Страница 3 от 10 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 143
Like Tree91Одобрявам

HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #31

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Машината ще се справи с Вашето помещение. Друг е въпроса, дали след монтажа на цитираната от Вас фирма, машината ще работи както трябва....

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    17
    #32

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Нали разбирате ,че аз съм обикновен потребител и не знам коя фирма за монтаж си гледа работата съвестно и качествено и коя не го прави. Повечето потребители си поръчват чрез сайтове и разчитат на адекватен монтаж и безпроблемна работа на климатика. Освен това при евентуален проблем каква е гаранцията ,че фирмата монтирала климатика ще се отнесе сериозно и няма да чакам 2 месеца за ремонт.Ние тук по малките градове нямаме големия избор както е в повечето големи градове.

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #33

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Предвид факта, че сте нов потребител и не сте чели форума в подробности. на лично съобщение мога да ви дам името на фирма на която може да разчитате изцяло. Но вече машината е поръчана, така че няма смисъл.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    17
    #34

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Машината е поръчана но все още не е платена и няма да бъде платена докато монтажа а след това и теста не докажат ,че всичко е така както аз желая . Имам цял месец време да се запозная подробно за основните моменти при монтажа на един климатик . Форума съм го изчел от началото до края за всички големи японски марки и на тази база си избрах и модела и размера климатик . Климатика ще се ползва предимно през есента и лятото а за най студените зимни дни имам камина на дърва и няма да разчитам на един климатик да ме топли като знам каква е ситуацията със прекъсването на тока през зимата.Аз не случайно търся мнение на собственици от ловешко защото климата в Пловдив и в Сандански е различен и няма как да придобия реална представа за работата на конкретният модел от притежателите във тези градове. Изчетох голямата тема за предната серия на този модел но там основно се говори колко минимално ток харчел и колко пъти спира при определена температура.
    Този пост е редактиран от alkibg; 12-12-21 в 16:11.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #35

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    До alkibg. HITACHI RPE е добра и топлеща машина и няма да имаш проблеми с отоплението с нея дори и при ниски температури. Препоръчвам ти да изискаш от фирмата която ще ти монтира климатика да ти го монтират с минимум три метра дълъг тръбен път и задължително да го вакумират.Също така е важно къде ще се монтира вътрешното тяло на климатика,така че да не духа директно срещу местата където стоиш.
    Palev и alkibg харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    17
    #36

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance



    Това е груба схема на помещенията. идеята е със този климатик да се топли кухнята,бокса и коридора. Във стаята има и компютър . Силно се надявам ,че лятото ще мога да охлаждам и хола до някаква степен . Във хола се намира камината и за там не се предвижда климатик . На един по късен етап ще се вземе една 9-ка за спалнята която е също 18 квадрата но ще се ползва много рядко този климатик . Хола е също 18 квадрата ако има значение.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #37

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Цитат Първоначално публикувано от alkibg Виж публикацията


    Това е груба схема на помещенията. идеята е със този климатик да се топли кухнята,бокса и коридора. Във стаята има и компютър . Силно се надявам ,че лятото ще мога да охлаждам и хола до някаква степен . Във хола се намира камината и за там не се предвижда климатик . На един по късен етап ще се вземе една 9-ка за спалнята която е също 18 квадрата но ще се ползва много рядко този климатик . Хола е също 18 квадрата ако има значение.
    Според мен,ако климатика работи непрекъснато без да го изключваш, ще можеш да отопляваш кухнята, бокса и коридора като държиш вратите им отворени. За охлаждането ще можеш да охлаждаш и хола като държиш вратите на коридора и хола отворени.При този вариант хола ще ти се охлажда без да усещаш директната струя на климатика. Аз имам стар конвенционален климатик 12 GENERAL в коридора който без никакви проблеми ми охлажда коридора и трите стаи в къщата ми като държа вратите им отворени и не усещам директната струя от вътрешното тяло. А HITACHI RPE освен, че топли много, също така и охлажда много
    alkibg одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    17
    #38

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Климатика вече е монтиран и за сега работи чудесно .
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    GLARYS и rosswen харесват това.

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #39

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Ееее, това кабелче цепи мрака...Не Ви ли идва да обесите с него този който Ви го монтира?
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 17-12-21 в 05:15.
    Alexi, Kasap, Mega и 3 други харесват това.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #40

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Цитат Първоначално публикувано от alkibg Виж публикацията
    Климатика вече е монтиран и за сега работи чудесно .
    Честито за климатика, добре е да му сложите и пластмасов кабелен канал на захранващия кабел и тогава ще изглежда още по-добре. IMG_20211216_214200044.jpg
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от GLARYS; 16-12-21 в 21:45.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #41

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    като глист албинос е тоя кабел

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    17
    #42

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Снимката е направена 5 минути след монтажа на вътрешното тяло.Ще има и лайсна която да скрие кабела но просто нямам време да отида до магазина. Излязох за 2 часа от работа за да могат момчетата да монтират климатика.
    GLARYS одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #43

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    даже 10 секунди СЛЕД монтажа да е ,все тая не е твоя работа да слагаш кабелни канали ,да не говорим че при Хитачи се захранва външното тяло - много по красиво и прибрано ,няма да имаш кабелен канал 2 метра в стаята .. Мидеята на колегата същата работа - не можаха ли да направят някъде долу една дупка в стената и да захранят през външното тяло ? ( пак е грешно захранен по спецификация е външното )

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    17
    #44

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Много са малко монтажниците които ще тръгнат да правят всичко да е красиво и прибрано. Още по малко са тези дето са чели спецификации за различните марки . Повечето гледат да монтират в рамките на 2 часа и да отидат на следващия адрес за още 160-220 лева. Монтажа е извършен от плевенска фирма но умишлено няма да и спомена името за да няма коментари . Иконката за самопочистване свети постоянно на дистанционното и бих искал да знам това нормално ли е ? Не премигва а просто свети !! Това оказва ли влияние върху коректната работа при режим отопление ?
    Този пост е редактиран от alkibg; 17-12-21 в 09:18.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #45

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    при мен това са всички монтажници просто ги посрещам с 3-4 изречения да им стане ясно какво искам и докъде знам ,ако не могат ( до сега не е имало такъв случай ) - следващите

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 10 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance
    От the inquirer във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 567
    Последно: 15-12-23, 11:06
  2. Отговори: 1
    Последно: 20-01-12, 10:56
  3. Продавам : Моднат Buffalo MIMO Performance 125G Wireless
    От Alexybg във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 14-09-07, 00:50
  4. LOL - i925X & P4 560 (3.6 GHz) gaming performance
    От LordOfEvil във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 9
    Последно: 22-06-04, 22:35
  5. Barton 3000+ 2.1GHz/400fsb - Performance?!
    От XIIID във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 6
    Последно: 21-04-04, 17:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе