Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 19 от общо 19
Like Tree1Одобрявам

След дозареждане с фреон не работи добре Hitachi RAS/RAC 35YH4

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #16

    Отговор: Re: След дозареждане с фреон не работи добре Hitachi RAS/RAC 35YH4

    Цитат Първоначално публикувано от ivanov_km Виж публикацията
    Колеги бихте ли коментирали поведението на втората машина дозаредена по манометри с фреон след 7 годишна работа.
    Настроих климатика на 32 С, вентилатора на "авто" (което в случаят съгласно алгоритъмът работи на "макс") Външната температура бе -1 С, а вътрешната бе 21 С.
    След 10 минутити работа имах следните стойности:
    Изходяща температура - 42,4 С
    Консигнация на ток - 1,180 kW
    Tok = 5.26 A
    Преди време съм го замервал но не помня резултатите нито условията при който съм ги правил. Сега след случката с първото ми Хитачи ме обхваща параноята, че и това не топли както трябва. Според вас при тези резултати има ли от какво да се притеснявам.
    Ако дебита на вентилатора е 600 кубика, а мисля че на твоя модел е толкова, грубо сметнато се получават малко над 4квт, което при -1* навън е мн.добър резултат

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #17

    Отговор: След дозареждане с фреон не работи добре Hitachi RAS/RAC 35YH4

    Вманячавате се с тия мерения. Онзи ден ме извикаха че нокрия на две седмици тракала вътре и познайте какво някой е бъркал вътре и счупени ламели на турбината.

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #18

    Отговор: След дозареждане с фреон не работи добре Hitachi RAS/RAC 35YH4

    ... Тя нова турбина е много евтина, другия път няма да бърка. Термометър ли е завирал?

  5. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #19

    Отговор: След дозареждане с фреон не работи добре Hitachi RAS/RAC 35YH4

    Вие техниците сте много интересни! Ако не си наблюдаваме машините казвате " е добре де като виждаш , че не работи както преди (трябва), защо не се обадихте по-рано" ?, Ако следим как работят "се вманиачаваме" :rolleyes:, то е ясно, че истината е някъде средата.
    Все пак ще се радвам точно колегите в бранша да коментират моето измерване в норма ли е или трябва да викам техник който да презареди машината с фреон по везна? И друго никъде не открих информация, как с времето се променят параметрите на компресорите и най вече тяхното КПД. Имам в предвид един климатичен компресор на 8 години до колко работи и до каква степен се е амортизирал с времето.
    ..........................................
    Тази вечер температурите паднаха и като видях, че навън е -7 реших да пробвам Хитачито в стаята бяха поддържани 22С и му зададох 32С на максимална скорост на вентилатора. За 10 минутки климатикът достигна 43С на изходящата струя и толкова си му бяха силиците. Явно тези хитачита имат някакво странно регулиране защото вчера при -1 не можа да достигне повече от 42,5С, а днес при по студено време пак си догони тези градуси.
    Този пост е редактиран от ivanov_km; 24-12-12 в 22:09.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. ELITE 12ER4-проблем след дозареждане с фреон
    От didiron във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 5
    Последно: 19-12-12, 20:17
  2. Hitachi Малайзия или Hitachi RAS/RAC-35YH4 (Китай)
    От conan във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-10, 16:42
  3. Дозареждане с фреон
    От imegogo във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 26
    Последно: 17-02-09, 14:11
  4. Дозареждане с фреон R411 - намира ли се?
    От skywallker във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 5
    Последно: 23-11-08, 19:35
  5. Хладилника ми не работи добре - пропуск на фреон
    От snoopdoggystyle във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 13
    Последно: 15-10-06, 22:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе