Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 26

Midea серия MSF - впечатления?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    29
    #1

    Midea серия MSF - впечатления?

    Здравейте,
    гледам техническите данни на мидеите и тази MSF серия ми изглежда с доста добро съотношение цена/технически данни , иска се само и да са здрави. Някой има ли наблюдение относно Midea MSF-12HR . Дават и да топли с 4.4Kw, а консумира 1.3Kw, добре ми се вижда за евтин климатик. И още един въпрос, това чудо има ли реотани? :-)

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re: Midea MSF серия впечатления?

    Това чудо на техниката няма реотани, но не му и трябват. Ако държиш да имаш реотани е по-добре отделно да си купиш и една вентилаторна печка 2 kW - 20 лв.

    Ако смяташ да си купуваш MIdea, то моделът MSF1-12HR би бил добър избор за тази марка. Положителното е че предният панел на вътрешното тяло е решетъчен а не е цял както вече взеха да ги правят, другото важно нещо е че е с фреон R22, защото имат и модели с R407c, характеристиките на които са по-лоши.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #3

    Re: Midea MSF серия впечатления?

    bauer, тук се говори за MSF6, които имат реотани. За MSF1 ти гарантирам че нямат.
    http://forum.setcom.bg/index.php/top...89983.html#new

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #4

    Re: Midea MSF серия впечатления?

    Цитат Първоначално публикувано от bauer
    Дават и да топли с 4.4Kw, а консумира 1.3Kw, добре ми се вижда за евтин климатик.
    И зимата също се справя доста добре, нищо че е до -7.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    29
    #5

    Re: Midea MSF серия впечатления?

    Супер сте, благодаря за отговорите :-). Държах климата да няма реотани,че много удря в джоба :-). А и днес като видях, че коп-а на това чудо е над 3.3 за евтин климатик и се ухилих доволно :-P. Дано само да е тих,че май ще топля спалнята :-). Немога да разбера само защо MSG серията е предпочитат повече (като четох ми се стои, че повечето са с такива) като има по-кофти показатели, а цената е една почти ... къде е уловката?

    Само ако можех да разбера защо на някой сайтове модела топли с 4.39, а на други с 3.8 :-(

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #6

    Re: Midea MSF серия впечатления?

    Едва ли топли с 4,4kW. Виж този pdf, изглежда ми подробен и достоверен

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #7

    Re: Midea MSF серия впечатления?

    Старият модел Midea MSG-12HR успя да се докаже като качествено изпълнен, добра работа на хладилната машина, която почти не дефектира ако монтажът е по инструкция.

    Но те бяха с решетъчен преден панел на вътрешното тяло, новият дизайн на капака на вътрешното тяло е цял. Резултатът от това е че топлообменника не може да се обдухва пълноценно, което води до малко по-влошена работа на хладилната машина, това се забелязва повече при външни температури над +5 градуса.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Re: Midea MSF серия впечатления?

    Ако има влошен топлообмен повече ще се усети при ниски температури, а не при високи. Вече климатиците не се парвят с решетъчен преден панел, защото така е по добре.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #9

    Re: Midea MSF серия впечатления?

    Склонен съм да се съглася с Valen1! Цяла зима го държа на 23* и в стаята ми беше 21-20* и изведнъж пролетта става 19*!!! Идваха, мериха за пропуски, налягания и казаха че всичко е наред, просто да вдигна малко повече градусите! Модела е MSG12HR с новитя нерешетъчен панел.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #10

    Re: Midea MSF серия впечатления?

    Виж си къде ти е датчика. На тези мидеи е под панела и неможе да мери вярно температурата. ЗАтова трявба да се премести. От там идват и разликите да задаваш по висока температура.

  13. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #11

    Re: Midea MSF серия впечатления?

    ba4_dido: Когато външната температура се повиши над +5 градуса, фреонът може да взима повече топлина отвън при изпарението си.

    Тъй като предният панел на вътрешното тяло е цял, вътрешният топлообменник не може добре да се обдухва при сега съществуващият дизайн на вътрешното тяло, дори степента на вътрешният вентилатор да е зададена на максимум. Налягането и температурата на питата започват да се повишават, датчикът е под панела и тъй като питата е по-гореща и не може добре да се обдухва, увеличената излъчвана топлина влияе на датчикът за вътрешна температура, залъгвайки го че температурата в отопляваното помещение е достигнала зададената от дистанционното.

    При по-ниски външни температури това се наблюдава по-слабо, защото със спадане на външната температура спада и COP-а на климатика, фреонът започва да носи все по-малко топлина от външната среда. При външна температура по-ниска от -5 градуса, дизайнът на вътрешното тяло, целият преден капак и ниските обороти на маскималната степен на вентилатора вече не оказват влияние.

    Предният панел на вътрешното тяло, който е цял нямаше да е проблем ако максималната скорост на вътрешният вентилатор беше по-висока като обороти. Но тъй като това е евтин климатик са направени компромиси: Ако увеличът скороста на вентилатора при сегашният дизайн на тялото ще се създаде дискомфорт от силната струя на издухване и шум на преминаващият въздушен поток в тялото. Ако пък искат предният панел да е цял и максималната скорост да си е такава каквато е в момента трябва да се увеличи площа на вътрешният топлообменник.

    За да е ниска цената се правят компромиси.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #12

    Re: Midea MSF серия впечатления?

    valen1
    Все пак, предложи някакво решение на проблема?
    Каво може да се направи по въпроса, освен да се премести датчика на вътрешното тяло? За мен това не е най-правилния подход. Напрактика, това няма да доведе до подобряване на топлообмена.
    Друг вариант е да се оставя капака леко отворен - естетически не се вписва много.
    Няма ли начин да се вдигнат оборотите на вентилатора?

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #13

    Re: Midea MSF серия впечатления?

    Стига с този топлооблем. Не е той проблема. Аз лично съм премествал датчик на същата мидеа и нещата се оправят. Вече няма климатици с решетачни капаци. Освен това ако съ дръжиш вентилатора на ауто е нормално да не отговаря температурата в стаята на зададената. Слагаш го на макс или в краен случай на средна позиция. Ако топлообмена е лош познай дали ще топли при температури под 0 градуса, а мидеята си топли.

  17. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #14

    Re: Midea MSF серия впечатления?

    С повишаване на външната температура тези модели стават неефективни, започват да прегряват, налягането се повишава, това натоварва компресора, вентилаторът на външното тяло започва да изключва с цел намаляне на налягането, резултатът е спадане на коефицента на производителност.

    Описаният начин на работа показва неефективност, по-голяма консумация на електричество и ограничена извършвана работа.

    Фабрично моторът на вътрешният вентилатор е конструиран за тези обороти и те не могат да се променят. Единственото според мен правилно нещо в случая е да се оставя леко отворен капакът на вътрешното тяло.

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #15

    Re: Midea MSF серия впечатления?

    Точно това казаха като мериха налягането - вентилатора на външното тяло спира! Манометъра отчете 2 Мра. Просто ме посъветваха да вдигна градусите от дистанционното. Но съм правил експерименти и с отворен капак - цял ден но няма промяна, или поне за това време не се вдигна температурата в стаята. Сигурен съм че филтрите бяха чисти, а вентилатора винаги го държа на макс!
    Все пак ако можеше да се увеличи скоростта на вътрешния вентилатор - бих го направил!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 41
    Последно: 17-08-12, 19:13
  2. Идва нова серия на Panasonic МКЕ серия.
    От Mega във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 28
    Последно: 27-03-11, 14:52
  3. Midea MSR5-12HRN1 - впечатления
    От barona75 във форум Климатици Midea
    Отговори: 12
    Последно: 03-06-10, 13:46
  4. Midea MSG-09HRDN1 - впечатления
    От KTT във форум Климатици Midea
    Отговори: 6
    Последно: 15-01-10, 11:51
  5. Midea MSR5-12HRN1 - впечатления
    От jav_1975 във форум Климатици Midea
    Отговори: 5
    Последно: 22-12-09, 16:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе