Страница 23 от 38 ПърваПърва ... 13212223242533 ... ПоследноПоследно
Резултати от 331 до 345 от общо 568

Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #331

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    RPC-то е корава и стабилна машина,стига да е монтирана както трябва,аз имам две 35-ци,и досега не съм имал проблем с тях.
    Хладната струя се усеща заради това че машината работи на малка мощност.Скрол на марката са машините от най високия клас.
    Този пост е редактиран от Genadi80; 21-05-20 в 22:26.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    102
    #332

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    https://files.elfsight.com/storage/6...3694bd6054.pdf - Ето.

    - - - - - - - - - -

    Ето >https://www.hitachiaircon.it/Prodotti/aria-condizionata-residenziale/akebono-frost-wash

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #333

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Цитат Първоначално публикувано от Stoqnov Veselin Виж публикацията

    Тея или послъгват стабилно, или всичките им технически данни са грешни.
    В сервизното са дали, че компресорите на флагманът им Широкума(PSE) са същите като на Акебоно(WXD) и не са скрол, а са роторни. Поне така се вижда на диаграмата.

  5. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #334

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Цитат Първоначално публикувано от tntcom Виж публикацията
    Пак да питам при заварките не попадат ли някакви твърди частици в кръга? Не е ли това предпоставка за проблем?

    И двата ми климатика със заварки при вътрешното тяло. Лично наблюдавах как се прави и не съм видял предпоставка да попаднат някакви твърди частици.
    Ако се съмняваш за намалял фреон, най-вероятно има теч при външното тяло.
    Диагностиката лесно можеше да я направиш, когато бяха паднали температурите около нулата.
    RPC-то е хубава машина, така че ако страда от задъхване, то е от поредния калпав монтаж.

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Тея или послъгват стабилно, или всичките им технически данни са грешни.
    Послъгват в българския каталог, както и преди да се публикува не са коригирани печатните грешки.
    Този пост е редактиран от the inquirer; 22-05-20 в 00:10.

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,765
    #335

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Цитат Първоначално публикувано от Stoqnov Veselin Виж публикацията
    В тоя линк си пише че е роторен. "Rotary DC Inverter"

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #336

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Akebono , със скрол няма . Последния скрол в средния клас Хитачи го слагаха в WX8 и аналога му D""EX3 , следващия го кръстиха Akebono и монтираха роторен . Тия със скрола ги разпродадоха по 1000- 1100 лв.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #337

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Цитат Първоначално публикувано от tntcom Виж публикацията
    На RPC-то имам чуството че не му стига фреон, или е запушено по трасето, защото във форума се говорят суперлативи за него, а моето се задъхва и постоянно шупти външното и струята му не е достатъчно топла.
    Това, че се говорят суперлативи е, затова, че има защо. При RPC няма да видиш ниски минимуми, но пък топли като огнедишащ змей. Силно ме навява мисълта, че е от кофти монтаж.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    25
    #338

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Здравейте незнам дали тука му е мястото, но искам да попитам, преди седмица ми монтираха климатик Hitachi RAK42RPD/WPD Performance на зададена температура 24 градуса режим heat постоянно усилва и намаля скоростите на вентилатора? Когато духа слабо въздушната струя е студена. Времето между усилване и намаляне на вентилатора е 1-2минути това дали е нормално.
    Този пост е редактиран от adnan83; 22-05-20 в 22:18.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    49
    #339

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Колеги, като сме заговорили за шум при тази серия, аз нямам проблема на колегата с външното тяло малко по-нагоре, или не чак толкова, защото тези външни си бръмчат леко при максимално натоварване. Аз имам шум от вътрешното тяло. Според мен шума идва от някой от лагерите на турбината (най-вероятно от ляво) защото се променя с оборотите на вентилатора. Чува се много повече, когато машината си е достигнала зададената температура, духа хладно и върти, така да се каже на стенд бай. Когато почне да духа топло, с увеличаване на температурата на струята, тракането постепенно намалява и почти изчезва, докато не дойде нов цикъл на офф. Имам 2 климатика една 25-ца и една 35-ца. Проблема е при 25-цата, но като че ли съвсем леко почвам да го долавям този шум и на 35-цата. При 25-цата, вечер при тиха стая си е направо неприятно и на моменти пречи на съня. Климатиците са на 9 месеца и са в гаранция, като са ползвани активно целия зимен сезон (почти не са спирани). Ако са лагери, нормално ли е да се разбият за толкова време? Прилагам и клипче с шума:

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #340

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Това тракане е от т.нар. "втулка".
    Фабричен дефект, който вече придобива мащабите на епидемия по климатиците.
    Май само няколко марки остават незасегнати от него - Фуджицу, Панасоник, Тошиба...?
    Каква е реалната причина за това тракане, дали втулка, лагери, мотор, или небалансирана турбина, за сега остава неизвестно.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 23-05-20 в 18:42.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #341

    Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Това тракане е от т.нар. "втулка".
    Фабричен дефект, който вече придобива мащабите на епидемия по климатиците.
    Май само няколко марки за сега остават незасегнати от него - Фуджицу, Панасоник, Тошиба...?
    Каква е реалната причина за това тракане, дали втулка, лагери, мотор, или небалансирана турбина, за сега остава неизвестно.
    Чувал съм и Фуджицу, и Panasonic Etherea с тракащи втулки, на 2-3 години експлоатация. Чак така не де. Всъщност за пръв път чувам такова чаткане.
    Да действа човека, докато е в гаранция. Техника е, не е изключено нещо да дефектира.
    Ако трябва и вътрешното тяло ще сменят, няма какво да го чакате и умувате повече. Свържете се с фирмата, която Ви го е монтирала.
    Този пост е редактиран от rosswen; 23-05-20 в 17:23.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    190
    #342

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    "Тракането" е идентично с това при моите Хевита. Дано се оправи със смяната на втулка, но ...

  16. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #343

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    То Хевитата климатици ли са...
    ohluva, нивелиран ли ти е добре климатика? Хвани го в двата края отгоре и го натисни надолу.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    49
    #344

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    То е ясно, че ще се вика фирмата. Просто исках да съм малко по запознат с проблема предварително, да не се пробват да ме лъжат. Принципно при монтажа, хората си свършиха добре работата, доколкото разбирам аз де. Съобразиха се с моите изисквания, пробиха съвсем малки дупки, които се скриха само с кабелния канал, без да се налага каквото и да е подмазване, вакумираха си системата и т.н. В момента машините не се ползват, защото ги ползвам само за отопление. За охлаждане не се налага, или много рядко. Принципно август-септември по гаранционни условия трябва да им се направи задължителна профилактика от фирмата, та може тогава да видят и тркането.

  18. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,765
    #345

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Цитат Първоначално публикувано от ohluva Виж публикацията
    Принципно август-септември по гаранционни условия трябва да им се направи задължителна профилактика от фирмата, та може тогава да видят и тркането.
    Може да не дойдат подготвени за отстраняване на проблема. Аз не бих ги чакал до тогава.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 23 от 38 ПърваПърва ... 13212223242533 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 20-01-12, 11:56
  2. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 20:34
  3. Продавам : Моднат Buffalo MIMO Performance 125G Wireless
    От Alexybg във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 14-09-07, 01:50
  4. LOL - i925X & P4 560 (3.6 GHz) gaming performance
    От LordOfEvil във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 9
    Последно: 22-06-04, 23:35
  5. Barton 3000+ 2.1GHz/400fsb - Performance?!
    От XIIID във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 6
    Последно: 21-04-04, 18:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе