Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Hitachi RAS/RAC-D10EX2 vs. Toshiba RAS-10SAV-E

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    22
    #1

    Hitachi RAS/RAC-D10EX2 vs. Toshiba RAS-10SAV-E

    След доста ровене и гледане по сайтове и четене в този форум се ориентирах към средния клас климатици. Сега въпросът е дали да бъде HITACHI RAS/RAC-D10EX2 или TOSHIBA RAS-10SAV-E. И двата горе-долу ме устройват като цена - в рамките на до 1200 лв. без монтажа. Замислял съм се като трети вариант за HITACHI RAS/RAC-10EH1 .

    Моля за мнението на специалистите и на тези, които използват някоя от тези машини. Как се държат при по-студено време? Какви са шумовете от вътрешните тела? Проблеми и забележки?

    Тошибата ми харесва, но е 3,2 KW при отопление, а Хитачито - 3,4 KW номинална мощност. Хитачито също ми харесва и най-важното - и двата харесват на жената!

    Помагайте, че до два-три дена климатика трябва да е закупен!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    20
    #2

    Re: HITACHI RAS/RAC-D10EX2 vs TOSHIBA RAS-10SAV-E

    Аз съм с HITACHI RAS/RAC-D10EX2 от 1 месец и съм доволен. Сравнявам го с MITSUBISHI-то в другата стая. Климатика е с винтов ротор и не се чува, а за вътрешното тяло - не се чува в нощен режим. Exchanger-a му работи перфектно, но на макс. макло шумен. Единственият минус е, че при отопление хоризонталната направляваща се завърта до 65 гр., а вертикалните се управляват на ръка. Иначе е адски икономичен - едва 120W на час!
    Дано да съм ти помогнал

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #3

    Re: HITACHI RAS/RAC-D10EX2 vs TOSHIBA RAS-10SAV-E

    с какво ги мериш тези 120вата ,или така пише в книжката ...и при какви температури вън и вътре

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #4

    Re: HITACHI RAS/RAC-D10EX2 vs TOSHIBA RAS-10SAV-E

    Цитат Първоначално публикувано от agro
    ........... Иначе е адски икономичен - едва 120W на час!
    Дано да съм ти помогнал
    Моето впечатление ,че това е един много сериозен и полезен форум.И е хубаво всеки да пише достатъчно обмислени мнения.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #5

    Re: HITACHI RAS/RAC-D10EX2 vs TOSHIBA RAS-10SAV-E

    Това с консумацията на Хитачито го има споменато от същия човек в още 3-4 теми.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    22
    #6

    Re: HITACHI RAS/RAC-D10EX2 vs TOSHIBA RAS-10SAV-E

    HITACHI RAS/RAC-D10EX2 - някой от знаещите може ли да каже коя година е тоя модел и въобще как се разбира при Хитачитата коя година е модела?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #7

    Re: HITACHI RAS/RAC-D10EX2 vs TOSHIBA RAS-10SAV-E

    По темата аз съм за Тошибата. А що се отнася за консумация на ток от 120 вата на час, смятам, че няма нищо чудно в определен режим и при определени условия да консумира толкова.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #8

    Re: HITACHI RAS/RAC-D10EX2 vs TOSHIBA RAS-10SAV-E

    HITACHI RAS/RAC-D10EX2 - КЛИМАТИК СПЛИТ СИСТЕМА
    - ИНВЕРТОРЕН ТИП
    - ЕНЕРГИЕН КЛАС "А"
    - ОТДАВАНА МОЩНОСТ
    - ОХЛАЖДАНЕ 2.5 kW
    - OTОПЛЕНИЕ 3.4 kW
    - КОНСУМАЦИЯ
    - ОХЛАЖДАНЕ 580 W
    - OTOПЛЕНИЕ 795 W
    - АНТИАЛЕРГИЧЕН И АНТИБАКТЕРИАЛЕН ФИЛТЪР
    - 24 ЧАСОВ ТАЙМЕР
    - НИСКО НИВО НА ШУМ
    - AIR EXCHANGER

    При консумация 795w,отдава 3.4kw.Като тия показатели са обикновенно при +6 градуса външна температура и достигната 19 градуса вътрешна.Въпроса ми е, колко KW ще отдава тоя климатик, когато консумира 120W при 0 градуса външна температура.
    Цитат Първоначално публикувано от agro
    Аз съм с HITACHI RAS/RAC-D10EX2 от 1 месец и....... Иначе е адски икономичен - едва 120W на час!
    Дано да съм ти помогнал
    Според мен да се твърди, че ползвайки климатик,може да се отопляваш със 120w на час, е една брутална подигравка с хората.

  11. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #9

    Re: HITACHI RAS/RAC-D10EX2 vs TOSHIBA RAS-10SAV-E

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    По темата аз съм за Тошибата. А що се отнася за консумация на ток от 120 вата на час, смятам, че няма нищо чудно в определен режим и при определени условия да консумира толкова.
    Разбира се, ако в рамките на този час е работил на минимална мощност 10-15 минути и след това е изключил напълно,какво брутално има в това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #10

    Re: HITACHI RAS/RAC-D10EX2 vs TOSHIBA RAS-10SAV-E

    220волтов ако търсиш някакъв ефект с изявленията си за брутални подигравки, просто забрави. Ако на вън времето е 16* а в стаята без да пускаш отоплителен уред е 18* и ако желаеш да ти е по-топличко например 20* колко според теб ще изразходва климатика когато влезе в режим. Съвсем естествено е, в преходните сезони когато не е нито много топло нито много студено, климатика да работи на най-ниската си мощ. На Тошиба като минимален разход е посочена мощност от 75 вата, като при същата е посочена и минимална отдавана мощност на отопление 500 вата.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    22
    #11

    Re: HITACHI RAS/RAC-D10EX2 vs TOSHIBA RAS-10SAV-E

    Благодаря на всички, които помогнаха с мнение или съвет. Купихме TOSHIBA RAS-10SAV-E, жената нещо не и харесваше външния вид на HITACHI RAS/RAC-D10EX2. Както и да е, Тошибата изглежда по-елегантен, тайландски е , а Хитачито - китайско.
    Сега като го монтират, ще споделя личните си впечатления. Все пак външният вид няма да ни топли. Дано всичко е ОК

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #12

    Re: HITACHI RAS/RAC-D10EX2 vs TOSHIBA RAS-10SAV-E

    naydenov ...честито и безаварийно ползване .

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #13

    Re: HITACHI RAS/RAC-D10EX2 vs TOSHIBA RAS-10SAV-E

    Тайланд е по-добре от Китай.Честито.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #14

    Re: HITACHI RAS/RAC-D10EX2 vs TOSHIBA RAS-10SAV-E

    Цитат Първоначално публикувано от agro
    ...... Иначе е адски икономичен - едва 120W на час!
    Дано да съм ти помогнал
    ....А отговор на въпрос за климатик-инвертор който ще се ползва през ЗИМАТА,че ще консумира средно 120 вата на час, ако не брутален е силно подвеждащ.Според мен всеки собственик на правилно оразмерен климатик който отдава номинални 3,4 кв ,трябва да е изключително доволен ако машинката му ,изразxодва средно 400 вата на час.И да се моли за мека зима ,че ако е по-люта си отива на поне 700 .Това е при постоянно включена машина и нормално проветряване на помещението .

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    12
    #15

    Re:HITACHI RAS/RAC-D10EX2 vs TOSHIBA RAS-10SAV-E

    HITACHI RAS/RAC-D14EX2 e super ikonomi4en klimatik!
    500 KW za cqlata zima bez da se spira mi e izgoril !

    valen1: Опитай се да го напишеш същото с букви от българската азбука използвайки бутона редактирай горе в дясно на самият ти пост.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-D10EX2 вече полудявам
    От bacila във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 08-12-12, 14:05
  2. HITACHI RAS/RAC-D10EX2
    От bacila във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 20-11-12, 07:58
  3. HITACHI RAS/RAC-D10EX2 моля помогнете
    От bacila във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 11
    Последно: 01-11-12, 18:39
  4. Отговори: 13
    Последно: 17-10-12, 16:00
  5. Hitachi - кой да си взема? D10EX2 или E10H2
    От fiuri във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 2
    Последно: 31-12-07, 13:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе