Резултати от 1 до 8 от общо 8

Hitachi RAS/RAC-E14H2 - не топли добре

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    3
    #1

    Hitachi RAS/RAC-E14H2 - не топли добре

    здравейте и ЧНГ на всички вчера се сдобих с този климатик но май има проблем выпроса ми е следния вчера го монтираха и като го пуснаха задуха хладно казаха че така било но от вчера18ч до днес до 14 нагласен на 30гр както ми казаха той духа направо студено обадих се в сервиза те ми отговориха че при тези температури-13 било така аз си мисля че някой явно не си есвыршил работата

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    105
    #2

    Re: Hitachi RAS/ RAC-E14H2 да ли е така

    sadg,
    Този модел е инвертор, ако не се лъжа. За инверторите е важно дали достигат и поддържат зададената температура. Ако твоят климатик това го прави, не се притеснявай за това с каква температура духа. Но ако не достига зададената температура - викай сервиза и не им се връзвай на приказките. ЛЪЖАТ най-безочливо!

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    3
    #3

    Re: Hitachi RAS/ RAC-E14H2 да ли е така

    и аз мисля че нещо ме будалкат защото на каквато и температура да го пусна духа само хладно стаята е 17,
    5кв направо умряхме от студ

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    105
    #4

    Re: Hitachi RAS/ RAC-E14H2 да ли е така

    Оооооо, викай ги тогава или го връщай в магазина!!!
    Че ти с една духалка ще вдигнеш по-висока температура!!!

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Re: Hitachi RAS/ RAC-E14H2 да ли е така

    Я го пусни на максимална скорост на вентилатора и забрави функцията ауто. Забрави при -13 да духа топъл въздух. По скоро ще духа леко затоплен въздух. До колкото разбиреа в стаята е било доста студено и при вуншна темп.-13(можеби и по ниска) не е лесно да стигне 21. Като поработи така поне половин час измери с някакъв термометър температурата на въдуха на изхода и внимавай да не го пъхнеш навътре да си счупиш вентилатора. Ако съсените стаи също са студени просто няма какви да се чудиш. Това е положението, и ще чакаш да се столи. Друг варинати е да включиш допълнителна печка да се стопли стаята и тогава да я изключиш и да оставиш климатика да поддържа температурата(21 градуса). Не забравяй да сложиш вентилатора на максимална скорост. Всички характеристики на климатика се дават при максимална скорост на вентилатора.

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    3
    #6

    Re: Hitachi RAS/ RAC-E14H2 да ли е така

    най лошото е че в стаята е 20гр пробвах на най ниска ,средна,авто никаква промяна за 1ч се размразява2пыти започна да обледява и го спрях и понеделник ще викам техниците

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    107
    #7

    Re: Hitachi RAS/ RAC-E14H2 да ли е така

    Цитат Първоначално публикувано от sadg
    ... от вчера18ч до днес до 14 нагласен на +30гр както ми казаха...
    Kой ти е казал? Я задай 21 или 22, HEAT и вентилатора на AUTO и виж как е.
    При зададени +30 градуса климатика тръгва на максимална мощност и веднага заледява отвън.
    За това толкова често размразява.

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #8

    Re: Hitachi RAS/ RAC-E14H2 да ли е така

    Замо да спомена че онази вечер разглобявах моята тошиба понеже беше натрупала лед в дъното и подпираше компресора и бучеше доста та за час и нещо докато беше отворен прозореца стаята истина до 8 радуса за да затопли климатика до 21 както беше му беше необходимо време от 4-5 часа. Така че студена ли е стаята климатика дали е инвертор или не му е необходимо време между другото хитачитата работят най добре на вентилатор ауто.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. E14H2 не изстудява добре май?
    От ivoru във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 19-07-12, 09:15
  2. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 19:08
  3. Hitachi RAS/RAC-14KH2 - не топли и не охлажда добре
    От techno във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 41
    Последно: 06-01-10, 16:01
  4. Hitachi RAS/RAC-E14H2 или Hitachi RAS/RAC-D10EX3
    От Svetlio70 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-06-09, 13:23
  5. Hitachi RAS/RAC-08KH - не топли добре
    От volang във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 21
    Последно: 09-12-07, 21:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе