Резултати от 1 до 10 от общо 10

Midea MSG-09HR - непрекъснато мигащ индикатор PRE-DEF

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    4
    #1

    Midea MSG-09HR - непрекъснато мигащ индикатор PRE-DEF

    Здравейте!
    Насочиха ме към този форум, където се надявам да получа някакъв адекватен отговор (за разлика от мястото, където постнах първоначално долното инфо)
    Преди около 2 часа установих, че с климатика ми (Midea MSG-09HR) става нещо странно. Индикаторът PRE-DEF непрекъснато мига и климатикът не "отговаря" на никакви команди - нито включване, нито изключване, нито нищо. Последно беше включен вчера в режим охлаждане, вентилатор на медиум, на 25 градуса. Оставихме го включен сутринта и ни нямаше целия ден. Когато се прибрахме беше доста захладняло вече и го спряхме. Днес не е работил. Не знам, обаче, откога е започнал да мига този индикатор - аз го забелязах днес следобяд. Изключих го от контакта за около 30-40 минути, но когато го включа, първо примигва няколко пъти зеленият индикатор OPERATION , след това спира и се включва само червения PRE-DEF и започва отново да мига. Опитах и нещо друго - когато при включване в контакта започваше да свети зеления индикатор, бързо го пуснах в режим отопление с дистанционното преди да се е задействал червения индикатор. При това положение климатикът тръгна и започна да духа топло, но PRE-DEF отново започна да мига. Засега съм дотук - спрях го от контакта и не знам какво да правя. Някакви идеи
    Това беше в понеделник, а към днешна дата положението е същото, освен че по опис на проблема, на мъжа ми му казаха, че е от някаква платка и му я поръчаха, за да я сменят след това, ама какво, що...така и не разбрах. Дали може да ми кажете какъв е проблема и това ли му е решението?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2

    Re:Midea MSG-09HR Непрекъснато мигащ индикатор PRE-DEF

    Не е платката а е дефектирал термо сензор те са 2 броя едни от двата е прекъснал.

  4. Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    4
    #3

    Re:Midea MSG-09HR Непрекъснато мигащ индикатор PRE-DEF

    Половинката сега прочете какво съм писала и ме поправи, че не платка са поръчали, а датчик (предполагам, че е същото като сензор?). Значи, решението на проблема е просто и скоро няма да го имам Надявам се, че не сме спомогнали с нещо за дефектирането на въпросния сензор, а просто времето си е казало думата (ползваме климатика от 8 години все пак) Благодаря за отговора!

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #4

    Re:Midea MSG-09HR Непрекъснато мигащ индикатор PRE-DEF

    Не сте виновни случва се все пак има си живот някъв всяка част.

  6. Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    4
    #5

    Re:Midea MSG-09HR Непрекъснато мигащ индикатор PRE-DEF

    Друго си е да ти го каже някой, който разбира от тези неща Благодаря

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #6

    Re:Midea MSG-09HR Непрекъснато мигащ индикатор PRE-DEF

    Има хора на друго мнение в този форум. И го ползват не за помощ а за избиване на комплекси.
    Така че благодаря че съм помогнал.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    4
    #7

    Re:Midea MSG-09HR Непрекъснато мигащ индикатор PRE-DEF

    Радвам се и аз, че не съм попаднала на някой, избиващ комплексите си, защото в един форум за правна помощ се нагледах на такива хубавци То човек, ако разбираше и знаеше всичко, нямаше да се допитва до никого

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #8

    Re:Midea MSG-09HR Непрекъснато мигащ индикатор PRE-DEF

    Да, Велев е нежна душа. Ама подозирам, че никой не е искал да го обиди.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #9

    Re:Midea MSG-09HR Непрекъснато мигащ индикатор PRE-DEF

    И аз съм сигурен в това, че никой не е искал да го обиди, а и не би могло да стане!
    Тук на параноя ли мирише или заговор?!

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #10

    Re:Midea MSG-09HR Непрекъснато мигащ индикатор PRE-DEF

    Велев Мидеите ги знае от А до Я, така че е много ценен съфорумник. А че имаме разногласия по някои въпроси - нормално е, нали затова е форум.
    А онова дето те деркат за профилактиките не си го слагай присърце, защото малко останаха да работят като теб евтино и съвестно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Midea MSR5 12hrn1 или Midea MSG 09hr
    От арх. Пътко във форум Климатици Midea
    Отговори: 12
    Последно: 09-10-13, 21:26
  2. Midea - компресора работи непрекъснато
    От georgi77 във форум Климатици Midea
    Отговори: 6
    Последно: 23-11-09, 22:22
  3. Midea MSV-09HR - мига за авария
    От dixy във форум Климатици Midea
    Отговори: 21
    Последно: 18-11-09, 18:27
  4. Midea MSG-09HR - компресорът не изключва!?
    От zzvaszz във форум Климатици Midea
    Отговори: 9
    Последно: 30-11-08, 23:56
  5. Midea MSG-09HR - мига operation
    От zomane във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 04-06-08, 07:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе