Резултати от 1 до 11 от общо 11

Hitachi RAc-5182CHV1/5182CH спря да топли

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    5
    #1

    Hitachi RAc-5182CHV1/5182CH спря да топли

    Здравейте,

    След 10 години безотказна работа климатика ми Hitachi RAc-5182CHV1/5182CH спря да духа топло. По-точно започва да духа топло и след около 15-20 мин спира отоплението ( компресора работи, вентилаторът също). Знам, че проблема е или недостиг на фреон или електрически ( по-скоро). Не е филтри или задръстен изпарител/кондензатор. Няма и някаква светлинна индикация.
    Някаква идея преди да викам техник?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    201
    #2

    Re:Hitachi RAc-5182CHV1/5182CH спря да топли

    Цитат Първоначално публикувано от goldensun
    Здравейте,

    След 10 години безотказна работа климатика ми Hitachi RAc-5182CHV1/5182CH спря да духа топло. По-точно започва да духа топло и след около 15-20 мин спира отоплението ( компресора работи, вентилаторът също). Знам, че проблема е или недостиг на фреон или електрически ( по-скоро). Не е филтри или задръстен изпарител/кондензатор. Няма и някаква светлинна индикация.
    Някаква идея преди да викам техник?
    restartirai go(izkluchvane ot toka)

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    5
    #3

    Re:Hitachi RAc-5182CHV1/5182CH спря да топли

    рестартирах го нееднократно (спиране захранване). не помага

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    201
    #4

    Re:Hitachi RAc-5182CHV1/5182CH спря да топли

    Цитат Първоначално публикувано от goldensun
    рестартирах го нееднократно (спиране захранване). не помага
    Dobre e da go vide tehnik

  6. Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    5
    #5

    Re:Hitachi RAc-5182CHV1/5182CH спря да топли

    За техника ясно- просто се опитвам ако мога предварително да разбера причината.
    Също се занимавам с хладилна техника ( но корабна) и много ме е яд че нямам нито уреди нито приспособления под ръка.
    Просто споделям ако някой и имал същия проблем или . Пък що трябва всичко да се срива в петък вечер.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    201
    #6

    Re:Hitachi RAc-5182CHV1/5182CH спря да топли

    Цитат Първоначално публикувано от goldensun
    За техника ясно- просто се опитвам ако мога предварително да разбера причината.
    Също се занимавам с хладилна техника ( но корабна) и много ме е яд че нямам нито уреди нито приспособления под ръка.
    Просто споделям ако някой и имал същия проблем или . Пък що трябва всичко да се срива в петък вечер.Moje da ti e izkluchil po termichka,tezi klimatitzi imat mnogo zashtiti.Upitai varianta izkluchvane ot zahranvaneto pone 4 casa.Izdava li ti stranen shum vanshnoto tjalo,leko piskliv?
    Пиши на кирилица! Омазал си не една тема.
    Jackas

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    5
    #7

    Re:Hitachi RAc-5182CHV1/5182CH спря да топли

    И това с изключването за повече от 4 часа на захранването съм пробвал - цяла нощ бе спряно - не помага. Сега съм пуснал запитване за диагностика към една фирма тук във Варна, занимаващи се предимно с HITACHI - дано да диагностицират проблема - целта ми е да разбера дали си заслужава инвестиция за ремонт или по-удачно ще бъде нов - все пак моят е на 10 години и през тях не ми е правил никакви проблеми - работил е и при температури -18'С. Единственно съм му разглобявал и чистил сплита и вътрешния вентилатор от прах и боклуци, както и ваничката от мухъл. Външното тяло при мен е без филтри но изпаритела/кондензатора е чист- просто мястото е такова че няма много летящи боклуци.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #8

    Re:Hitachi RAc-5182CHV1/5182CH спря да топли

    Цитат Първоначално публикувано от goldensun
    Здравейте,

    След 10 години безотказна работа климатика ми Hitachi RAc-5182CHV1/5182CH спря да духа топло. По-точно започва да духа топло и след около 15-20 мин спира отоплението ( компресора работи, вентилаторът също). Знам, че проблема е или недостиг на фреон или електрически ( по-скоро). Не е филтри или задръстен изпарител/кондензатор. Няма и някаква светлинна индикация.
    Някаква идея преди да викам техник?
    Викай си техник.Така или иначе дори и да разбреш проблема едва ли ще можеш сам да го ремонтираш.Аз откакто си "оправих" преди 15 години часовника "Сейко 5" втори път не смея "да се оправям сам".
    Ако е само за идеята, дали имам, е имам, но не съм техник! и тя е:
    -компресора си отива и е на последни издихания;
    - работи 10-15 минути и сработва защитата на климатика;
    -възможно е да има повредена(пукната платка и ли разпоена част която при протичане на ток и след малко работа да не дава добър контак след нагряване от тока).

    Но ти е време за професионалист, не се гъбаркай с климатика след като 10 години е работил без повреда.Малко са уредите работили 10 години без проблем.

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #9

    Re:Hitachi RAc-5182CHV1/5182CH спря да топли

    А сигурен ли си че работи компресора? Ако е на 10-тина години може вече да не може да поддържа налягане. т.е. вдига в началото, но след това не го поддържа претоварва се (вдига ампераж и изключва). Другия вариант е нещо да изключва 4 пътния вентил, но тогава ще духа студено

  12. Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    5
    #10

    Re:Hitachi RAc-5182CHV1/5182CH спря да топли

    след диагностиката на техник опасенията ми че няма фреон се потвърдиха.
    Техника направи тест с азот и откри мястото - вход/изход компресора - каза че точно при HITACHI компесорите работата там е 99% безнадеждна - имало и заливане със материал подобен на стъкло, който се пукал при заварка.
    Верно ли е? Щото работа отива към нов климатик иначе

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    201
    #11

    Re:Hitachi RAc-5182CHV1/5182CH спря да топли

    Цитат Първоначално публикувано от goldensun
    след диагностиката на техник опасенията ми че няма фреон се потвърдиха.
    Техника направи тест с азот и откри мястото - вход/изход компресора - каза че точно при HITACHI компесорите работата там е 99% безнадеждна - имало и заливане със материал подобен на стъкло, който се пукал при заварка.
    Верно ли е? Щото работа отива към нов климатик иначе
    Браво,и този път му се размина!

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-25YH4-спря да топли
    От todor1376 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 7
    Последно: 04-12-14, 20:03
  2. Климатика спря да топли добре.
    От zaqza във форум Климатици Daikin
    Отговори: 5
    Последно: 01-12-14, 20:56
  3. Спря да топли 14 EH!
    От valentin1000 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 16-02-12, 21:08
  4. GENERAL ASH 9 USB - спря да топли
    От Rus_Fot във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 15-01-11, 12:26
  5. Osaka 9-ка не-инвертор - спря да топли
    От mirot във форум Климатици Osaka
    Отговори: 7
    Последно: 30-01-08, 11:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе