Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 33 от общо 33

Hitachi RAS/RAC-E10H2 - не променя скоростта на вентилатора

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    77
    #31

    Re: Климатик Hitachi RAS/RAC - E10H2 не променя скоростта на вентилатора

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Моя на АУТО си намалява оборотите, когато достигне зададената температура.В момента по-рядко ги намалява поради външните условия, но намаляването е степенно, през трите степени на турбината,а не плавно, както е при ТОШИБА-та ми и ДЖЕНЕРАЛА.При теб топлозагубите може да са по-високи и затова работи на максималната 3-та степен за да ги компенсира и ако са на границата, винаги ще работи на максималната степен.
    Какви топлозагуби, какво чудо?! Стаята има 1 външна стена с изолация и ПВЦ дограма, изолация в пода(под мен е гараж), от двете страни са отопляеми обеми. Температурата под 22-23 не пада(гледаме малко дете). Проблема е че го слагам на 22 градуса и тои работи работи, никога не намаля оборотите си, само когато се исключи компресора (не за дефрост) леко вентелира, след това пак е на макс. Това с изключването и лекото вентилиране се случва на всички степени не само на Ауто.
    В сервизната документация всичко е описано - вентилатора трябва да работи на степени и степените се определят от температурата на вътрешния топлообменник - колкото по-висока е температурата толкова по-висока степен, със спадане на температурата на топлообменника под 37 градуса спадат оборотите на средните. При спадане под 32 градуса минава на ниска степен. Спадането на температурата на топлообменника се дължи на намаляне оборотите на компресора когато вземе да достига зададената температура, което си се случва при мен, но вентилатора не реагира! Пробвах при стайна температура 22 градуса да го пусна на 16 градуса - е пак вентилатора е на максимална степен докато съвсем съвсем номално компресора си намаля оборотите и започва да духа студено?!?!
    Принуден съм през 30 минути да пускам на 3-та степен за 5 минути за да стопли помещението после пак на 2-ра да поддържа - супер дразнещо. Понастоящем климатика се пуска само за да затопли сутрин на 3-та степен на вентилатора и после оставяме на парно - просто не може да поддържа нормална зададената температура - ние не сме оператори на тец че през 30-40 минути да цъкаме - нали идеята е да го настроя и той да си поддържа температурата - но без ауто фан не става!

    Моля ако някой има престава дали проблема е решим или е успял да си го реши - да пише как и къде.

  2.  
     
  3. tevtonec
    Guest
    #32

    Re:Hitachi RAS/RAC-E10H2 - не променя скоростта на вентилатора

    При мен проблемът го реших,след като му сложих 2.2ком съпротивление към вътрешният тръбен датчик...3ти месец ras10eh1 работи перфектно в режим auto fan.Мисля ,че с тази добавка се подобри цялостната работа на климатика.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    77
    #33

    Re:Hitachi RAS/RAC-E10H2 - не променя скоростта на вентилатора

    Може ли малко повече информация къде се намира този датчик и как се стига до него? предполагам голямо разглобяване пада...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Отговори: 5
    Последно: 22-11-14, 21:23
  2. Hitachi RAS/RAC-E10H2 - мнения
    От jwalker във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 27
    Последно: 26-04-11, 19:39
  3. Panasonic CS/CU-UE9JKE или Hitachi RAS/RAC-E10H2
    От hristokk във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 13
    Последно: 24-09-09, 18:25
  4. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 20:34
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 - понякога не изключва
    От fiuri във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 10
    Последно: 04-01-08, 12:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе