Страница 68 от 78 ПърваПърва ... 18586667686970 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,006 до 1,020 от общо 1166
Like Tree963Одобрявам

Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,933
    #1006

    Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Явно е някакъв монтажен проблем. При мен, на една от машините, ми "изчаткваше" така след дефрост, чак в другата стая се чуваше понякога. По време на нормална експлоатация и он/офф се случваше рядко и епизодично, леко припукване. Разглобих почти всички пластмаси на машината и се оказа, че една от щипките не е закопчана към основата. Закопчах я и проблем от тогава няма. Случва се да е крива стената или някоя от пластмасите да не е закопчала хубаво. Щом другите ползватели не се оплакват от подобни, силни изпуквания, значи не е характерно за машината, а има нещо нередно.
    Този пост е редактиран от rosswen; 17-12-18 в 19:34.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #1007

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Няма да спамя темата, а само еднократно ще изразя несъгласието си с написаното от теб. Имам 3 климатика и 2 от тях не пукат по никакъв повод, вкл. дефрост. Третият го преместих в кухнята именно заради пукотевицата, така че знам за какво иде реч. Мисля, че е въпрос на качество и дебелина на пластмасата и до сглобка.
    Вече втори отоплителен сезон се дискутира модела,и досега никой потребител не се оплаквал от подобни проблеми.Може би е кофти партида или кофти монтаж.

    П.С. Снощи при около 0 градуса и сняг едното хитачи което е в спалнята бачка повече от 2 часа със силно заскрежена пита без да дефростне след което влезе в офф.
    Rafailiev одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,933
    #1008

    Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    SPSt, те твоите са "отлежали", така да се каже.
    П.п. Зависи от много неща. Виждал съм такива с по-масивни и качествени пластмаси, да пукат повече от такива с "по-мека". Едни приятели имат същото МЕ като мойто, а тяхното пука в пъти повече. Моето можеш да го чуеш много рядко и ще е нещо трудно забележимо. Сигурен съм, че има и потребители, с машини като твоите, които припукват чат-пат. Наистина зависи от доста фактори, не е само до модел и марка.
    Този пост е редактиран от rosswen; 17-12-18 в 20:07.
    VanDan, JOKVN, Genadi80 и 1 други харесват това.

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    9
    #1009

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Незнам как ви дрънчат и не топлят машините,да не ги държите на 20 градуса,аз вече втора зима съм с тези машини и нямам проблеми.
    Явно не знаете какъв е принципа на работа климатиците и не знаете как да ги използвате.
    на 24 градуса съм го настроил на дистанционното изписва 20-21градуса и верно за първи път използвам климатик и ако има някои тънкости ще се радвам да ги споделите

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1010

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    SPSt, те твоите са "отлежали", така да се каже.
    П.п. Зависи от много неща. Виждал съм такива с по-масивни и качествени пластмаси, да пукат повече от такива с "по-мека". Едни приятели имат същото МЕ като мойто, а тяхното пука в пъти повече. Моето можеш да го чуеш много рядко и ще е нещо трудно забележимо. Сигурен съм, че има и потребители, с машини като твоите, които припукват чат-пат. Наистина зависи от доста фактори, не е само до модел и марка.
    Възможно е, но на сина и трите са от "ританите", от различни марки и модели, като и при него не пукат. Моля не го приемайте като реклама, просто си мисля, че най-голямо значение имат качеството на материалите и сглобката. При кофти монтаж, пукането на пластмаса ще е най-малкият проблем. Включих се не защото имам наблюдения или нещо против конкретния модел, а защото знам колко влудяващо може да е постоянното пукане и пращене на пластмасите, особено ако се опитваш да спиш.
    rosswen и funfunfan харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1011

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Рос , на Spst др-те са с изнесен преден капак няма как да пука защото пластмасата не е напрегнага. Може да припуква но само при старт/стоп.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1012

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Включих се не защото имам наблюдения или нещо против конкретния модел, а защото знам колко влудяващо може да е постоянното пукане и пращене на пластмасите, особено ако се опитваш да спиш.
    Който го дразни пукането - да си смаже климатика и ще спре да пука.
    rosswen одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1013

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Рос , на Spst др-те са с изнесен преден капак няма как да пука защото пластмасата не е напрегнага. Може да припуква но само при старт/стоп.
    Не е от това-Дайкин, Панасоник и Саньо не са с подвижен панел, а и те не пукат. А за DR написах-никога и по никакъв повод.

  11. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #1014

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Вече втори отоплителен сезон се дискутира модела,и досега никой потребител не се оплаквал от подобни проблеми.Може би е кофти партида или кофти монтаж.

    П.С. Снощи при около 0 градуса и сняг едното хитачи което е в спалнята бачка повече от 2 часа със силно заскрежена пита без да дефростне след което влезе в офф.
    Браво, явно при теб като бачка натоварен, не му дава да дефростне. При мен да помиришеше 2 градуса + 85% влажност и подкарваше часовника. Иначе за пукане, ако е бил на 22 и му задам 25 има вероятност да припука, но слабо. При темперирано помещение, не се сеща. Продължавам да мисля, че колегата е попаднал на кофти монтаж.

  12. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #1015

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Браво, явно при теб като бачка натоварен, не му дава да дефростне. При мен да помиришеше 2 градуса + 85% влажност и подкарваше часовника. Иначе за пукане, ако е бил на 22 и му задам 25 има вероятност да припука, но слабо. При темперирано помещение, не се сеща. Продължавам да мисля, че колегата е попаднал на кофти монтаж.
    Бачкаше на около 420 вата и 26 градуса задание.

  13. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #1016

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Лекувайте си нервите всичко пука дори и радиаторите с вода пукат за пуканките да не говорим.
    Genadi80 одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #1017

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Тъй като мода съм го открил след доста експерименти ,замервания и четене на сервизни графики на дефрост термистори и т.н на всички модели Хитачи ,ще го споделя тука ( моя вече не е гаранционен и работи с тоя мод от 3г като дефростите му са перфектни и само при нужда ) .
    На дефрост термистора се спаралелва резистор 45-55 кОм в зависимост от конкретната му стойност ( за да стане наистина като хората ,но дори да се сложи на око около 50 кОм ще е ок ) . Този мод коренно ще промени машината ви . Дефроста е само при заскрежен топлообменник ,инак ще работи с дни и седмици без дефрост дори при -20 .
    Доста колеги от форума също го ползват ( всеки който ме е питал на ЛС ,20тина човека са ) оплаквания няма .
    estqwerty, Gyokov, dodo_pv и 13 други харесват това.

  16. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #1018

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Тъй като мода съм го открил след доста експерименти ,замервания и четене на сервизни графики на дефрост термистори и т.н на всички модели Хитачи ,ще го споделя тука ( моя вече не е гаранционен и работи с тоя мод от 3г като дефростите му са перфектни и само при нужда ) .
    На дефрост термистора се спаралелва резистор 45-55 кОм в зависимост от конкретната му стойност ( за да стане наистина като хората ,но дори да се сложи на око около 50 кОм ще е ок ) . Този мод коренно ще промени машината ви . Дефроста е само при заскрежен топлообменник ,инак ще работи с дни и седмици без дефрост дори при -20 .
    Доста колеги от форума също го ползват ( всеки който ме е питал на ЛС ,20тина човека са ) оплаквания няма .
    Забрави да добавиш, че тези, които си нямат представа от дефрост термистор да не го пипат

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1019

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Той затова така го е написал човека. Ето това дава смисъл на подобни форуми. Трябва да се оцени труда на такива хора.

    Ако може поста му да се "закачи" на първа страница ще е най-добре.

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk
    dddilian одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #1020

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Той затова така го е написал човека. Ето това дава смисъл на подобни форуми. Трябва да се оцени труда на такива хора.

    Ако може поста му да се "закачи" на първа страница ще е най-добре.

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk
    Как го е написал? Никъде не става ясно, че това ще наруши гаранцията и има вероятност от повреда на машината ако не знаеш какво да правиш. Единственото, което виждам е начина по-който се прави. Интересното в случая беше, че той можеше да го напише преди повече от година, но не го направи. Чак когато много хора си накупиха Хитачита, и започнаха да разбират за мода, но не от него и хоп се появи да каже как се модва. Евала за усилията но не и за начина по, който го представи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 68 от 78 ПърваПърва ... 18586667686970 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 04-09-18, 19:07
  2. Мнение за климатик HITACHI RAS/RAC-E10HB
    От nicci във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 20-11-16, 11:06
  3. мнение за Hitachi RAK50PEB/RAC50WEB ECONOMY
    От pastir във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 5
    Последно: 16-06-15, 14:07
  4. HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение
    От bblack във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 107
    Последно: 16-12-13, 12:50
  5. Hitachi RAS-5182 18-ка моля за мнение?
    От tigara_85 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 8
    Последно: 02-10-12, 11:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе