Страница 1 от 10 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 143
Like Tree91Одобрявам

HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #1

    HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Днес ми монтираха климатик HITACHI RAK-25RPE / RAC-25WPE серия Performance в стая от 17 кв. м. Първите ми впечатления са добри. Следващите дни, ще публикувам по-подробна информация за модела.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #2

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Това в кой вилает е, че нашите климатици са спряни от поне 2 седмици.
    Alexi одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #3
    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Това в кой вилает е, че нашите климатици са спряни от поне 2 седмици.
    Хасковска област. От една седмица включвам климатиците на охлаждане по няколко часа на ден.Днес ми остана малко време и измерих минимума на охлаждане на HITACHI 25 RPE е 290 вата. Пробвах и на отопление минимума е 290 вата.Но измерванията ги направих набързо,климатика работи малко време днес.
    rosswen одобрява това.

  5. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #4

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Зарежи ги тия минимуми - климатика си дърпа колкото му трябва, за да топли и охлажда.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #5

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Днес при работа в режим охлаждане в темперирана стая климатика HITACHI 25 RPE работи с минимум 230 вата.
    Alexi и rosswen харесват това.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #6

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    он-офф безшумен ли е ,шуртене на фреон пукане на пластмаси ?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #7

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Днес имах повече време за по-подробно наблюдение на работата на климатика.ОН/ОФ е безшумен и на охлаждане и на отопление. Hitachi 25 RPE след ОФ тръгва плавно, постепенно и бавно вдига консумацията,почти не се разбира кога е стартирал.При работа на висока мощност докато се темперира стаята се чува много слаб шум от движението на фреона но той е едва доловим. След като се темперира стаята този шум от фреона не се чува.Тръбния път между вътрешното тяло и външното тяло е 4 метра. От режим охлаждане превключих климатика на режим отопление имаше няколко тихи припуквания на пластмаса при първоначалното пускане на отопление,оставих го да работи повече време и след ОФ на отопление нямаше пукане на пластмаса. Най-ниския измерен минимум на отопление беше 240 вата . Най-ниския измерен минимум на охлаждане е 210 вата. На охлаждане няма пукане на пластмаса.Това са ми наблюденията за около 2 часа като няколко пъти чрез промяна на зададената температура вкарвах климатика в ОФ и на охлаждане и на отопление.

    - - - - - - - - - -

    HITACHI 25 RPE след ОФ не си мести клапата на вътрешното тяло нито на охлаждане, нито на отопление. След ОФ турбината на вътрешното тяло не спира а продължава да се върти но при това свое въртене полъха на издухвания въздух се усеща на 2 метра разстояние при режим отопление с насочена клапа на 45 градуса. На мен това не ми пречи защото всички вътрешните тела на моите климатици не духат директно срещу легла, дивани, маси.

    - - - - - - - - - -

    В ръководството за употреба на HITACHI 25 RPE пише, че след поставянето на допълнителните малки филтри за пречистване силата на духане на турбината се усеща като по слаба. Когато го прочетох не повярвах, но реших да пробвам. Аз досега не бях сложил тези малки допълнителни филтри и днес ги сложих. След като сложих допълнителните филтри за пречистване наистина силата на духане при ОФ от турбината осезаемо намаля. После сложих единия малък филтър само на единия основен филтър а на другия основен филтър не сложих допълнителния филтър и залепих с тиксо две хартии от горния им край отвън на капака на вътрешното тяло над двата отвора на турбината. На този отвор на който беше сложен само основния филтър силата на духането беше по силно и хартията се повдигаше повече от залепената хартия на другия отвор с основния филтър на който бях монтирал малкия допълнителен филтър. Предполагам, че и при другите марки климатици е така, ако си намеря малките допълнителни филтри за другия ми климатик FUJITSU ще го пробвам и него с тях дали ще си намали силата на духане.
    Този пост е редактиран от GLARYS; 10-05-21 в 17:37.
    Alexi, mimojef, rosswen и 1 други харесват това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    14
    #8

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Може ли някой собственик да потвърди ,че при "новия" модел вече хоризонталните клапи не са моторизирани ,както при RPD серията

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #9

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Хоризонталната клапа, както и вертикалните се управляват от мотори.

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    rosswen одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    14
    #10

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance


    Това е от ръководството,за това питам собствениците,отделно по снимки в нета на дистанционното изцяло липсва бутона.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #11

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    На HITACHI RPE вертикалните и хоризонталните клапи са с мотори и са с отделни бутони на дистанционното. Качвам снимка на моето дистанционно на Hitachi RPE 25.IMG_20210822_222051652_HDR.jpg
    kostasmak, rosswen и pap1918 харесват това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    14
    #12

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    В край на сметка се спрях нa Hitachi -то 25RPE.Условията са 16кв.м. хол- източно изложение,последен етаж,без изолация.Последните дни позахладня,но вътре е 28 градуса през деня и разбира се тествах на охлаждане климатика.Настроен на 27гр. и първа степен на вентилатора прави 26гр вътре.,като вратата към коридора е постоянно отворена.Изходящата температура за съжаление е между 6-8 градуса и е малко некомфортно понеже вътрешното тяло се пада дясно от дивана,а минимума през повечето време е 270-280W.Само вечер при външна 20гр. видях минимум 250W.Общо взето малко преоразмерен май идва, он-офф през час в тези условия.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #13

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Ти не 9-ка, ами 5-ца да сложиш като минимума му е 280W все ще идва преоразмерен.
    bobivg, zxc0 и mystikalrs харесват това.

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #14
    Цитат Първоначално публикувано от kostasmak Виж публикацията
    В край на сметка се спрях нa Hitachi -то 25RPE.Условията са 16кв.м. хол- източно изложение,последен етаж,без изолация.Последните дни позахладня,но вътре е 28 градуса през деня и разбира се тествах на охлаждане климатика.Настроен на 27гр. и първа степен на вентилатора прави 26гр вътре.,като вратата към коридора е постоянно отворена.Изходящата температура за съжаление е между 6-8 градуса и е малко некомфортно понеже вътрешното тяло се пада дясно от дивана,а минимума през повечето време е 270-280W.Само вечер при външна 20гр. видях минимум 250W.Общо взето малко преоразмерен май идва, он-офф през час в тези условия.
    Климатиците с много нисък минимум са по комфортни на охлаждане, но много хора се оплакват, че на отопление климатиците с много нисък минимум духат с хладна струя и не им е комфортно през зимата. Много важно е разположението на вътрешното тяло за да не усещаш директно върху теб струята на климатика. Всеки климатик влиза в режим ОН/ОФ. На Hitachi RPE ОН/ОФ не е шумен, турбината тръгва плавно и тихо.Имам Toshiba Suzumi който е с по-нисък минимум от Hitachi RPE, но пак влиза в ОН/ОФ и при всяко тръгване турбината му се форсира за няколко секунди издавайки силен шум а после утихва и това много ме дразни.Аз съм с вътрешна изолация и климатиците ми работят с много чести ОН/ОФ и според мен ОН/ОФ на Hitachi RPE е почти незабележим.А зимата Hitachi си отоплява с топла струя и е комфортен за отопление. А лятото съм му настроил жалюзите да насочват струята да духа максимално нагоре и встрани и така ми е комфортно.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #15

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    "...Toshiba Suzumi който е с по-нисък минимум от Hitachi RPE, но пак влиза в ОН/ОФ и при всяко тръгване турбината му се форсира за няколко секунди издавайки силен шум а после утихва и това много ме дразни..."
    Верно ли така прави. Имам тошиба дайсейкай6, същата работа. На отопление. На охлаждане не помня вече, че съм го пускал няколко пъти преди 5г.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 10 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance
    От the inquirer във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 567
    Последно: 15-12-23, 11:06
  2. Отговори: 1
    Последно: 20-01-12, 10:56
  3. Продавам : Моднат Buffalo MIMO Performance 125G Wireless
    От Alexybg във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 14-09-07, 00:50
  4. LOL - i925X & P4 560 (3.6 GHz) gaming performance
    От LordOfEvil във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 9
    Последно: 22-06-04, 22:35
  5. Barton 3000+ 2.1GHz/400fsb - Performance?!
    От XIIID във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 6
    Последно: 21-04-04, 17:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе