Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 40

Midea MSG-12HR с единичен или 2-ен топлообменик е?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #16

    Re: Midea msg-12hr с единичен или 2-ен топлообменик е?

    Цитат Първоначално публикувано от echo
    А дали някой може да обясни защо на www.mideaaircon.com дават MSG12HR с 1200 гр. фреон?
    И понеже темата беше за единичен или двоен топлообменник, а на посочения сайт го дават, че външното тяло е с два реда и два кръга, като при един и същ компресор (Toshiba PH195X2C-3FTU1) модела HR е с 1280g R22, докато CR (само за охлаждане) е с 780g R22 и един ред и един кръг, дали някой специалист има идея това, дето се продава напоследък у нас и което е купил bobovo и от чието нетоплене се оплаква какво е точно?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #17

    Re: Midea msg-12hr с единичен или 2-ен топлообменик е?

    ше ви кажа че на моята midea msg-12 hr е с единичен топлообменик на външното тяло!!!Тъп климатик, тъпи китайци на стария модел midea с решетъчното тяло е с 2-ен топлообменик но явно са решили да попестят малко материалец

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    19
    #18

    Re: Midea msg-12hr с единичен или 2-ен топлообменик е?

    На кой по точно модел топлообменника е двоен,че не разбрах

  5. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #19

    Re: Midea msg-12hr с единичен или 2-ен топлообменик е?

    Цитат Първоначално публикувано от vasil770216
    На кой по точно модел топлообменника е двоен,че не разбрах
    на стария модел midea с решетъчното тяло е с 2-ен топлообменик !! Надявам се да разбра

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #20

    Re: Midea msg-12hr с единичен или 2-ен топлообменик е?

    Незнам защо си мислиш че китайците са тъпи ама те колко неща правят и ги правят добре и дори по добре от нас ако ние ги правим същите. Ми то и мицубиши и тошиба са с еденичен топлообменик сигурно и те са тъпи според тебе.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #21

    Re: Midea msg-12hr с единичен или 2-ен топлообменик е?

    Велев, кое мицубиши и коя тошиба?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #22

    Re: Midea msg-12hr с единичен или 2-ен топлообменик е?

    доста модели има такива от новите серий

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #23

    Re: Midea msg-12hr с единичен или 2-ен топлообменик е?

    От новите нито един.

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #24

    Re: Midea msg-12hr с единичен или 2-ен топлообменик е?

    Ще ме накараш да снимам. Аз ли знам повече като това виждам всеки ден или ти?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #25

    Re: Midea msg-12hr с единичен или 2-ен топлообменик е?

    Не снимай просто напиши модела, ако си прав ще ти се извиня !

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    8
    #26

    Re: Midea msg-12hr с единичен или 2-ен топлообменик е?

    Здравейте.Имам Мидеа MSF 6-18 AR-QB6 и просто много ме дразни това,че винаги като започне да работи клапата духа все на долу и трябва все ръчно да я гласа нагоре.Знам че така е най правилно но просто компютъра ми е под климатика и този топъл въздух да ме блъска направо полудявам.Ще се радвам някой който ми каже дали има някакъв начин да запаметя да духа все на горе докато съм само на компа.И вторият въпрос ми е винаги ли след като достигне определените градуси и изключи клапата стои нагоре но продължава да духа ,което също е дразнещо,но тук предполагам че така е заложено от завода производител.

    Благодаря Ви предварително.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #27

    Re: Midea msg-12hr с единичен или 2-ен топлообменик е?

    berbatov76: Движението на клапата се командва от програмата, това не можеш да го промениш. Но можеш да изключиш моторчето което я движи от буксата му към платката.

    Прочетох от предният ти пост че си много доволен от модела на Midea MSF6 - 18AR-QB6, казваш че много хубаво топлел и на -17 градуса. Така и би трябвало да е, искам да те уверя че и -50 градуса да стане, пак така хубаво ще топли.

    От прочетеното там оставам с впечатление че не знаеш че във вътрешното му тяло има електрически реотан с мощност 800 W, който тръгва автоматично с включването на климатика. Такъв модел климатик + печка с реотани във вътрешното тяло, които се ползват за отопление се срещат много рядко при малките по мощност климатици, само при големите колонни ги има. Моделът представлява междинна стъпка в еволюцията, от печка духалка към истински климатик.

  16. Novice
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    7
    #28

    Re: Midea msg-12hr с единичен или 2-ен топлообменик е?

    Mitsubishi MSZ-GC25VA са с единичен топлообменник,а BOBOVO да има да взема,че MSG 12 с решетъчен панел са с двоена пита.Единствената мидея която знам да е с двоен топлообменник е MSS 12 HR.

  17. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    8
    #29

    Re: Midea msg-12hr с единичен или 2-ен топлообменик е?

    Здравей VALEN1.
    Благодаря ти за бързия отговор,но моля те да ми обясниш малко по подробно ако не ти представлява трудност.Разбери ме аз съм човек икономист и неразбирам грам от климатична техника.Когато реших да си купувам доста пообиколих големите търговски вериги и на доста места ме убеждаваха ако съм избрал евтин вариант да е задължително Мидеа.Аз не бях толкова ограничен в бюджета,но си взех 2 бр.Мидеи и с риск да се повторя не съжалявам.Незнам може би има разлика и в самото монтиране на климатика, но моите духат много топло за което искрено благодаря на фирма ЕТ''Сателит-Валентин Велев''.Незнам дали машината ще може да издържи до минус 50 ,но аз ще съм доволен да кара до минус 20.Aз не използвам отделния нагревател постоянно,ами само когато температурата е над минус 15 градуса.Така ме посъветва В. Велев.Мога да ти споделя че днеска идва моя комшия и аз като го сложих на компютара и той сподели че неговия Панасоник който е Инверторен не може да духа толкова топло,но аз не му повярвах,че тои струва колкото две мои Мидеи.Извинявам се че навлезнах в такива подробности.
    Вален1 сигурно тази интервенция трябва да ми я направи фирмата която ми е монтирала климата преполагам !
    Благодаря


  18. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #30

    Re: Midea msg-12hr с единичен или 2-ен топлообменик е?

    berbatov76: По принцип не е трудно и сам да си изключиш буксата на моторчето за движението на клапата, но ако нямаш опит с отварянето на предният капак на вътрешното тяло е по-добре да не го правиш, а да извикаш някой който знае, може и познат. Разглобяването и пипането по платката се прави при изключен от контакта климатик.

    Изключването на моторчето което непрекъснато мести клапата ще ти спести шумовете при движението на клапата, освен това сам, ръчно и еднократно ще можеш да си настроиш посоката на къде да духа, без да те дразнят непрекъснати движения, нагоре-надоло и обратно до безкрай.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам MIDEA MSF-12HR
    От radoslaf във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 03-10-13, 12:28
  2. Midea MSG-12HR датчици ?
    От didiron във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 27-06-13, 18:47
  3. Midea MSF-12HR - ремонт
    От helios1 във форум Климатици Midea
    Отговори: 27
    Последно: 25-04-10, 17:43
  4. Midea MSF-12HR - грешка
    От johny01 във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 25-12-09, 19:20
  5. 380V към Midea MSG-12HR
    От lupo101 във форум Климатици Midea
    Отговори: 5
    Последно: 22-05-07, 12:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе