Страница 2 от 10 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 143
Like Tree2Одобрявам

Разскрежаване при Midea CSU-12HHAA - в търсене на решението

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    102
    #16

    Re: Разкрежаване при Midea CSU-12HHAA, в търсене на решението.

    Аз съм готов с отговора настроен на 29 градуса един час и 15 минути не повече е работил и точно сега се включи на дефрост,като лед няма има само скреж по питата,леда се появява сутрин след като цяла вечер е работил на 23 градуса .Гаранцията ми е 3 години ,мисля че ако изгори ще го сменят(компресора де) да се надяваме да не става това.Според мен за да се постигне дефрост му трябват само големи градуси иначе не става.Направи дефрост 9 минути и сега тялото е изцяло чисто.

    Монтажниците ми казаха че може да му се добави сензор на външното тяло но ще трябвало и някаква платка да се смени която струвала около 150 лв.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    219
    #17

    Re: Разкрежаване при Midea CSU-12HHAA, в търсене на решението.

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Имаме наблюдение от вчера на един такъв модел. Климатика е бил размразен напълно, един ден преди това е бил добавен повече фреон, но той не включва на разкрежаване и продължава да натрупва скреж, след изваждане на тръбният датчик от гнездото му веднага е включил и започнал да разкрежава. За експеримент на тръбният датчик последователно е добавено съпротивление 1,2 кило-ома (към 3 градуса по-ниска отчитана), за да може да отчете по-малка разлика в температурите на топлообменника и стайната температура. Ще се следи дали реално разкрежава, не е променян за сега фреона след като е добавен допълнителен.
    По-описание при 25 градуса датчика (термистора)трябва да отговаря на 10 Ком.При повечето термистори със нарастването на температурата нараства и съпротивлението,тоест ти си добавил 1 или 2 Ком. като по-този начин симулираш по-висока температура,обратно на това което очакваш.

  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #18

    Re: Разкрежаване при Midea CSU-12HHAA, в търсене на решението.

    A.L.F.: Когато съпротивлението на NTC thermistor се увеличава това означава че имаме спадане на температурата.

    Пример: При климатик Elite има външен тръбен датчик който следи климатика кога да включи и да изключи разкрежаването, той е 5 кило-ома при +25 градуса. Когато стойноста му стане към 17 кило-ома климатикът включва да разкрежава.

  5. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    219
    #19

    Re: Разкрежаване при Midea CSU-12HHAA, в търсене на решението.

    За жалост няма истинска схема за този климатик за да се определи по-лесно за какво става въпрос,единствения вариант е да го замериш по-време на работа за да се определи по-кой начин работи,дали увеличава или намалява при положителна или отрицателна промяна в температурата.

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    5
    #20

    Re: Разкрежаване при Midea CSU-12HHAA, в търсене на решението.

    Valen 1: Преди малко, след повече от два часа непрекъсната работа и след като го сложих на 28 гр. се включи дефрост - точно за 6 мин, след което въпреки, че си остана обледенен, си превключи на отопление. Имайки предвид, че доста време предитова духаше сравнително по- хладно, мисля, че се е включил дефрост, поради изпълнение на условие 1 от твоите обяснения. Тъй като цял ден е работил на по ниски зададени градуси и компресорът е спирал, понеже ги е достигал, размразяване по условие 1 не е произтичало. Ако това е така, следва, че все пак виновен е тръбния датчик, който въпреки малката разлика между температурата на входния фреон и стайната, не включва дефрост по условие 2.
    През почивните дни ще му проведа по обстойно наблюдение, като му замеря и температурата на струята, стайната и т. н. Тогава пак ще пиша подробно и дано ги разгадаем пущините!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    102
    #21

    Re: Разкрежаване при Midea CSU-12HHAA, в търсене на решението.

    Снощи не го мръднах оставих го да работи на 25 градуса в следствие на което тази сутрин нямаше грам скреж или лед а компресора се включва и изключва на равни интервали,та питам се странно ми е защо като е на 23 градуса цяла вечер сутринта има лед и скреж.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    119
    #22

    Re: Разкрежаване при Midea CSU-12HHAA, в търсене на решението.

    Равномерно ли е заскрежаването?

  10. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    219
    #23

    Re: Разкрежаване при Midea CSU-12HHAA, в търсене на решението.

    Ето и аз да се включа.Климатика не го бях пускал 3 дена,беше изключен от мрежата и днес реших да го видя на живо тоя мит за дефроста и ето случи се чудото,климатика го стартирах на стайна температура 14 градуса,външна +2,вентилатора на макс,настроен на 28 градуса,след 80 минути непрекъсната работа и стайна температура 20 градуса се включи заветния дефрост(за първи път тази зима) за около 10 минути,изчисти си идеално питата,това което ме озадачи е,че започна де се обледенява отгоре надолу,или горнатаполовина беше в плътен лед ,а долната половина едва се бе заскрежила,чак когато и долната се обледени тогава си включи дефроста.Стаята е 12 квадрата с PVC и К-стъкла + изолация.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    62
    #24

    Re: Разкрежаване при Midea CSU-12HHAA, в търсене на решението.

    И аз имам Мидея MSM3-12HR в друга тема питах дали този начин на заскрежаване е нормален. Никой не ми отговори до този момент. Взех да зяпам външните тела на Мидея. Установих че всички работят така. първо се заскрежава горната третина, после надолу и после включва дефрост и размразява всичко. Явно си е нормална работа на климатика.

  12. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #25

    Re: Разкрежаване при Midea CSU-12HHAA, в търсене на решението.

    Днес бях на 2 различни адреса с такива климатици Midea CSU-12HHAA, това което бяха забелязали клиентите в работата на климатика е че когато на климатика му се зададът по-високи градуси той по някое време включва и започва да разкрежава. Друго нещо което са забелязали е че когато вечерта настройват климатика на ниски градуси (към 20) при напълно чиста пита, на сутринта цялата пита е била с много натрупана скреж, климатика вечерта не е включвал да разкрежава.

    До тук с общи усилия имаме напредък в разбирането начинът на ръзкрежаване при този модел. Това което знаем до тук със сигурност е че климатикът включва да разкрежава когато компресорът работи непрекъснато над 40 минути. Това става само при непрекъсната работа на компресора, когато компресора спира, броенето започва на ново. Това което трябва сега да разберем е защо не включва да разкрежава по условие 2 на програмата за разкрежаване на Midea.

    Който може да направи следният опит: при напълно заскрежена пита с електронен тернометър с външна сонда на кабел да я привърже към тръбата където е поставен вътрешният тръбен датчик (обвийте сондата и тръбата заедно с нещо за да отчита по-точно). Целта е да видим колко градуса е вътрешната температура в стаята, колко е температурата на тръбата, на каква скорост е вътрешният вентилатор. След като видим какви са разликите, ще сравним по таблицата за да видим защо не изпълнява условие 2 за включване на разкрежаването или каква трябва да е температурната разлика за да го изпълни.

  13. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    219
    #26

    Re: Разкрежаване при Midea CSU-12HHAA, в търсене на решението.

    С малко ровене стигнах до извода,че този модел няма почти нищо общо с марката Midea,а се води се като бранд на Midea http://www.daichi.ru/hualing/index.php ,Според моите наблюдения този модел се разкрежава по-два начина:
    1.Когато работи за кратко време от 5 до 15 мин и се изключи при достигане на зададената температура,се чува цъкане и изсъскване от външното тяло,след което заскрежаването потъмнява или изчезва.При по-ниски температури става не ефективно и спомага за обледеняването на питата.
    2.Както при всеки нормален климатик,обръща си режима в студено без да работят вентилаторите.

    И в крайна сметка пак нещата започват да се въртят около софтуера.Може би начина на размразяване по-първа точка е целия виновник за обледеняването на тази машина.
    Ако може някой да качи .BIN за CSU-09HHAA ,знам,че при тях го няма този проблем,ще му кача неговия софтуер за проба.стига да са съвместими.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #27

    Re: Разкрежаване при Midea CSU-12HHAA, в търсене на решението.

    На мен ми се струва, че тези модели няма да намерят универсално решение за този проблем. Всеки климатик се намира в различно помещение при различни условия и се държи различно при всеки различен фактор.Уравнението е с много неизвестни. Може би индивидуален подход би бил по-сполучлив...а именно....натоварване на тръбвия датчик на всяка клима, в зависимост от това как се държи при дадени обстоятелства. Един вид, повечко проби с различни килоомове до "постигане на пълно щастие" за всеки по отделно

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    12
    #28

    Re: Разкрежаване при Midea CSU-12HHAA, в търсене на решението.

    tazi mideia obezkregava samo ako padne temperaturata na trbnia dat4ik pod opredelena temperatura.na po malka kubatura po redko 6te obezkregava za6toto zagriava brzo pome6temieto

    ventilaziata na maksimum zadalgitelno

    mod edit badr:
    пиши на кирилица и непускай последователни постове.Безсмислено е.Просто редактирай поледния си пост.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #29

    Re: Разкрежаване при Midea CSU-12HHAA, в търсене на решението.

    Не пиши на маймуница, че в този форум бият през пръстите за това

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #30

    Re: Разкрежаване при Midea CSU-12HHAA, в търсене на решението.

    OFF:и не само в този трябва да е така живеем в България и форума е български ,който се чувства латинец да напуска!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 10 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам климатик Midea 12HHAA
    От midea12HHAA във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 28-01-13, 00:57
  2. Midea CSU-12HHAA - пукане от външното тяло
    От p.petkov във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 12-02-10, 23:18
  3. Отговори: 27
    Последно: 16-12-07, 22:12
  4. Midea CSU-12HHAA - проблем с вибрации
    От hagan във форум Климатици Midea
    Отговори: 15
    Последно: 10-11-07, 20:04
  5. Midea CSU-12HHAA - не се разскрежава добре
    От mimi във форум Климатици Midea
    Отговори: 0
    Последно: 03-12-06, 21:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе