Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 43 от общо 43

Midea MSG-12HRI vs. Hitachi RAS/RAC E-10HH

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    8
    #31

    Re: MIDEA MSG-12HRI vs. HITACHI RASE/RACE-10HH

    утре ще вземем най-вероятно MIDEA MSG-12HRI, защото просто не виждам друга алтернатива за климатик до 1000лв..

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #32

    Re: MIDEA MSG-12HRI vs. HITACHI RASE/RACE-10HH

    Забелязъл съм,че се цитират само върховите модели климатици, обаче не всеки има възможност да си ги позволи. Защо не се обсъждат и по "народните", които са 5-6 пъти по евтини, но едва ли работят толкова пъти по зле. Нека някой каже някоя добра дума и за Неото, Елита и другите китайчета. До отрицателните температури може би вършат работа дори и с нисък СОР, в сравнение с една духалка. В България под минус 5-6 рядко спадат температурите за продължително време. Живота може би им е кратък, но всичко скъпо и върхово след няколко години ще е много евтино. В ерата на ментетата не знам дали си заслужава хвърлянето на много пари. Е това са мои мнения все пак.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    261
    #33

    Re: MIDEA MSG-12HRI vs. HITACHI RASE/RACE-10HH

    taralion от моя гледна точка:
    Аз бих си купил по скоро обикновен стаен вентилатор за лятото и енергоспестяващ радиатор(и), вместо да взема климатик от типа на Нео и Елит. По-малко ядове и незначително по-големи разходи ще имам през зимата. Или да събера повече пари и да взема нещо сносно, както и направих и си взех малайзийско Хитачи 10тка. За момента върши идеална работа и съм доволен, но ми е интересно как ще се справи при минусовите температури за да мога да оценя в пълнота инвестицията си.
    А относно "марковите" китайки - мисля, че тук се е изписало доста за Мидея и Нипон и те са по-добър избор в най-ниския клас, за малко повече пари от Нео и Елит.

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    8
    #34

    Re: MIDEA MSG-12HRI vs. HITACHI RASE/RACE-10HH

    днес взехме MIDEA MSG-12HRI за 749лв. с ДДС от техномаркет, в 5-ък (24-ти) ще го монтират казаха, че е добър избор за стаята която ще топли.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    12
    #35

    Re: MIDEA MSG-12HRI vs. HITACHI RASE/RACE-10HH

    Честито! Напиши как се държи - шум вътре вън, работа на външното и вътрешното тяло.
    Ще ми е интересно , щото хич не ми се даваха 1540 лв. за клима Sharp XP12FR. Ама ги дадох. Обаче предстоят и други давания.
    При мен въпроса беше MIDEA MSG-12HRI (~800лв) vs. Mitsubishi SRK 35 ZD (~1700лв ).
    Колко топъл въздух (на усет, не градуси ) духа при различни настройки. При мен зададени 20'С духа стаен въздух, при 23`- топъл, при 28`горещ (~45С`).
    Аз отоплявам 20м2(52м3)+като отворя вратата, още 20м2 . За 52м3 при 0'С вън и вътре 23' е преоразмерен, щото спира(външното) и чака да падне вътре температурата. Вътрешното тяло "опипва" въздуха, като задухва със стайна температура. Иначе като отворя вратата на стаята, започва да духа топло и не спира.

  7. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #36

    Re: MIDEA MSG-12HRI vs. HITACHI RASE/RACE-10HH

    MIDEA средна хубост, но аз съм доволен от моята MIDEA 12-ка. При работа опипва въздуха и като има промяна с 1.0-1.5 градуса коригира температурата спрямо зададената. MIDEA има доста опции, като на скъпите климатици.
    За евтин климатик върши отлична работа.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #37

    Re: MIDEA MSG-12HRI vs. HITACHI RASE/RACE-10HH

    Според мен този спор е безмислен.Машина за 600 лв и друга за 1600 са много различни неща.Грубо казано-за 600 лева клима-нищо не плащаш,нищо не получаваш.Георги/шефа на ЕКО-КЛИМА/ от Бургас с неговите OSAKA-въй,въй.....Шапка му свалям,че успя да монтира доста машини по Слънчев бряг....

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #38

    Re: MIDEA MSG-12HRI vs. HITACHI RASE/RACE-10HH

    Относно наблюденията, които имам за Мидеите и Осаките две неща не ми харесват:
    1. Когато изключи външното тяло, въртят въздуха със скорост, която е равна на първа степен на вентилатора и не си вдигат заслонката при което се получава неприятно течение.
    2. При изтиването на вътрешното тяло се получават множество пукания на пластмасите.
    Притежавам също от ниският клас Панасоник (YW9DKE), но при него тези недостатъци са избегнати. Затова и аз си харесвам китайчетата, както казва един приятел - ако нещо в наше време не е китайско значи е менте.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #39

    Re: MIDEA MSG-12HRI vs. HITACHI RASE/RACE-10HH

    Аз мога да ти кажа че харесваш китаиското защото неси имал друго за сравнение. Аз имам тази база и за климите и за моторите и китаиското си е боклук откровено казано.

  12. Novice
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    8
    #40

    Re: MIDEA MSG-12HRI vs. HITACHI RASE/RACE-10HH

    днес ни монтираха Мидеа-та. Като за първи ден с климатик се накефих на макс! Сложих го на 27° и влезнах в банята. Като излязох и се намърдах в стаята беше едно такова готино, топличко тея дни не е много студено и май няма да се ползва много. Я ми кажете кое е по-добре - да го изключвам за по 2-3 часа когато няма да се ползва или да го оставям на "някакви" настройки да си работи?

  13. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #41

    Re: MIDEA MSG-12HRI vs. HITACHI RASE/RACE-10HH

    Когато е на Auto, климатика топли, но и премахва влагата едновременно, това е специален режим на работа, т.е. прави "меко" изсушаване на въздуха, което се смята за "екстра". В този режим не топли постоянно, а и охлажда, по свое усмотрение, има си зададен цикъл в процесора на климатика, като все пак поддържа зададената температура.
    На "слънце" само топли. На режим с икона"капка вода" премахва влагата, като изстудява въздуха и получения конденз се събира и се изхвърля навъм през нарочната тръбичка. на вентилатор само дууууха, като може да сложиш няколко режима вкл. Auto, който режим сам регулира духането по свои критерии. В режим "Sleep", това е економичния режим, вентилатора се включва по рядко, температурата не се следи нарочно прецизно, като се коригира само ако е с разлика 2-3 градуса, и от тук идва икономичността на режима. Бутон "Swing" служи за повдигане и спускане автоматично на крилото, за по-добро разпределение на въздуха.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #42

    Re: MIDEA MSG-12HRI vs. HITACHI RASE/RACE-10HH

    вчера ми монтораха Mиdea MSF-12HR
    459лв в технополис + 130 лв монтаж

    Другия е Делонги Дарел - ще ги ивдим как се справят тази зима .
    Климатика като навън е над минус 5 градуса- не се изключва ( освена ако не искате да си купувате нов )


  16. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    261
    #43

    Re: MIDEA MSG-12HRI vs. HITACHI RASE/RACE-10HH

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    вчера ми монтораха Mиdea MSF-12HR
    459лв в технополис + 130 лв монтаж

    Другия е Делонги Дарел - ще ги ивдим как се справят тази зима .
    Климатика като навън е над минус 5 градуса- не се изключва ( освена ако не искате да си купувате нов )
    Искаш да кажеш под минус 5.




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Midea MSG-12HRI - заслужава ли си?
    От stivtehnoto във форум Климатици Midea
    Отговори: 79
    Последно: 08-01-24, 05:01
  2. Проблем с Midea MSG-12HRI - не включва
    От shappy във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 09-01-17, 17:46
  3. Midea MSG-12HRI - нормално ли е?
    От nencho във форум Климатици Midea
    Отговори: 16
    Последно: 08-01-17, 21:50
  4. Midea MSG-12HRI
    От miq във форум Климатици Midea
    Отговори: 25
    Последно: 28-07-09, 10:55
  5. Midea MSG-12HRI - Нормално ли е...?
    От Usera във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 15-11-07, 14:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе