Резултати от 1 до 5 от общо 5

Midea 12-ка - блокирал компресор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    3
    #1

    Midea 12-ка - блокирал компресор

    здравейте за парви път поствам тука но и на мене ми дойде проблем до главата
    МИДЕЯ 12 вътршното тяло се върти на външното перката сьщо но май компресора не работи и малко намирисва външното тяло на изгоряло.
    компресора ли си е отишъл или кондензатора, има някакви предпазители или защтити

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re: помощ климатик MIDEA

    lubowasilew: Най вероятно проблема е в кондензатора, след като казваш и че мирише на изгоряло. Ако компресорът изгори няма да можеш това да го разбереш по мирис, защото е херметично затворен и свързан към затворена система.

    Изключи климатика от контакта, смени кондензатора и трябва да тръгне. Пиши за развитието на нещата.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    226
    #3

    Re: помощ климатик MIDEA

    Цитат Първоначално публикувано от lubowasilew
    здравейте за парви път поствам тука но и на мене ми дойде проблем до главата
    МИДЕЯ 12 вътршното тяло се върти на външното перката сьщо но май компресора не работи и малко намирисва външното тяло на изгоряло.
    компресора ли си е отишъл или кондензатора, има някакви предпазители или защтити
    Един съвет
    Когато питате за евентуален проблем,постарайте се да напишете модела и максимално да опишете проблема.
    Даже и да искам да ти помогна, аз трябва да гадая инвертор ли е не е ли,модела незнам и т.н.
    Та и аз в същия дух: за ковенционален климатик има 4 причини да не тръгва компресора в чиято работа и ти не си много сигурен
    За инвертор има само една причина

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    3
    #4

    Re: помощ климатик MIDEA

    Много се извинявам за не палната информация климатика е MIdea MSG-12 не е инвертор
    и това е което казах по горе около областа на компресора мирише на изгоряло
    Не се знае кога ще дойдат майсторите но все пак искам да знам какво да очаквам а не каквото ми кажат защото има всякакви майстори

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    3
    #5

    Re: помощ климатик MIDEA (заял компресор)

    Диагнозата е заял компресор което било равносилно на изгорял трябвало да се сменя 320лв.
    мереха го двигателчето не било изгоряло но тва е трябвало нов

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Midea MSR5 12hrn1 или Midea MSG 09hr
    От арх. Пътко във форум Климатици Midea
    Отговори: 12
    Последно: 09-10-13, 21:26
  2. Midea MSG 36HR компресор.
    От kriso.3206 във форум Климатици Midea
    Отговори: 10
    Последно: 10-03-13, 22:40
  3. Midea CSU-12RHAB - блокирал компресор
    От milenataa във форум Климатици Midea
    Отговори: 93
    Последно: 12-12-10, 09:41
  4. Има ли разлика между Midea MSG-12HRN и Midea MSG-12HRN1
    От armen във форум Климатици Midea
    Отговори: 9
    Последно: 30-08-10, 20:25
  5. блокирал вентилатор на процесорно охлаждане
    От питтбул777 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-07, 21:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе