Резултати от 1 до 12 от общо 12

Midea MSF6-12AR - настройка на въздушната клапа?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    118
    #1

    Midea MSF6-12AR - настройка на въздушната клапа?

    Не мога да закрепя клапата за въздуха в каквото и да е положение. В смисъл ,че с бутона който е за тая работа си я нагласяш и застава там до момента в който не изключи компресора и я вдига нагоре да обдухва само датчика и след това я връща там където той си иска - в авто . Проблема е ,че клапата е единична и при затваряне и отваряне което става на всеки няколко минути се превърта на 360* ( ма колко сложно и глупаво !? ) , при което се запушва отвора на въздуха за около 1-2 секунди и той нямайки от къде да излезе се чува един гаден свистящ звук , като че ли някой си смъръка сополите и аз направо и се оглеждам дали не са забравили някой китаец вътре
    Та мога ли да я закрепя в положение при което да обдухва датчика или което и да е друго , за да не я върти без да я откачам от моторчето ?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2

    Re: Midea msf6 въздушна клапа - настройка ?

    Е те хората са го направили за да е по комфортно с дигане на клапата.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #3

    Re: Midea msf6 въздушна клапа - настройка ?

    Пиши ЛС на Airclima, той ги владее Мидеите, само ще те посъветвам да не я откачаш , щото това е лесно , ама после за закачането ще викаш "разбиратели".
    Иначе напоследък чувам ,че Мидеята от всички "чайничета" се оправяла най-безпроблемно с коктейла "мъгла+студ"

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    137
    #4

    Re: Midea msf6 въздушна клапа - настройка ?

    Няма нужда от лични:
    Airclima =VeleV .Klima
    Питай го директно

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    118
    #5

    Re: Midea msf6 въздушна клапа - настройка ?

    Аз разбирам , че момента с вдигане на клапата не мога да го избегна . Тя така си е направена да обдухва датчика и да не пере студа на долу . Проблема е че след това не я връща там където съм нагласил аз а където си иска той - ей това не го разбирам и явно няма начин да се оправи . Ми въпроса ми беше към всички , който има опит с модела да го сподели .
    За разкрежаването какво да кажа - перфектно се справя до сега още не съм го видял и грам скреж да хване и в най - гъстата мъгла , ама иначе доста вода изтича от него , чак се чудя от къде я взима

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #6

    Re: Midea msf6 въздушна клапа - настройка ?

    Не го пипай, щом топли и разскрежава успешно, другите недъзи ще ги преглътнеш. Сигурно ще ти изкара още доста годинки, освен ако не е с такъв компресор http://www.rechi.com/en/about.htm , че те са най-калпавите от всички дето ги слагат на Мидеята и правят проблеми.Иначе останалото е лесно и поправимо.Успех!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    62
    #7

    Re: Midea msf6 въздушна клапа - настройка ?

    Цитат Първоначално публикувано от rsvr
    Не го пипай, щом топли и разскрежава успешно, другите недъзи ще ги преглътнеш. Сигурно ще ти изкара още доста годинки, освен ако не е с такъв компресор http://www.rechi.com/en/about.htm , че те са най-калпавите от всички дето ги слагат на Мидеята и правят проблеми.Иначе останалото е лесно и поправимо.Успех!
    А как да се разбере с какъв компресор е без да се оваря?

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #8

    Re: Midea msf6 въздушна клапа - настройка ?

    Цитат Първоначално публикувано от mmony
    А как да се разбере с какъв компресор е без да се оваря?
    Не може да се разбере, има едни и същи модели Мидея с различни компресори, ако нещо се скапе след време/не дай боже/тези които го отворят за да търсят повредата, ще видят с какъв компресор е

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    118
    #9

    Re: Midea msf6 въздушна клапа - настройка ?

    rsvr @ Спомням си че ги питах с какъв компресор е и ми казаха " и да го отворим няма да разберем " , което ми прозвуча доста странно , мислех си че мидея ползват марки компресори от тошиба , мацушита, хитачи и др. известни марки . За сега се държи добре ( компресора) отихна нацяло след като го окачих на тампони .

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    62
    #10

    Re: Midea msf6 въздушна клапа - настройка ?

    rumo @ какви тампони взе и откъде? Моя няма почти никакви вибрации, но искам да му сложа профилактично.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    118
    #11

    Re: Midea msf6 въздушна клапа - настройка ?

    Mи какви най обикновенни гумени тампони видях една монтажна група и ги питах и те ми ги дадоха ей тъй подарък ( на коледа стават чудеса ) . Казаха ми че не са за моята мидея , ама аз ги натъпках м/у стойката и климатика и макар че продължава да е на твърда връзка вибрациите и шума изчезнаха почти на 100%. Иначе такива за каквито се говори тука във форума , без твърда връзка в момента няма - казаха ми след нова година на 2-я етаж в тв. сервиза.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #12

    Re: Midea msf6 въздушна клапа - настройка ?

    Цитат Първоначално публикувано от rumo
    rsvr @ Спомням си че ги питах с какъв компресор е и ми казаха " и да го отворим няма да разберем " , което ми прозвуча доста странно , мислех си че мидея ползват марки компресори от тошиба , мацушита, хитачи и др. известни марки . За сега се държи добре ( компресора) отихна нацяло след като го окачих на тампони .
    Прав си, слагат хубави компресори, но тези които съм ги посочил по-горе в темата, правят проблеми, зависи на какво ще случиш, може и много години да изкара дори и с калпав компресор

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Midea MSF6-12AR-има ли достоен заместник?
    От naydenov69 във форум Климатици Midea
    Отговори: 7
    Последно: 14-07-12, 23:33
  2. Midea MSF6-12AR - заслужава ли си?
    От towko_aa във форум Климатици Midea
    Отговори: 84
    Последно: 08-01-12, 21:19
  3. Midea MSF6-12AR - при включване в контакта гърми!
    От ferrarif1 във форум Климатици Midea
    Отговори: 44
    Последно: 01-09-10, 12:46
  4. Проблем с Midea MSF6
    От Alloces във форум Климатици Midea
    Отговори: 3
    Последно: 07-04-10, 20:42
  5. Midea MSG-12AR - измръзнахме от студ
    От actorman във форум Климатици Midea
    Отговори: 6
    Последно: 04-11-09, 03:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе