Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 63
Like Tree1Одобрявам

HITACHI RAS/RAC 35WX8 - впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    141
    #31

    Re:HITACHI RAS/RAC 35WX8 - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Много слабо с тия 47гр. зимата ще си мръзнеш. Само за сравнение онзи ден сутринта при профилактика на фуджи 12lgc измерих 60-63гр.
    А температурата сутринта онзи ден беше?
    Температурата на входящия въздух беше?

    Хайде като ще правим сравнение, нека да са известни всички, условия, защото иначе е малко манипулативно.

    Забележка: Не съм притежател на климатик Хитачи, нито ги продавам или да съм свързан по някакъв начин.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #32

    Re:HITACHI RAS/RAC 35WX8 - впечатления

    Да мога да дам всичките тези данни защото ги записвам в картона.
    Външна 10гр. Вътрешна 20гр. Ток 6.78А. Налягане 36 бара. Иходяща измерена с инфраред терм 60-63гр. Вентилатор на ауто и 30гр. зададени.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    135
    #33

    Re:HITACHI RAS/RAC 35WX8 - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Външна 10гр. Вътрешна 20гр. Ток 6.78А. Налягане 36 бара. Иходяща измерена с инфраред терм 60-63гр.
    Нещо сметките ти не са верни.
    Налягане 36 бара, изходяща темп. 60-63° - няма как да стане.
    А и при 10° външна темп. и 6.78А ток, компресора е далеч от максимума, който по каталог е 9А.

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #34

    Re:HITACHI RAS/RAC 35WX8 - впечатления

    Между измерването на налягането и температурата имаше няколко минути разлика защото докакто слезна от стълбата и влезна може налягането и тока да са били други но едва ли нещо по различно.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #35

    Re:HITACHI RAS/RAC 35WX8 - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Много слабо с тия 47гр. зимата ще си мръзнеш. Само за сравнение онзи ден сутринта при профилактика на фуджи 12lgc измерих 60-63гр.
    VeleV.Klima, вероятно не знаеш(а може би добре заеш ), че автора на темата има и Хитак и "...уджик 12 LGC". Също така, въпросният човек има и малко мозък в главата си за да може да прецени плюсовете и минусите и на двата. Нямам представа колко климатика си монтирал и не ме интересува, но доколкото разбирам нямаш монтаж на такъв Хитак. А аз ги наблюдавах цяла зима и имам някаква представа за работата и на двата. Не ми звучи сериозно човек като теб, занимаващ се професионално с климатична техника, да прави заключения на базата на...нещо си, без да познаваш добре едната от машините.

    Цитат Първоначално публикувано от techno
    Нещо сметките ти не са верни.
    Налягане 36 бара, изходяща темп. 60-63° - няма как да стане.
    А и при 10° външна темп. и 6.78А ток, компресора е далеч от максимума, който по каталог е 9А.
    Забрави да питаш що мери температура на ауто вентилатор, а не на макс.

    Не че Хитака е отправна точка в климатичната техника, но ще бъда щастлив, ако поне в тази тема не се споменава това дърво LGC. Благодаря предварително за разбирането!
    mirandi одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #36

    Re:HITACHI RAS/RAC 35WX8 - впечатления

    Хитачитата са толкова модели че не ми се занимава да ги помня а вентилатора на ауто при зададени 30гр работи на макс.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #37

    Re:HITACHI RAS/RAC 35WX8 - впечатления

    Днес(тази нощ) Хитко ме изуми. Бях останал с впечатление, че размразяването му е само по време, като интервалите и продължителността на размразяване зависят само и единствено от показанията на външния Т° датчик. Днес(нощес ) Т° падна до -3°/-4° и аз чак сега се усетих, че климатика не е размразявал нито веднъж цяла нощ, при зададани 22°. Това предишните години, без изолация на помещението, беше просто абсурдно да се случи. Фенщината, а най-вече "керпеденлъка" не са ми чужди , та от време на време поглеждам измервателното уредче, което показва консумацията на "Москвич"-а. Средно се върто около 350/370W, при най-ниска степен на вентилация на турбината. Това е супер, като се има предвид, че 3 от стените са външни, а над мен е само небето. Мислех, че този сравнително неевтин климатик има много елементарен и доста ефикасен(но понякога доста дразнещ ) за нашите климатични условия дефрост, но се оказа, че Москвича не е чак толкова първичен. Явно си следи и други параметри гадината. На умен ми се прави май .

  10. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #38

    Re:HITACHI RAS/RAC 35WX8 - впечатления

    Аз от миналата година ти разправям, че Хитачи е голяма сила. Ти чак сега с изолацията го разбра!

  11. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #39

    Re:HITACHI RAS/RAC 35WX8 - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    Аз от миналата година ти разправям, че Хитачи е голяма сила. Ти чак сега с изолацията го разбра!
    Да не стане,че изолацията е голяма сила,а не Хитачи?Или са омешани работите?

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    177
    #40

    Re:HITACHI RAS/RAC 35WX8 - впечатления

    Да не стане,че изолацията е голяма сила,а не Хитачи?Или са омешани работите?
    Чичо вземи прочети какво е направил аваста-та,в форум направи си сам и тогава пак пиши,
    защото много малко хора в този форум откриват РАЗЛИКИТЕ.

  13. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #41

    Re:HITACHI RAS/RAC 35WX8 - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от ferdi
    Чичо вземи прочети какво е направил аваста-та,в форум направи си сам и тогава пак пиши,
    защото много малко хора в този форум откриват РАЗЛИКИТЕ.
    То хубаво е направил avast3 ,ми ти какво хубаво направи чичовото?А да-откриваш разликите.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    177
    #42

    Re:HITACHI RAS/RAC 35WX8 - впечатления

    Ами продавам.бе чичо.Продавам НАДЕЖДИ.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    13
    #43

    Отговор: Re:HITACHI RAS/RAC 35WX8 - впечатления

    здравейте
    насочиха ме към този модел (1600лв. с монтажа) и реших да питам собствениците дали сте доволни от работата на климатика една година по късно
    ще го монтирам в холна стая на апартамент (~20кв.м.) без изолация с южно изложение 2 външни стени от които едната е остъклена тераса като ще се смени и дограмата
    проблем ли ще е монтажа вътре в терасата ?

  17. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #44

    Отговор: Re:HITACHI RAS/RAC 35WX8 - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от mirror2 Виж публикацията
    2 външни стени от които едната е остъклена тераса като ще се смени и дограмата
    проблем ли ще е монтажа вътре в терасата ?
    Да,в затворената тераса ще е проблем,или пък трябва постоянно да е отворен прозорец от остъклението,което пък обезсмисля затварянето на терасата.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    13
    #45

    Отговор: HITACHI RAS/RAC 35WX8 - впечатления

    а колко може максимално да е дълъг тръбния път ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. ВПЕЧАТЛЕНИЯ И МНЕНИЯ ЗА HITACHI RAK35PPA/RAC35WPA ?
    От pironkov1 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 29-10-14, 13:22
  2. Hitachi RAS/RAC-D14EX3 - впечатления
    От Onepamopa във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 128
    Последно: 16-02-12, 08:26
  3. HITACHI RAS/RAC-10KH - може ли някой да сподели впечатления
    От dragozow във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 30-09-10, 23:21
  4. Hitachi Малайзия или Hitachi RAS/RAC-35YH4 (Китай)
    От conan във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-10, 16:42
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 - споделете впечатления
    От pako1 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 2
    Последно: 05-02-07, 02:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе