Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 116

RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #31

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Хитачитата са хубави машини, само дефростът им куца. Ако за напред го оправят ще бъдат много добре.
    Някой знае ли защо в България го няма премиум моделът им с отварящият се капак?
    това е предходен модел премиум и се сещам че преди години го имаше

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #32

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    Цитат Първоначално публикувано от Sergey Виж публикацията
    Че какво му е на дефроста?
    За момента е повече от добре. Ще видим как е и при минусови температури.

    Sent from my Lenovo TB2-X30F using Tapatalk

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    25
    #33

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    Цитат Първоначално публикувано от Sergey Виж публикацията
    Здравей,
    Акебоно е по-горния клас машини на Хитачи от РПЦ серията. PXB е второ поколение на модела (RPC e трето за неговата си серия - А, B, C..); цена от 1 500 лв на прима виста даже ми изглежда ниска.
    Трудно ще намериш мнение за този модел, защото не е разпространен (популярен) особено.
    Тази функция самопочистване я има в РПЦ (а и мисля и в още много други марки) и представлява изсушаване на топлообменика след режим охлаждане. (При отопление не се ползва самопочистване.) Това не означава, че няма да сваляш филтрите да ги почистиш от прах. Мисля че има обаче разлика в самите филтри спрямо РПЦ - тези на РПЦ малко едри ми се виждат.
    Еко сензор е да засича човешкото присъствие, за да насочва струята встрани от хората, а като няма никой в стаята да намали/качи леко градусите, за да намали потреблението на ел.енергия - функцията е описана е книжката на РПЦ, но я няма като възможност при него.

    Акебоно едва ли е по-лош модел от РПЦ, който е по-популярен заради цената си. Хитачи по подразбиране би трябвало да са с 3 години гаранция.

    Успех с избора на климатици
    Благодарея много за подробната информация дават ми го на 1500 понеже ще купя четири и идеята ми не беше дали си струва да давам 300 лева отгоре спрямо предходния модел на хитачи .. просто исках да знам дали машината акебоно ще си върши работата аз сам си ги натакмил 6500 за 4етири климатика

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    25
    #34

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    така я сега в краина сметка след като вече имам климатиците Можете ли да ми дадете един съвет за добра монтажна група ?? От Град Дулово област силистра съм и си има тук едни техници от силистра но не ги одобрявам особенно много

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #35

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    Викни някой от Шумен или Силистра .. за Шумен мога да ти дам на ЛС читави хора

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    251
    #36

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    Имам такъв модел. Пълно разочарование, но сега нямам време за повче писане

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    25
    #37

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    а кога ще имаш ?? това е изключително странен коментар ... казваш че е пълно разочарование а не даваш никакви информация защо е така ??

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    251
    #38

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    Сори, ама чак сега видях, че си ги купил вече. Дано ти да имаш успех, пиши отзиви, дано да е заради моя лош късмет

  11. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #39

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    Цитат Първоначално публикувано от luka Виж публикацията
    Сори, ама чак сега видях, че си ги купил вече. Дано ти да имаш успех, пиши отзиви, дано да е заради моя лош късмет
    Ще е полезно да споделите вашият лош късмет.

    Sent from my Power_2 using Tapatalk

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    25
    #40

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    Първо впечатление от непоставените машини Дизайна е много избачкан :D

  13. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #41

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    Цитат Първоначално публикувано от Rashidos Виж публикацията
    Първо впечатление от непоставените машини Дизайна е много избачкан :D
    Дизайна няма никакво значение. По-важно е дали си върши работа като хората.

    Sent from my Power_2 using Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #42

    Re: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    Външното тяло компресор, топлообемник е същото като на WPC модела вътрешното е по луксозно затова и цената е нагоре сравнение с wpc. 25-цата и 35-цата са едни и същи хардуерно имат разлика само софтуер в максималните обороти на компресора. Добра е машината малко е висока цената особенно на 35-цата, за тези пари има по добри машини. Аз имам стария модел 25wx8 и съм много доволен, но си дефростваше на 50мин без скреж с малко мод вече пуска контролни дефрости на 9 -10 часа под 0 градуса,
    Този пост е редактиран от mystikalrs; 13-12-17 в 20:14.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #43

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    На мен ми допада модела , филтрите са му много ситни метални,2 клапи,око и масивно тяло.На живо изглежда перфектно.


    Изпратено от моят Galaxy S6 с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от necata2; 13-12-17 в 22:43.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    251
    #44

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Ще е полезно да споделите вашият лош късмет.

    Sent from my Power_2 using Tapatalk
    Шум от фреона - фъщене, бълбукане и водопади.
    Бъг на вентилатора на външното тяло - понякога(около1 на 10 старта) не тръгва, тогава компресора надува като луд, питата се пече или замръзва според сезона, но грешка не записва, страшна рекламирана селф диагностика.
    Хубавото е че има пълна принципна схема в документите към него и ремонтът е възможен.
    Дефрости на 50 мин в диапазона 0 - минус 5 гр. Надолу работи по-добре, а при -15 е недостижим
    Появиха се вибрации на вътрешното тяло след едно лято без да се ползва - турбината видимо "мята"

  18. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #45

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    Цитат Първоначално публикувано от luka Виж публикацията
    Шум от фреона - фъщене, бълбукане и водопади.
    Бъг на вентилатора на външното тяло - понякога(около1 на 10 старта) не тръгва, тогава компресора надува като луд, питата се пече или замръзва според сезона, но грешка не записва, страшна рекламирана селф диагностика.
    Хубавото е че има пълна принципна схема в документите към него и ремонтът е възможен.
    Дефрости на 50 мин в диапазона 0 - минус 5 гр. Надолу работи по-добре, а при -15 е недостижим
    Появиха се вибрации на вътрешното тяло след едно лято без да се ползва - турбината видимо "мята"
    Ето за това са форумите, да се споделят неща, които няма как да знаеш ако не си ползвал стоката.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе