Страница 7 от 8 ПърваПърва ... 5678 ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 108
Like Tree3Одобрявам

HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    117
    #91

    Отговор: HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение

    ОК, значи да питам дали имат H2 серията. А в последното изречение точно Е14 имах предвид колега, въпросният проблемен климатик е Е10, просто ползвам вашата тема, щото е по-активна. Има ли смисъл да отиваме ли на по-голям-примерно Е14, койото е всъщност 12-ка. Стаята е около 15 квадрата но с много топлозагуби. В другата тема един колега твърдеше, че Е10 е малък за тая стая, затова ставали всички проблеми.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #92

    Отговор: HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение

    А, ясно.14Н3 е добър вариант, външния обменник е с втори ред до половината, има малко повече фреон, трябва да се справи.От друга страна Н2 серията е изпитана, работи вече доста години и върши добра работа.Щом имащ много загуби, не е зле да монтираш 14-ица.При мен 10Н2 върши работа и в по-голяма стая, но имам добра изолация, въпреки, че помещението е северно.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    117
    #93

    Отговор: HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение


  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #94

    Отговор: HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение

    Някъде беше коментирана машината, виж в темите за ПАНАСОНИК.Според мен единственото предимство е 5 г. гаранция на компресора.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    117
    #95

    Отговор: HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение

    Благодаря!

  7. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #96

    Отговор: HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение

    Колеги здравейте , общо взето нищо не се чува за хитачитата от Н3 серията , това е добре значи няма много недоволни , аз също съм много доволен от моето 14н3 , отоплявам около 21 м2 стая , за недодяланото управление на вътрешния вентилатор няма да казвам защото машината за сметка на това топли доказано и подържа в стаята около 24,5 гр.
    Всичко добре но прави дефроссти на 40-45 минути напълно без каквато и да е нужда , питата блести без микрон лед , явно са се презапассили ама няма ли начин или някой дали има информация тоя дефрост да се удължи на повече време когато не е нужно примерно чрез друг софт или бърникане на стария. Явно тия 40-45 минути са просто зададени независомо че няма причина от дефрост.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #97

    Отговор: HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение

    Мисля че може но трбва да се измести датика във въшното тяло или да се пробва с разлини места и стоиности.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #98

    Re: HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение

    и при мен е така модела е d10ex3 мислил съм да се увие датчика с някаква изолация дали ще има ефект поне около 0 градуса до -2, 3 4 да не прави дефрости, но пък ако има мъгла става лошо май

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #99

    Отговор: HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение

    При ХИТАЧИ има зададени две базови времена DFTIM1 и DFTIM2.Това е минималното време между два цикъла, при изпълнени другите условия от алгоритъма.При 14Н3 първото време е 40 минути при температури над 0 градуса , второто 60 минути при температури под -5 градуса.Между двете температури времето се увеличава от 40 до 60 минути. При 10ЕХ3 е малко по -различно.Има три зададени времена - DFTIM_OTP0, DFTIM_OTP5 и DFTIM_OTP10.Първото време е 43 минути, второто и третото са по 60 минути.Това са базовите времена при 0 градуса, -5 градуса и -10 градуса.От 0 градуса започва да се покачва.Алгоритъма е малко по.сложен от колкото при Н сериите.Та, освен с някакво побългаряване, няма друг начин да се промени минималното време между циклите при изпълнени всички други условия.И при двете серии максималното време за дефрост е 20 минути.

  12. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #100

    Отговор: HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    При ХИТАЧИ има зададени две базови времена DFTIM1 и DFTIM2.Това е минималното време между два цикъла, при изпълнени другите условия от алгоритъма.При 14Н3 първото време е 40 минути при температури над 0 градуса , второто 60 минути при температури под -5 градуса.Между двете температури времето се увеличава от 40 до 60 минути. При 10ЕХ3 е малко по -различно.Има три зададени времена - DFTIM_OTP0, DFTIM_OTP5 и DFTIM_OTP10.Първото време е 43 минути, второто и третото са по 60 минути.Това са базовите времена при 0 градуса, -5 градуса и -10 градуса.От 0 градуса започва да се покачва.Алгоритъма е малко по.сложен от колкото при Н сериите.Та, освен с някакво побългаряване, няма друг начин да се промени минималното време между циклите при изпълнени всички други условия.И при двете серии максималното време за дефрост е 20 минути.

    Да така е , четох вече сервизното но така или иначе дефростите са малко повече отколкото трябва .Днес забелязах също така че питата отвън се заледява неравномерно , долните 10-12 см не се заледяват , заледяването от горе на долу е равномерно т.е водоравно , това проблем ли е ?

  13. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #101

    Отговор: HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение

    Равномерното заскрежаване или равномерната температура на външния топлообменник в режим отопление независимо на каква мощност работи компресора говори за ефективното му ползване, затова отговаря програмата, чрез EEV. Не толкова равномерната температура/заскрежаване говори за не толкова ефективното му ползване. Но в случая недобрата ефективност не е проблем за машината и не би довела до такъв (би могла да е проблем само за теб, ако си перфекционист).
    Този пост е редактиран от valen1; 31-01-13 в 06:17.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    117
    #102

    отговор: Hitachi ras/rac-e14h3 мнение

    здравейте, преди време бях писал в темата за един проблемен e10h3. след три сериозни дефекта-веднъж компресор, веднъж електроника и накрая пак електроника и многобройни откази на техномаркет да сменят машината, се обърнахме към комисията за защита на потребителите. след тяхна проверка, проблемът се реши за има няма 2-седмици-дойдоха от техномаркет и смениха външното тяло. климатикът работи безупречно в момента! изводът-бой по търговците, докато им дойде акъла! не си оставяйте коня в калта!

  16. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #103

    отговор: Hitachi ras/rac-e14h3 мнение

    Супер, радвам се, че историята ти е с щастлив край. Голяма сила е Хитачито. Моите квартиранти имат по 40-50 лева лева сметка за него през декември и януари. В другия апартамент имам едно Грее (не му знам модела, майка ми го е купувала) и човекът ходи да протестира срещу високите сметки за ток.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    117
    #104

    Отговор: отговор: Hitachi ras/rac-e14h3 мнение

    Ами ще видим какво ще стане-надявам се да държи. В интерес на истината супер лоши неща чух за марката след като вече почна да се чупи климатика и почнах да разпитвам. Обаче сега е добре-явно са ни били дали дефектен по начало, все не ми се искаше да повярвам, че е толкова шитава марка Хитачи-гледам Мидейки и разни световно неизвестни марки бичат на -15, а нашия се чупеше.

  18. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #105

    отговор: Hitachi ras/rac-e14h3 мнение

    Dimitar Kostov
    Ако си мислиш ,че марката Midea е световно неизвестна си в голяма заблуда.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 8 ПърваПърва ... 5678 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 04-09-18, 19:07
  2. Hitachi RAS-5182 18-ка моля за мнение?
    От tigara_85 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 8
    Последно: 02-10-12, 11:21
  3. E10H3 или E14H3
    От Sev1 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 5
    Последно: 02-05-12, 15:58
  4. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 19:08
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 19:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе