Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

Hitachi RAS/RAC-08KH - не топли добре

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    55
    #1

    Hitachi RAS/RAC-08KH - не топли добре

    От 20 дни съм с нов Хитачи RAS/RAC 08 KN. При зададени 32 гр. на отопление / максимално/ температурата на въздушната струя е от 32 до 34 градуса. Монтажниците идваха няколко пъти и ме убеждаваха, че тъй като модела е малък, това е нормална температура. След настояване от моя страна, замериха с манометър налягането-15 бара при включен от поне 30 мин. климатик и температура 32 гр./манометъра имаше и скала за темп. по Целзий/. Бяха категорични, че фреона е малко /тръбния път е 4.5 м./ Допълниха го с фреон/410/ без кантар, на ръка по лична преценка, но отново не се промени нищо от към налягане и температура. В същия момент на охлаждане работи добре-температурата на струята е от 5 до 7 гр, за налягането манометъра показваше 0 /нула/ на охл. После провериха тръбния път, дали няма пречупени тръби и т.н.-всичко о.к. Развиха ги от външвото тяло и при надуване с уста на дебелата, въздуха излизаше от малката. Следващата диагноза която поставиха е запушен тръбен път на компресора. На другия ден се върнаха и при работещ на охлаждане климатик, развиха нещо от вън-или холендер на тръбата или тапа на крана и изпускаха от фреона. При включване на отопление налягането се вдигна до 28 бара и температурата до 48 гр. Така си работи добре 2 часа след което го изключих. Вчера го пуснах и отново струята беше с температура от 32 гр. при зададени 32. Утре чакам сервиза. Ще източат целия фреон, този път казаха, че ще си носят и кантар и ще го напълнят наново-600 гр. газ по табела. Та питам аз:1. Трябва ли да се допълва и масло в компресора/При гореописаните принудителни изпускания на фреон е осмалено доста външното тяло/.2. Каква е вероятната причина за проблема?, 3. Какво е нормалното налягане и температура на струята на отопление при температура на макс? Помещението е 12-13 кв.м. Х 2.60. Продавача смята, че климатика е малък за тази стая и затова не може да вдигне температура. Посъветва ме да включа духалка близо до него и тогава щял до вдигне и 60 гр. на струята. 4. Дори да е грешно "оразмерен" климатика, това влияе ли върху температурата на струята? 5. Имали официални каталози, сайтове можещи да дадат отговор на тези въпроси, тъй като в момента подготвям жалбата до комисията по защита на потребителите ? А, и 6. Климатика ми го продадоха като инвертор, но се оказа обикновен АС компресор. Благодаря Ви предварително.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #2

    Re: Проблем с Хитачи

    Е тия са за бой. То бива да лъжат, ама чак толкоз.
    Струята трябва да е между 45-50 градуса, както си се досетил не зависи от големината на стаята.
    Климатика е правилно оразмерен за помещенето.
    Сайтове има бол. термо-клима, екоматик........ www.google.bg
    Как допълват фреон на око не е ясно.


  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    55
    #3

    Re: Проблем с Хитачи

    Цитат Първоначално публикувано от muchoto
    Е тия са за бой. То бива да лъжат, ама чак толкоз.
    Струята трябва да е между 45-50 градуса, както си се досетил не зависи от големината на стаята.
    Климатика е правилно оразмерен за помещенето.
    Сайтове има бол. термо-клима, екоматик........ www.google.bg
    Как допълват фреон на око не е ясно.

    Ето как /процедурата е високо технологична/: Включва климатика на охлаждане, свързва маркуча към компресора и обръща надолу с крана бутилката с фреона. Отвърта около четвърт до една втора оборот крана и го завърта веднага. Това по негови изчисления са около 70 гр. газ. Три пъти направиха процедурата-3Х70=около 200 гр. газ. След като попитах не е ли редно да се източи първо целия, понеже 410 е дву компонентен газ и т.н. и след подробните инструкци дадени ми от "klimatik", майстора каза "абе верно, ама е много работа и нямаме кантар".

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #4

    Re: Проблем с Хитачи

    Ами в такъв случай му кажи на майстора да ти върне парите , че имаш много сметки за плащане и коледа идва и т.н. Малко в стила на майстора.

    А после що горели компресори, що не топлели климатици. Аман от пишман-майстори.

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #5

    Re: Проблем с Хитачи

    Ха,на моето Хитачи по същия начин му сипваха фреон.Сега седи в един кашон и се чудя какво да го правя. Само че при мен духаше 28 градуса,след като го бърникаха,започна да духа 24.Накрая казаха ,че компресора нямал дебит.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    55
    #6

    Re: Проблем с Хитачи

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    Ха,на моето Хитачи по същия начин му сипваха фреон.Сега седи в един кашон и се чудя какво да го правя. Само че при мен духаше 28 градуса,след като го бърникаха,започна да духа 24.Накрая казаха ,че компресора нямал дебит.
    Утре ако го напълнят както трябва и пак не тръгне, също са на мнение че явно няма достатъчна мощност на компресора. Крайна мярка която предвиждат е демонтаж на външното тяло и в София в сервиза на "КиК". По техни данни от там би се върнал климатика след около три месеца. Да но има закон за защита на потребителя и такъв скандал съм поготвил да спретна..... Но пък ако няма дебит компресора, защо охлажда добре? Ако няма фреон защо охлажда? Освен това се дърпат от наново, изцяло пълнене с фреон понеже бил скъп газ и фирмата е "вътре" от такива претенциозни като мен. По мои данни една бутилка 410 е 440 лв. 600 гр. му трябват на моя т.е. около 24 лв.-това е сериозна цифра за търговеца, а?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #7

    Re: Проблем с Хитачи

    volang:
    1. Маслото което се е отделило при тези процедури е малко и не е необходимо дозареждане.
    2. Възможно е да има въздух в системата. Това е само хипотеза, точно само техниците накрая като оправят нещата ще могат да кажат със сигурност.
    3. Налягането на фреона е плаващо и зависи от температурата на въздуха който засмуква вътрешното тяло, от температурата на външната околна среда от скороста на вътрешният вентилатор, от това дали ти са чисти топлообменниците и филтрите.
    4. Температурата на изходящата струя зависи от това въздухът в стаята която засмуква вътрешното тяло с каква температура е. Изходящата струя никога не е с постоянна температура, плава.
    6. За обърканият си климатик можеш да се разбереш с монтажната фирма и магазина да ти върнат разликата в цените на 2-та вида климатици или да ти сложат този за който си си платил.

    Добре е цялата система да се вакуумира поне за 30 минути и да се зареди по електронен кантар.

    Съветвам те да не бъдеш краен в мисленето и действията си. Опитай се по човешки да се разберете, обсъдете различните възможности за изход от ситуацията.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    55
    #8

    Re: Проблем с Хитачи

    Valen, точка 6 не я разбирам-имаш предвид че външното и вътрешното тяло не си пасват/са объркани/ или че са ми продали сплит вместо инвертор? Аз така или иначе си търсех обикн. сплит ттъй като по-малко седя в кухнята в която е хитачито. И се насочих към него защото е малайзийско, ама май ще се окаже, че Китай. Иначе съм съгласен с теб, по-добре да не се сига до крайности, ама като те правят системно на идиот и ме съветват да си сложа духалката върху вътрешното тяло на климатика?

  11. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #9

    Re: Проблем с Хитачи

    volang: До колкото разбрах от точка 6 на въпроса ти, казваш че са ти го продали за инвертор а се оказал обикновен и моят отговор е на такъв въпрос.

    Вакуумираха ли при монтажа, влажно ли беше времето.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    55
    #10

    Re: Проблем с Хитачи

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    volang: До колкото разбрах от точка 6 на въпроса ти, казваш че са ти го продали за инвертор а се оказал обикновен и моят отговор е на такъв въпрос.

    Вакуумираха ли при монтажа, влажно ли беше времето.
    Ясно. Вакумираха след настояване от моя страна за около 3 до 5 мин. Времето беше мрачно с лека мъгла. Присамия монтаж мина гладко горе-долу. Но когато единия техник звънна да пита явно друг, дали на 410 може да се долее фреон 407/или 408 ли беше/ ми се изправиха косите.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #11

    Re: Проблем с Хитачи

    Цитат Първоначално публикувано от volang
    Но когато единия техник звънна да пита явно друг, дали на 410 може да се долее фреон 407/или 408 ли беше/ ми се изправиха косите.
    Предварително ли плати климатика или след монтажа ?

    След такива гафове, спокойно можеш да ги мотаеш с парите, най-малко докато не оправят климата.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #12

    Re: Проблем с Хитачи

    Както го описваш, ми прилича на заводски презареден климатик, може би си заслужава да го заредиш на 90% и да кажеш как работи след това, май това ще е ....

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    55
    #13

    Re: Проблем с Хитачи

    Днес не се появиха монтажниците, нито се обадиха. Ще пиша допълнително как се развиват събитията .

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #14

    Re: Проблем с Хитачи

    Цитат Първоначално публикувано от volang
    Днес не се появиха монтажниците, нито се обадиха. Ще пиша допълнително как се развиват събитията .
    Еба ти!!! Вдигай се,адвокати и ги нас...ри. Безобразници.

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #15

    Re: Проблем с Хитачи

    Като ти гледам опитите и качеството на монтажниците - по-добре си плати на нормален човек да го сервизира...

    Иначе 410 може да се "долива" въпреки че е двукомпонентен (50:50 е съотношението), но не и по описания начин.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Osaka 17-ка - не топли добре
    От Aleksandars във форум Климатици Osaka
    Отговори: 32
    Последно: 27-01-10, 20:58
  2. Hitachi RAS/RAC-14KH2 - не топли и не охлажда добре
    От techno във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 41
    Последно: 06-01-10, 17:01
  3. Osaka 9-ка - не топли добре
    От mirot във форум Климатици Osaka
    Отговори: 4
    Последно: 11-11-08, 17:22
  4. Haier HSU-12HV03/R2(DB) - не топли добре
    От zarzalai във форум Климатици Haier
    Отговори: 16
    Последно: 29-02-08, 22:50
  5. Hitachi RAS/RAC-E14H2 - не топли добре
    От sadg във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 7
    Последно: 06-01-08, 12:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе