Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 33

Hitachi RAS/RAC-E10H2 - не променя скоростта на вентилатора

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    65
    #16

    Re: Климатик Hitachi RAS/RAC - E10H2 не променя скоростта на вентилатора

    Какви са тези протектори?!?Дай малко повече информазия ако може

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #17

    Re: Климатик Hitachi RAS/RAC - E10H2 не променя скоростта на вентилатора

    еми това са разклонители с вградена защита - има ги с едно и повече гнезда
    ето да видиш

    пък пролетно време, когато не се ползва най-добре е да се изключва от контакта, същото важи и за компа /+ мрежов кабел/

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #18

    Re: Климатик Hitachi RAS/RAC - E10H2 не променя скоростта на вентилатора

    Цитат Първоначално публикувано от bbb1
    Какви са тези протектори?!?Дай малко повече информазия ако може
    В "Технополис" и в "Стемо" -с нова цена 19,50 лв за 1 гнездов.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    77
    #19

    Re: Климатик Hitachi RAS/RAC - E10H2 не променя скоростта на вентилатора

    От днес съм с E14H2 и положението на Ауто е същото - вентилатора работи на нещо средно между най бързата и предишната степени. В началото температурата е висока в последствие се понижава, но вентилатора все така си върти на високи обороти?!

    Пояснявам че това се получава с пътвото пускане на климатика т.е. няма токови удари и тем подобни щуротии...

    Какъв е този бутон на вътрешното тяло защото аз не го намирам на моя климатик? Има един бутон temporary switch пише на него - нищо не става като го натисна

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #20

    Re: Климатик Hitachi RAS/RAC - E10H2 не променя скоростта на вентилатора

    този бутон е като вдигнеш капака

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    119
    #21

    Re: Климатик Hitachi RAS/RAC - E10H2 не променя скоростта на вентилатора

    Моя Е10Н2 също прави така. Когато е на auto знае само две скорости- едната някаква между максимума и предната скорост както казаха по-горе. Другата е супер безшумна. Няма такава средна . Мисля , че това не е технически проблем просто така са го направили. Никаде не намирам този бутон под капака уж и моя е с РАМ управление ли както се води там...има само ключе on/off

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #22

    Re: Климатик Hitachi RAS/RAC - E10H2 не променя скоростта на вентилатора

    на тази машина при АУТО на турбината, оборотите не се регулират плавно, а на трите степени.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    56
    #23

    Re: Климатик Hitachi RAS/RAC - E10H2 не променя скоростта на вентилатора

    Би трябвало на ауто да ти работи на 3-те скорости, просто когато има нужда от повече температура да вдигне скоростта, а след това да се върне на по-тих режим....

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    77
    #24

    Re: Климатик Hitachi RAS/RAC - E10H2 не променя скоростта на вентилатора

    Там е работата че както казва titan_83 на ауто вентилатора има само две позиции - нещо средно между 3 и 4 и някаква слаба, но забелязвам че като е на слабата почти не духа топло т.е. май компресора е спрял. Също така на която и да е друга степен след определено време (предполагам след достигане на зададената температура) пак оборотите на вентилатора се понижават и духа хладно (но не размразява)

    bossko може ли да кажеш при теб като сеоправи какво е положението - 2 степени ли има вентилатора? Аз пробвах да изключвам и включвам от копчето но никакъв ефект

    Това е дреболия и не ми се иска да занимавам сервиза с такова нещо, но ме дразни!. На колата вентилатора на климатика ми е винаги на ауто и считам тази опция за доста полезна, надявах се и вкъщи така да работи но уви

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #25

    Re: Климатик Hitachi RAS/RAC - E10H2 не променя скоростта на вентилатора

    На Е10Н2 турбината е с три степени.На АУТО ги редува, няма плавно регулиране.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    77
    #26

    Re: Климатик Hitachi RAS/RAC - E10H2 не променя скоростта на вентилатора

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    На Е10Н2 турбината е с три степени.На АУТО ги редува, няма плавно регулиране.
    То точно това е проблема че не ги редува изообщо а бичи на някаква постоянна и никога не намаля с изключение когато изключи компресора.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #27

    Re: Климатик Hitachi RAS/RAC - E10H2 не променя скоростта на вентилатора

    моят е 10eh1 какво е пам и как да разбера има ли

  16. Novice
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    9
    #28

    Re: Климатик Hitachi RAS/RAC - E10H2 не променя скоростта на вентилатора

    bossko може ли да кажеш при теб като сеоправи какво е положението - 2 степени ли има вентилатора? Аз пробвах да изключвам и включвам от копчето но никакъв ефект

    drianov вентилатора е с 3 степени + auto. Оказа се, че така работят Хитачитата. Малко по-нагоре еди1 беше писал "Работи на обороти около средните, при достигане на температурата, леко увеличава оборотите за около 10 секунди, след което минава на минимални за около 15.20 секунди и след това само леко вентилира, като бриза се усеща само близо до климатика" - това е точно така. Вътрешното тяло почти винаги работи. Лично аз, преди лягане поставям вентилатора на 1-ва степен, за да е по-малък шума нощно време, но при auto би трябвало да е по-икономичен. С две думи всичко ти е наред. Кефи се на придобивката и не си сбъркал в избора.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    77
    #29

    Re: Климатик Hitachi RAS/RAC - E10H2 не променя скоростта на вентилатора

    Не, не е наред Ауто режима. Описаното поведение го има и при всички други скорости, не само на Ауто. Така де за всички скорости не съм пробвал но на 2-ра и 3-та със сигурност. Точно като намали оборотите вентилатора се чува как спира компресора, така че това е съвсзем различно нещо

    Явно не работи Ауто-то на вентилатора и собствениците на тези климатици трябва да се примирят с това

    Ако има някой на който при Ауто положение с достигане на температурата се понижават оборотите на вентилатора (дори и на степени) да пише как ги е накарал така да работи

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #30

    Re: Климатик Hitachi RAS/RAC - E10H2 не променя скоростта на вентилатора

    Моя на АУТО си намалява оборотите, когато достигне зададената температура.В момента по-рядко ги намалява поради външните условия, но намаляването е степенно, през трите степени на турбината,а не плавно, както е при ТОШИБА-та ми и ДЖЕНЕРАЛА.При теб топлозагубите може да са по-високи и затова работи на максималната 3-та степен за да ги компенсира и ако са на границата, винаги ще работи на максималната степен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 5
    Последно: 22-11-14, 21:23
  2. Hitachi RAS/RAC-E10H2 - мнения
    От jwalker във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 27
    Последно: 26-04-11, 19:39
  3. Panasonic CS/CU-UE9JKE или Hitachi RAS/RAC-E10H2
    От hristokk във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 13
    Последно: 24-09-09, 18:25
  4. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 20:34
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 - понякога не изключва
    От fiuri във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 10
    Последно: 04-01-08, 12:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе