Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Midea CSU-12HHAA - проблем с вибрации

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    7
    #1

    Midea CSU-12HHAA - проблем с вибрации

    купих си климатик след дълго мислене Midea CSU-12HHAA сплит система дванайска чисто нов от магазин ЗОРА и проблем след монтирането оказасе много вибриращ и шумен и пречи и на съседите викнан монтажната фирма те казана че това било нормалното за такав тип климатици и засега етака а със други нора който имат сплин системикато говорен ми казана че техните климатици нямат такав проблем
    затова питам ако някой може да ми помогне да ми каже
    1. мога ли да варна климатика заради тези вибрации ишум и да доплатя за някой друг ако трябва
    как може да намаля вибрацията на климатика
    2 възможно лие тоази вибрация да се дължи на лошо поставяне или на заводски дефект в климатика
    днес стават 2 седмици откакто го купих и 10 дена от монтажа му
    ПОМОГНЕТЕ

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #2

    Re: Климатик-Помогнете Midea CSU-12HHAA

    Доплати си на монтажниците да ти сложат ХУБАВИ гумени тампони, има цяла тема за тях но не очаквай чудеса.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    91
    #3

    Re: Климатик-Помогнете Midea CSU-12HHAA

    Цялата работа е от калпав монтаж,може да си сигурен.Викай ги да си свършат работата както трябва.И аз имам Мидея 12 сплит конвенционален и няма никакви вибрации и шум.

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    7
    #4

    Re: Климатик-Помогнете Midea CSU-12HHAA

    temi kazaha 4e vsi4ko bilo nared i skumat i vibraciata bila normano dagi ima zashto bilevtin model

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    7
    #5

    Re: Климатик-Помогнете Midea CSU-12HHAA

    a niakoi da me naso4i kade moje da egreshata pri montaja im za da si upraviat

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Re: Климатик-Помогнете Midea CSU-12HHAA

    Аве стига глупости. Монтажниците не са виновни за високите вибрации. Нека да сложат тампони. Те не са задължителни, но за китайките, които много вибрират трябва да се слагат. Трябва да са истински тампони, а не гумичи нанизани върхи винтовете. 2.5лв струва единя тампон.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    7
    #7

    Re: Климатик-Помогнете Midea CSU-12HHAA

    kolko srruvat tezi hubavi gumeni tamponi i koko ste struva montaja im

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    7
    #8

    Re: Климатик-Помогнете Midea CSU-12HHAA

    kade moje dagi nameria azsam ot pazardji
    kak e to4noto im nazvanie


    Mod edit: Пиши на кирилица. Виж правилата на форума.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #9

    Re: Климатик-Помогнете Midea CSU-12HHAA

    Лятото имаше дефицит на модели и от този модел сложих доста бройки имах няклоко броя с по малко фреон и работеха лошо. Забелязал съм че този модел е доста шумен сравнение с моделите MSG MSM3 но вибраций който да пречат на съседи не съм усетил а и не съм имам оплаквания. Бях писал в друга тема че модела MSF6 е най тихия климатик за да разбере човек че работи трябва да го пипне с ръка.

  12. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    219
    #10

    Re: Климатик-Помогнете Midea CSU-12HHAA

    Цитат Първоначално публикувано от hagan
    купих си климатик след дълго мислене Midea CSU-12HHAA сплит система дванайска чисто нов от магазин ЗОРА и проблем след монтирането оказасе много вибриращ и шумен и пречи и на съседите викнан монтажната фирма те казана че това било нормалното за такав тип климатици и засега етака а със други нора който имат сплин системикато говорен ми казана че техните климатици нямат такав проблем
    затова питам ако някой може да ми помогне да ми каже
    1. мога ли да варна климатика заради тези вибрации ишум и да доплатя за някой друг ако трябва
    как може да намаля вибрацията на климатика
    2 възможно лие тоази вибрация да се дължи на лошо поставяне или на заводски дефект в климатика
    днес стават 2 седмици откакто го купих и 10 дена от монтажа му
    ПОМОГНЕТЕ
    Добре дошъл в отбора.Миналата година октомври месец си го купих същия за стаята на новородения ми син,до +5 шума се ядваше,като падна под нулата направо стана непоносимо,виеше като бояджииски компресор ,монтирах му тампони и това помогна само около 10%,накрая се примирих(добре,че комшиите са кротки хора).Има и положителни страни,колкото му е зададено да поддържа толко си е навсякъде,има си нещо като турбо и си върши работа,почти удвоява КПД-о(поне при мен е така),след 30 мин. се излкючва ,за цялата зима се размрази 3-4 пъти и замръзна 1-път.Тази зима си взех за другата стая MSG-12HR значително по-тих почти безшумен,но отдава вибрации по-стената които са доста неприятни.Поръчах си тампони от centro-clima които ще монтирам в близките дни.За заключение мога да кажа ,че CSU-12HHAA си страда от шумен компресор,а MSG-12HR от вибрации,но за цената си са много добри клими.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    226
    #11

    Re: Климатик-Помогнете Midea CSU-12HHAA

    Цитат Първоначално публикувано от krasiika
    Цялата работа е от калпав монтаж,може да си сигурен.Викай ги да си свършат работата както трябва.И аз имам Мидея 12 сплит конвенционален и няма никакви вибрации и шум.
    Добре де кажи какво не са свършили монтажниците като си толкова сигурен,та направиха машината на hagan толкова шумна и вибрираща.
    До колкото си спомням ти май имаше MSG модела.Като видиш и чуеш как работи HHAA се надявам да се изказваш по-подготвен.

    hagan
    CSU-12HHAA и според мен са най-шумните климатици на Midea.Ама кавво да се прави като си го купил вече.Ще трябва да му свикваш.Тампоните мисля че няма да помогнат или може би минимално.Както каза Airclima доста от тях идват с недостатъчно фреон и зимата не можеш да им се нарадваш като ги гледаш как замръзват.
    Като цяло работата им изобщо не ми харесва.А за 9-ките няма да говоря,защото там проблемите са повече.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    7
    #12

    Re: Климатик-Помогнете Midea CSU-12HHAA

    имали вариант да го върна в магазина за някой друг
    по какъв член, признак,основание или права на клиента бих могъл да предява такива претенции моля помогнете

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #13

    Re: Климатик-Помогнете Midea CSU-12HHAA


  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    61
    #14

    Re: Климатик-Помогнете Midea CSU-12HHAA

    Цитат Първоначално публикувано от hagan
    купих си климатик след дълго мислене Midea CSU-12HHAA сплит система дванайска чисто нов от магазин ЗОРА и проблем след монтирането оказасе много вибриращ и шумен и пречи и на съседите викнан монтажната фирма те казана че това било нормалното за такав тип климатици и засега етака а със други нора който имат сплин системикато говорен ми казана че техните климатици нямат такав проблем
    затова питам ако някой може да ми помогне да ми каже
    1. мога ли да варна климатика заради тези вибрации ишум и да доплатя за някой друг ако трябва
    как може да намаля вибрацията на климатика
    2 възможно лие тоази вибрация да се дължи на лошо поставяне или на заводски дефект в климатика
    днес стават 2 седмици откакто го купих и 10 дена от монтажа му
    ПОМОГНЕТЕ
    Що Мидейка? Нямаше ли парици за нещо по-читавичко. Все пак трябваше да поразпиташ, не е малка инвестицията. Поне лятото ще те разхлажда. Продай го и вземи нещо по-добро, то като ще ти къса нервите неси струва.

  18. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #15

    Re: Климатик-Помогнете Midea CSU-12HHAA

    hagan: Може ли да ни кажеш как е монтиран, тръбен път между двете тела, външното тяло къде е монтирано, на каква стена, отпред на терасата ли, на какви стойки е, и всичко което се сетиш.

    Иначе този модел си и такъв, шумен с големи вибрации на външното тяло. Цялостната му сглобка на външното тяло не е добра и когато копресорът му тръгне си поддрънква.

    В Бургас такива тампони струват 2 лева бройката, има ги в магазин "Кобо", намира се в комплекс Лазур, бл. 114, зад 5 РПУ, тел.: 056/ 830 214 или магазин "Апогей" на ул. Фердинандова 72, тел.: 056/ 844 046.

    Климатика няма да можеш да върнеш по вина на монтажната фирма защото тя само го е монтирала а не го е произвела, тя не може да носи отговорност за твоето решение какво да си купиш, освен ако те са те посъветвали този модел да си вземеш, но до колкото разбирам случаят не е такъв. Ако търсиш вина при производителят той може да каже "Да наистина, този модел е по шумен от другите но това е отбелязано в техническата документация на изделието", тоест си имал възможност сам да направиш информиран избор, производителят нищо не е скрил, по този начин не те е въвел в заблуждение. Търговският консултант в магазина няма време и възможност да разглежда с теб всичките около 20 параметъра на климатика и да ги сравнява по модели и марки, трябва сам да си направиш това. В повечето случай, когато си купуваш нещо отговорноста си е изцяло твоя.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 142
    Последно: 16-05-22, 18:43
  2. Продавам климатик Midea 12HHAA
    От midea12HHAA във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 28-01-13, 00:57
  3. Midea CSU-12HHAA - пукане от външното тяло
    От p.petkov във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 12-02-10, 23:18
  4. Отговори: 27
    Последно: 16-12-07, 22:12
  5. Midea CSU-12HHAA - не се разскрежава добре
    От mimi във форум Климатици Midea
    Отговори: 0
    Последно: 03-12-06, 21:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе