Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 28 от общо 28

Midea CSU-12HHAA - след топло започва да духа хладно, нормално ли е?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    219
    #16

    Re: Midea CSU12HHAA след топло започва да духа хладно, нормално ли е?

    И при CSU12HHAA клапите се обръщат автоматично на горе след като достигне зададената температура.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    65
    #17

    Re: Midea CSU12HHAA след топло започва да духа хладно, нормално ли е?

    И си пробвал с различни стоиности на зададената температура?!?Аз сам от скоро с този климатик 12...HHAA но на вилата.И там като достигна 25градуса (на толкова беше настроен ) компресора спря и обърна клапата но не усетих да духа.Понеже е пускан точно няколко пъти за сега не твърдя категорично но не усетих да върти вентилатора постоянно-стори ми се че напълно спря.Но за по сигурно като го пробвам ще говоря категорично!Но си мисля че настроена температура по висока от 25 или 26 градуса може и да доведе до постоянно обдухване.

  4. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    219
    #18

    Re: Midea CSU12HHAA след топло започва да духа хладно, нормално ли е?

    На 21 градуса си работи денонощно от началото на зимата,през деня вентилатора е на Макс,а през ноща го нагласям на Ауто,до сега е работил на 19,20,21,22,23,24,25 даже и 30 зададени градуса и при всички си вентилира.Не разбирам какво те тревожи толкова ,че си вентилира ,при мен е едва доловимо даже е плюс,защото според мен си следи по-този начин по-прецизно промяната в температурата.Забравих да допълня,в стаята има бебе.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #19

    Re: Midea CSU12HHAA след топло започва да духа хладно, нормално ли е?

    Цитат Първоначално публикувано от marty
    rsvr моите 2 клими panasonic като обдухват си вдигат клапата нагоре.При теб не е ли така.
    Ами не знам, защото от както ги имам климатиците, клапите съм ги вдигнал най-горе и винаги така си стоят. Не обичам да ми духа в мене. Също така, не съм изпробвал, клапите при режим "Ауто-клапа" какво правят, на студено съм ги пробвал и се движат нагоре и надолу, ама на топло не съм пробвал.
    Доколкото знам, на топло при режим "Ауто на клапата" трябва колкото е по голяма разликата между зададената и достигнатата температура, клапата да сочи надолу, та колкото по топло става в стаята и клапата да се вдига нагоре. Като отвориш прозореца за да влезне студ , клапата трябва да се насочи сама надолу и колкото повече се затопля в стаята, клапата се придвижва нагоре и като достигне температурата и започне обдухване, клапата трябва да седи най-горе. просто досега не съм го пробвал

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    102
    #20

    Re: Midea CSU12HHAA след топло започва да духа хладно, нормално ли е?

    Може ли да ви попитам нормално ли е една духалка Tesy до стопли стаята повече от климатика(csu12hhaa),стаята 17.5 кв.мСтруята на духалката по силна и топла от на климатика почвам да се притеснявам да не би да има проблем климата.Нямам санировка и дограма но все пак съм го пуснал на 31 а в стаята 22.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #21

    Re: Midea CSU12HHAA след топло започва да духа хладно, нормално ли е?

    p.petkov некоректно сравнение правиш между двата уреда. Духалката духа по-топло и по-силно, но дебита въздух е по-малък. Освен това не си споменал колко време работи климатика, т.е. спираш ли го нощем или през деня. Това, че си му задал 31* не означава, че ще затопли по-бързо ако си му задал 25* нито, че струята ще е с по-висока температура. Премери колко градуса е? И ако е около 50* мисля нямаш основание за притеснение. И ако спираш климатика през нощта или през деня когато няма никой, не го прави защото не е по-икономично.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #22

    Re: Midea CSU12HHAA след топло започва да духа хладно, нормално ли е?

    виж духалката колко ток харчи, виж и климатика

    а по въпроса ти - ТОВА НЕ Е СТУДЕНО, ако пуснеш духалката само на вентилатор пак ще кажеш че ти духа студено
    надявам се схващаш какво искам да ти кажа...

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #23

    Re: Midea CSU12HHAA след топло започва да духа хладно, нормално ли е?

    Климатик 12ка за стая 17.5 квадрата да топли по-малко от духалка.....
    Или не ти работи климатика, или много послъгваш.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    102
    #24

    Re: Midea CSU12HHAA след топло започва да духа хладно, нормално ли е?

    Климатика не спира да работи но преди малко се сетих че не съм чистил филтрите от около 2 месеца и сега като чели по добре е .Настройл съм го на 28 а в стаята е 23-24.Явно и филтрите са от значение.Благодаря на всички за мненията.Просто се бях отчаял,защото вчера и онзи ден при постоянна работа на 31 в стаята беше 22 градуса,а климата се изключваше само да размрази и пак тръгваше.За сега всичко е ок пък да видим.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #25

    Re: Midea CSU12HHAA след топло започва да духа хладно, нормално ли е?

    Стига бе, най-скапаната 9-ка топли по-добре от всяка фирмена духалка! ....освен ако вън не е -18 -20 градуса

  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    3
    #26

    Re: Midea CSU12HHAA след топло започва да духа хладно, нормално ли е?

    Цитат Първоначално публикувано от rsvr
    Всичко си е наред с тая Мидея, просто като си достигне температурата и започва да "обдухва датчика" във вътрешното тяло и така следи като стане по-хладно от зададените градуси в стаята за да се включи пак на топло.
    а какво ще кажете за осаката

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    3
    #27

    Re: Midea CSU12HHAA след топло започва да духа хладно, нормално ли е?

    моят е осака и от два дена си духа направо стузд[size=10pt][size=10pt][/size][/size]но

  16. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    219
    #28

    Re: Midea CSU12HHAA след топло започва да духа хладно, нормално ли е?

    Виж да не се е обледенило външното тяло.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 02-12-14, 20:30
  2. Отговори: 30
    Последно: 14-01-14, 20:53
  3. климатиka духа хладно
    От toto4ev във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 28
    Последно: 21-12-12, 22:53
  4. Osaka CH-12-TNS - спря да духа хладно
    От Parkinson във форум Климатици Osaka
    Отговори: 15
    Последно: 10-08-10, 08:26
  5. Mitsubishi MSZ-V255 - след 30-40 минути духа хладно!?
    От djany_111 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2
    Последно: 24-01-10, 20:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе