Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 126

Е как да купи човек Midea?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #61

    Re: Е как да купи човек MIDEA?

    В твоя случай навеса е силно препоръчителен.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    194
    #62

    Re: Е как да купи човек MIDEA?

    muchoto ми вече заглеждам по практикер и бриколаж това онова ще видим. А мнение за тампони и шайби между стойката и стената? Щото МХИ ама Ан 24 като заледи

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #63

    Re: Е как да купи човек MIDEA?

    Ако не беше МХИ, като заледи щеше да е още по-мощно. За такова между стойките и стената - експериментирай Не е масова практика, но не пречи да се сложи

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    194
    #64

    Re: Е как да купи човек MIDEA?

    deian ок ще направя опит пък може и да не съм от "най-тихите " ама поне да не съм пилот на витлов самолет де

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #65

    Re: Е как да купи човек MIDEA?

    Тампоните намаляват вибрациите, а не шума.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    194
    #66

    Re: Е как да купи човек MIDEA?

    muchoto мисля че си прав ама тоо направо понякога като инфразвук става това и бая се предава и бучи

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #67

    Re: Е как да купи човек MIDEA?

    идеята с тампони към стената нещо много не ми харесва.после да няма климатика ми падна!

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    194
    #68

    Re: Е как да купи човек MIDEA?

    marto68 що да падне ..12 см болтове имам и освен това те би следвало да се сплескат между стойката и стената. Мен друго по ме вълнува и мисля да споделя..всички знаем че зимните гуми са от по друг каучук който запазва качествата си на ниски температури едва ли производителите на тампони си правят труда (знаем и цените на зимните гуми заради този каучук.) Та--ако монтирам въобще тампони с цел избягване шум бучене вибрации резонанс и пр. незвисимо като конвенционални тампони или между стйките и стената..като се втвърдят да не си стане все същото на ниски темп. дали за стената няма да е по добре например еретична идея стара гума Мишелин зимна не знам. Ако някой има съобржения по този повод да пише.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    54
    #69

    Re: Е как да купи човек MIDEA?

    Аз имам подобен проблем и мисля, че хубави тампони м/у стойките и климатика помагат доста за намаляване на вибрациите (сложил съм такива), но въпреки това известна част от вибрациите продължават да се предават на стойките. Това ме навежда на мисълта, че още едни тампони (или дебели парчета мека гума) м/у стойките и стената биха помогнали донякъде, но като проблем остават яките болтове, с които стойката е хваната към стената - твъди връзки, по които вибрациите се предават в стената.
    Тъй като мойта клима е на балкон - ако някой знае дали и къде се продават таванни стойки за външни тела ще съм му много благодарен ако сподели!

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #70

    Re: Е как да купи човек MIDEA?

    Climatronic аз говоря за тампони а не за гумени подложки.разликата е че при тампоните няма метална връзка в средата.и при тях шум и вибрации не се предават.но тези тампони са проектирани да работят на натиск а не на опън и срязване!те са идеални за поставяне между външно тяло и стойки.но пак повтарям между стойки и стена не ми харесва!

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    194
    #71

    Re: Е как да купи човек MIDEA?

    Slade ясно че намаляват в голяма степен тампоните с тяхната конструктивна особеност. И тов аз агумите си го мисля. Тук има два въпроса според мен. Аз си г описах ако напрмер се преохлади тая гума няма ли да се втвърди твърде много и да предава вибрациите. Затов апитах з анещо като зимните гуми ан колите те са от по друг матерал който запазва еластичност при ниски температури. Аколкото да яките болтиове също си мисля че може да се избегне ако мат по широки дкпки гумените ленти и болтовете са сметални шайби и под тях о рингове гумени миссля че няма да има твърда връзка. макар че трябва добре да се прецени че на се лупне климатикът. Въобще мисля да експериментирам и ще споделя. Ама като се стопли сега вече не ми се бъзика. То вече се стопли и няма шумове. Ама катое минус 15 -въййй ставм пилот от втората световна война и пасажер на АН 24.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #72

    Re: Е как да купи човек MIDEA?

    Climatronic значи като много ти забръмчи климатика просто си представи че си с печка с дърва и тя е пред загасване а най близкото дърво е 6 етажа под теб в мазето а и асансъора не работи!смятам че това ще свърши работа

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    40
    #73

    Re: Е как да купи човек MIDEA?

    Цитат Първоначално публикувано от tyo_bg
    Отварям рекламна брушура на MIDEA. Климатични системи 2007 50Hz МАГНУМ-Д ООД ...телефони и уеб сайтове.
    Плъзвам пръст по графата СОР... 2,99; 2,95; 2.96; 2,87; 2,88; 2,84; 2,72; 2,66; 2,46; 2,90; 2,80; 3,00; 3,20; 2,73; 3,25 и т.н.
    Няма нито един модел с COP над 3,6 респективно енергиен клас: А ! И това са коефиценти при някакви идеални условия.
    А какви биха били те при 0° по Целзий или пък при - 5° по Целзий.
    Купи си ОСАКА,ФАГОР,ЕЛИТ,НИПОН,САМСУНГ,ще ти ги докарат с СОР 3-4,нямат грешка с рекламите,класа може да ти го изкаратААА-супер ама супер икономични,ти това ли искаш да чуеш и прочетеш,а не реалноста.Вдействителност МИДЕА не са най-доброт на пазара но за цената си е изключително добър климатик.И не се подвеждай по евтини монтажи-довери се на по-скъпото,но профисионално.

  17. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #74

    Re: Е как да купи човек MIDEA?

    Монтирахме на малък семеен хотел 30 броя климатици Midea, 9-ки и 12-ки от моделите MSM3-__HRN2 и MSM4-__HRN2, командировка със преспиване, забелязах някой неща в работата им, които не ми харесаха. Климатиците са монтирани по инструкция, вътрешното тяло е на 15 сантиметра от тавана. Външна температура вечерта +6 градуса.

    Най-високата скорост на вътрешният вентилатор е ниска като обороти, следствието от това е че тялото не може да отдаде топлината която фреонът носи. Температурата която издухва вътрешното тяло е висока, но стаята остава хладна, когато отвориш капака на вътрешното тяло и го оставиш така да си работи, температурата на издухване се понижава до леко затоплена.

    Всичко това е в следствие на лош дизайн на вътрешното тяло, предният капак е цял, не е например решетъчен, като някой други модели на Midea. Изглежда са се опитали да имитират дизайна на скъпи марки климатици, при повечето от които предните капаци са цели, но без да влагат допълнителни усилия за да подобрят обдухването на вътрешният топлообменник.

    Пример: Един час наблюдение как работи Midea MSM3-12HRN2. Настроен за работа на +30 градуса, максимална степен на вътрешният вентилатор, външна температура +10 градуса, температура в стаята при отворена външна врата +10 градуса. Въпреки че в стаята беше студено, температурата на издухваната струя въздух от вътрешното тяло беше висока и вентилаторът на външното тяло изключваше за да може да поддържа налягането ниско, защото фреонът не може да си отдаде топлината. Вследствие от високото налягане имаше и по-висок шум при работата на външното тяло, защото компресорът се натоварва повече.

    Ако ще си купувате като марка Midea, по-добре е да търсите модели с решетъчен преден капак. Новите модели дори и MSG-__HR, които са със цял преден капак, забелязвам че имат същият проблем като описаните тук.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    117
    #75

    Re: Е как да купи човек MIDEA?

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Всичко това е в следствие на лош дизайн на вътрешното тяло, предният капак е цял, не е например решетъчен, като някой други модели на Midea. Изглежда са се опитали да имитират дизайна на скъпи марки климатици, при повечето от които предните капаци са цели, но без да влагат допълнителни усилия за да подобрят обдухването на вътрешният топлообменник.

    Ако ще си купувате като марка Midea, по-добре е да търсите модели с решетъчен преден капак. Новите модели дори и MSG-__HR, които са със цял преден капак, забелязвам че имат същият проблем като описаните тук.
    Напълно съм съгласен, само дето вече няма модели с решетъчен капак. Ще взема аз дрелката и ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. БТВ купи „Господарите”
    От glowndark във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 13
    Последно: 11-09-12, 15:59
  2. Руска компания купи ICQ за $187,5 млн.
    От FearMe във форум Коментирай новина
    Отговори: 9
    Последно: 18-08-10, 22:35
  3. Microsoft купи Setcom
    От Vandal във форум За Форума
    Отговори: 6
    Последно: 01-04-08, 22:39
  4. Локомотив шедьовър купи БДЖ
    От dragozow във форум Коментирай новина
    Отговори: 12
    Последно: 10-09-07, 15:04
  5. ATI купи NVIDIA !!
    От DeathKnight във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 6
    Последно: 02-04-03, 09:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе