Здравейте, имам проблем с климатик Hitachi E10HA. Изразява се в бучене от външното тяло. В началото на лятото не обърнах внимание когато се ползваше да хлади но сега когато го пробвах и на топло е същата работа т.е бучи външното тяло. Звукът не е ламаринен а все едно под прозореца има работещ двигател на автомобил, монотонно бучене. Прави го когато си достигне температурата и след това работи по този начин. В тази стая също се спи и не е въобще приятно когато човек легне на нивото на външното тяло да чува бучене, т.е не може да се спи нормално а предполагам, че е въпрос на време и някой съсед да се обади. Преди да съм извикал сервизни техници, то какъв би могъл да е проблема? Ползва се 5-та година, не е бил профилактиран до момента. На вътрешното тяло мия филтрите редовно а от време на време и пръскам с почистваща пяна, закупена от магазин за климатици. Не съм огледал дали има монтирани тампони на външното тяло, защото не се е налагало до момента, просто е бил тих или поне това бучене не го е имало в такава степен. Благодаря предварително за мненията и съветите