Страница 77 от 78 ПърваПърва ... 276775767778 ПоследноПоследно
Резултати от 1,141 до 1,155 от общо 1166
Like Tree963Одобрявам

Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #1141

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    Генади, закона на Мърфи! Секунда невнимание, цял живот страдание. [emoji16]

    Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #1142

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    От друга страна няма нужда да я трошите цялата , 2-3 ламелки ако счупите и вече е за боклука :D
    Mega, ivan74 и Genadi80 харесват това.

  4. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #1143

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    От друга страна няма нужда да я трошите цялата , 2-3 ламелки ако счупите и вече е за боклука :D
    Е как така, само 2-3 ламели, та те са толкова много?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #1144

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Ще се наруши баланса и ще "замята".
    rosswen одобрява това.

  6. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #1145

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Ще се наруши баланса и ще "замята".
    Казах го на шега

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    46
    #1146

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от funfunfan Виж публикацията
    ...При мене пука влудяващо пластмасата. Както се унесеш и изчатква, след малко пак, и пак и пак... А размразяването и духането са си нормални процеси и те не ме дразнят.

    - - - - - - - - - -



    Браво, начи не е само при мене така. За топло топли, няма проблем. Ама трещенето/чаткането е силно нежелана екстра.

    - - - - - - - - - -

    Имам радиатор, пускам го нощем като спирам климатика, че не може да се спи иначе. Само че не съм съгласен това да е разумна отоплителна схема.
    Потвърждавам, че и аз имам същият проблем.
    П.С. Намерихте ли решение в крайна сметка?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #1147

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от tntcom Виж публикацията
    Потвърждавам, че и аз имам същият проблем.
    П.С. Намерихте ли решение в крайна сметка?
    Не знам как така Ви пукат пластмасите,интересно при мен имам две 35RPC и досега такива драстични пукания не съм чувал никога от както имам машините от 2017.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    46
    #1148

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Появи се след като минах на отопление. Аз също не знам как така. В другата стая имам RPD, той няма този проблем с вътрешното, но външното тяло брамчи като трактор. И двата са от началото на лятото на 2019г. Понеже и аз съм от Русе си мисля да не би да са от същия търговец, някоя куца бройка.
    Изчел съм цялата тема, но аз имам такъв проблем, че се опитвам да спя под климатика. Пукане, щракане, цъкане и чаткане ме събуждат по няколко пъти нощем.
    Някъде бях чел за поставяне на текстилна лента, но загубих дирите.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    49
    #1149
    И RPD-тата пукат. Според мен всичко е до монтажа. Аз имам 2 бр. и единия пука (силни пукания), другия не (или съвсем слаби, едвам доловими). След задълбочено разследване установих, че този, който не пука, външния му ръб на пластмасовия корпус (който ляга към стената) не контактува никъде със стената, ами климатика си виси на на металната планка. Другия, който пукаше долния ляв ръб опираше в стената. Леко го повдигнах и подпъхнах само там една текстилна подложка, която се слага на краката на столове и маси да не стържат по пода. Ефекта беше очаквания и силните пукания спряха. Аз за външните на RPD-тата, бръмат си да, но само при максимално натоварване. При нормално натоварване са си ок, не са толкова шумни.
    Този пост е редактиран от ohluva; 15-01-20 в 09:00.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    46
    #1150

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Точно така е както го казваш. Ще пробвам и аз имам такива подложки. Благодаря.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    46
    #1151

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Настройките за вентилатор и температура се оказа че са големия фактор. Преди го ползвах на 23гр. нощем на 20 и авто вент. След като вдигнах на 25-24гр. пукването се намали драстично с авто вент. После поставих вента на втора степен за постоянно и това сниши пукването до слаби единични случаи. Еко режим също може да има благоприятен ефект, тъй като не си дава зор и работи по-плавно. Също и отворен катак за филтрите намалява пукванията до някъде. Поставих за всеки случай и от подложките които да омекотяват допира към стената. Само текстилната лента не съм залепил, но за всичко си има време. Засега така се спи нормално. Благодаря за споделената информация от колегите.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #1152

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Да ви питам като ви монтираха хитачита сложиха ли гумата зад планката? Или ви остана в кашона. Само с хтачито върви такава гума 20х50см. Ние винаги я слагаме не знам дали заради това или защото са малко клиентите с хитачи но нямаме оплаквания.
    Jack Krauser одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #1153

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Да ви питам като ви монтираха хитачита сложиха ли гумата зад планката? Или ви остана в кашона. Само с хтачито върви такава гума 20х50см. Ние винаги я слагаме не знам дали заради това или защото са малко клиентите с хитачи но нямаме оплаквания.
    При мен и на двете 35 RPC-та монтажа е без тази подложка и нямам проблеми с каквито и да е било пукания вече трета зима,дори и когато ги напъвам на 26 градуса.
    Може би тези дефекти се появяват при различни произвоствени партиди.

  17. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,295
    #1154

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Тази подложка е за монтаж върху повърхности склонни към одблъскване а не към поглъшане на вибрациите.
    Аз имам такъв проблем с Дайкина монтиран върху ПДЧ курия. Налепих му микропореста гума вътре в курията за да не се получава акустика, но трябваше да сложа и межди планката и ПДЧ-то. Има ефект от тях върху гипскартон, ПДЧ, ламперии...... Директно върху стена с мазилка ефекта е почти незабележим, но е добре да се слагат щом ги има в комплекта.
    Този пост е редактиран от mimojef; 25-01-20 в 07:38.
    Jack Krauser и Mig82 харесват това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    46
    #1155

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Мен ме викнаха спешно до работа и пропуснах монтажа на 35RPC-то. Естествено резултата е свободни съчинения. Дори и да присъствах нямаше да знам за гумената подложка. И на трите климатика монтажа беше на високи обороти, за да се правят възможно повече монтажи за деня. Идват двама или трима и единствено питат къде искаш вътрешното и външното тяло. От там нататък си пробиват както знаят и всеки си работи по неговата си част вакумират за 5-10мин. и чао. Неможеш да ги питаш разни работи или да ти отделят внимание за обяснения.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 04-09-18, 19:07
  2. Мнение за климатик HITACHI RAS/RAC-E10HB
    От nicci във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 20-11-16, 11:06
  3. мнение за Hitachi RAK50PEB/RAC50WEB ECONOMY
    От pastir във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 5
    Последно: 16-06-15, 14:07
  4. HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение
    От bblack във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 107
    Последно: 16-12-13, 12:50
  5. Hitachi RAS-5182 18-ка моля за мнение?
    От tigara_85 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 8
    Последно: 02-10-12, 11:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе