш в архива е дадено че отдава 2 кв при минус 7 както ти написа.
    Цитат Първоначално публикувано от Jackas
    Има сериозни отклонения в тези таблици
    пример:

    FUJITSU 9LCC го дават с COP 3,96 при 7гр.- а е 4,26
    FUJITSU 14LCC го дават с COP 4,35 при 7гр. - а е 3,8.... или така пише поне на моите клими
    Защо ли нещо не вярвам на тези таблички???
    Това са данни за 9 L(A) и 14 L(A).

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #19

    Re: Panasonic CS/CU - E9GKE срещу Hitachi RAS/RAC-10EH1

    Цитат Първоначално публикувано от djambov
    Не го знам тоя линк откъде го намери, но аз мога за ти покажа няколко в които Хитачито е с фреон R 410A
    http://hitachiaircon.ru/cat/inverter/ ако това има някакво значение в случая.
    В google ми излезе най-отгоре.
    Наистина интересно. Явно има различни партиди.

  6. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #20

    Re: Panasonic CS/CU - E9GKE срещу Hitachi RAS/RAC-10EH1

    marty
    Ми не виждам никъде да пише LA- пише 9L и 14L

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #21

    Re: Panasonic CS/CU - E9GKE срещу Hitachi RAS/RAC-10EH1

    rsvr
    Не се напъвай толкова. Никой няма да ти ръкопляска. Днес ходих до една фирма която продава/монтира клими(най голямата в градъ, в който живея). Направими впечатлени че имат всичко друго, но не и Панасоник. Попитах ги- защо? Отговорът беше кратък и еднзночен.
    -Отказахме се да ги продаваме. Невероятно много компресори гръмнаха през последните месеци. Нямаме толкова персонал, който да ги отремонтира, а и не ни се занимава.
    -Това бяха думите им. Ако мен са ме излъгали- то и аз теб лъжа.

    [/quote]

    хе-хе, ние имаме на името на фирмата поне 250-300 инверторни панасоници/имаме 120 офиса/ , най старите са на 3 години, и още нямаме изгорял компресор. Тия да не говорят за китайски Панасоници??

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #22

    Re: Panasonic CS/CU - E9GKE срещу Hitachi RAS/RAC-10EH1

    marty
    В тази таблица в колонката при -7гр ако видиш че консумацията на ел.енергия Pe/kw/ на който и да е климатик е по голяма от номиналната /Pe при + 7гр/ то климатика е тръгнал в максимален режим и всички даннни при -7гр са "ала-бала"!

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #23

    Re: Panasonic CS/CU - E9GKE срещу Hitachi RAS/RAC-10EH1

    Цитат Първоначално публикувано от rsvr
    rsvr
    Не се напъвай толкова. Никой няма да ти ръкопляска. Днес ходих до една фирма която продава/монтира клими(най голямата в градъ, в който живея). Направими впечатлени че имат всичко друго, но не и Панасоник. Попитах ги- защо? Отговорът беше кратък и еднзночен.
    -Отказахме се да ги продаваме. Невероятно много компресори гръмнаха през последните месеци. Нямаме толкова персонал, който да ги отремонтира, а и не ни се занимава.
    -Това бяха думите им. Ако мен са ме излъгали- то и аз теб лъжа.



    хе-хе, ние имаме на името на фирмата поне 250-300 инверторни панасоници/имаме 120 офиса/ , най старите са на 3 години, и още нямаме изгорял компресор. Тия да не говорят за китайски Панасоници??
    Точно за китайски. И във Варна чух че вече спират с евтините модели Панасоници /китайските/, ще продават само от скъпите модели /Малайзииски/.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    79
    #24

    Re: Panasonic CS/CU - E9GKE срещу Hitachi RAS/RAC-10EH1

    Цитат Първоначално публикувано от Jackas
    marty
    Ми не виждам никъде да пише LA- пише 9L и 14L
    А LCC да виждаш?

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #25

    Re: Panasonic CS/CU - E9GKE срещу Hitachi RAS/RAC-10EH1

    Цитат Първоначално публикувано от muchoto
    Точно за китайски. И във Варна чух че вече спират с евтините модели Панасоници /китайските/, ще продават само от скъпите модели /Малайзииски/.
    Само , че от пролетта нямало да има никакви малайзийски,чух го от няколко места, само чайници и тия готините от новите серии, Японските със сивия-металик вътрешни тела....дето няма по голям от 12-ка

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #26

    Re: Panasonic CS/CU - E9GKE срещу Hitachi RAS/RAC-10EH1

    Китайски Panasonic - по-добре недей
    Виж Малайзийски или Японски... там е друга работа.
    Muchoto, за кои нови серии говориш?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    105
    #27

    Re: Panasonic CS/CU - E9GKE срещу Hitachi RAS/RAC-10EH1

    Привет на всички отзовали се на моя въпрос!

    най-напред, поставих въпроса защото не съм на вътре в климатичната техника, въпреки, че съм инженер - все пак човек не може да разбира от всико, нали...? Просто търся отговор (и може би успокоение) от хора, които с професионален опит в тази област, или имат опит като потребители...На мен това ми е първият климатик в къщи.

    Що се отнася до модела на Хитачи за който писах, то той е с R410А и наистина го видях в Техномаркет.

    Значи, ако при минус 15 му останат 1,5 - 2кВт мисля, че ще е добре...е, тогава по ефективност просто ще е една скъпа духалка...но дано да не се налага да включвам и друга, та да му помага....

    Дано да му е здрав компресора....една от причините да взема Панасоника бе и това, че му дават гаранция на компресора 5г, което никак не е малко според мен....

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #28

    Re: Panasonic CS/CU - E9GKE срещу Hitachi RAS/RAC-10EH1

    Цитат Първоначално публикувано от rsvr
    Само , че от пролетта нямало да има никакви малайзийски,чух го от няколко места, само чайници и тия готините от новите серии, Японските със сивия-металик вътрешни тела....дето няма по голям от 12-ка
    Ами водят се Малаийзиици, на хартия, иначе
    В момента истински са само японските скъпите. Ама за тая цена , по-добре фуджицу.

    kojcho При -15 не вярвай много на книжките, трябва да се увериш лично.
    Тука из форума бяха писали по време на зимата 2006 като стана -20, много хубави неща за климатиците си. Тоест всеки си хвалеше климатика. Е сигурно половината са послъгали малко.

  17. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #29

    Re: Panasonic CS/CU - E9GKE срещу Hitachi RAS/RAC-10EH1

    Цитат Първоначално публикувано от marty
    А LCC да виждаш?
    Не, не виждам, но по принцип така си ги пишат...само L


    Цитат Първоначално публикувано от rsvr
    rsvr
    Не се напъвай толкова. Никой няма да ти ръкопляска. Днес ходих до една фирма която продава/монтира клими(най голямата в градъ, в който живея). Направими впечатлени че имат всичко друго, но не и Панасоник. Попитах ги- защо? Отговорът беше кратък и еднзночен.
    -Отказахме се да ги продаваме. Невероятно много компресори гръмнаха през последните месеци. Нямаме толкова персонал, който да ги отремонтира, а и не ни се занимава.
    -Това бяха думите им. Ако мен са ме излъгали- то и аз теб лъжа.



    хе-хе, ние имаме на името на фирмата поне 250-300 инверторни панасоници/имаме 120 офиса/ , най старите са на 3 години, и още нямаме изгорял компресор. Тия да не говорят за китайски Панасоници??
    Точно за малайзииските ставаше въпрос. А като се сетя как ги хвалеха до преди година...добре че не им се вързах тогава.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    105
    #30

    Re: Panasonic CS/CU - E9GKE срещу Hitachi RAS/RAC-10EH1

    Muchoto, дано зимата да не е люта, но каквато и да е, ще го пробвам...на него ще разчитам за отопление...
    Иначе аз нито продавам, нито ремонтирам клими, така, че нямам предпочитания към марка, модел и т. н., нито искам да оплювам който и да било климатик! просто ще бъда доволен, ако климатика за който изръсих бая пари топли детската стая - поне децата да не студуват... Това е.

    Може би вторият климатик да е Фуджицу :- ) макар, че явно и при най-добрите производители има успешни и не-толкова успешни модели/сериии. Но това най-добре го знаят тези, които се занимават с ремонт...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Hitachi RAS/RAC-10EH1 - струва ли?
    От Vitamin4o във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 167
    Последно: 27-12-12, 17:56
  2. Продавам климатик hitachi ras-10-eh1 rac-10eh1
    От kepler във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 19-02-11, 14:33
  3. Hitachi RAS/RAC-10EH1 - наистина ли е японски?
    От limmet във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 14
    Последно: 25-07-09, 17:46
  4. Hitachi RAS/RAC-10EH1, 14EH1 или друга марка?
    От stoil2 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 8
    Последно: 20-05-09, 10:48
  5. Отговори: 0
    Последно: 23-03-09, 10:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе