Резултати от 1 до 7 от общо 7

Midea - компресора работи непрекъснато

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    7
    #1

    Midea - компресора работи непрекъснато

    здравеите на всички .имам следния проблем:когато включвам климатика в мрежата тои автоматично тръгва ,по точно външното тяло в режим размразяване ,без дори да съм натиснал дистанционото,а когато го натисна климатика си тръгва нормално в режима които съм му задал .когато го спирам от дистанционото пак вътре си спира а вън почва да размразява.когато намаля градусите вътре си спира вън продължава да работи .ето това ми е проблема ,ако някои знае от какво е моля да сподели.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re:странен проблем

    Каква марка и модел е климатика?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #3

    Re:странен проблем

    Залепнало ти е релето за компресора и той си бачка постоянно.Струва ти се,че е режим дефрост,защото той си е точно това-да работи само компресора бвз вентилаторите,а 4 пътника без захранването е в режим охлаждане (дефрост)
    Намира се във вътрешната платка,голяма черна кутийка с размерите на кибрит.Обикновено има един или два кабела,влизащи отгоре й.

  5. Novice
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    7
    #4

    Re:странен проблем

    климатика е мидеа ,а това реле подлежили на смяна и как с е сменя .благодаря за отговорите

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #5

    Re:странен проблем

    Разбира се,че подлежи.Трябва да се свали лицевия капак и панел,вдясно е платката за управлението,сваля се и тя,намираш го по описанието ми,разпояваш го ,отиваш с него в някой маг за резервни електронни елементи,избираш подобен по размери и готово. Бобинката му е на 12 В,а силовите контакти да са за 20-25А,220 В. Струват няколко лв.
    Подчертавам,че ако не си сигурен,по-добре не се захващай,а викни техник поне да ти свали платката,че е зор при сефте...

  7. Novice
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    7
    #6

    Re:Midea - компресора работи непрекъснато

    говорим за вътрешното тяло нали

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #7

    Re:Midea - компресора работи непрекъснато

    Разбира се. Освен това отвън няма да намериш никаква електроника,вътрешното си управлява външното изцяло.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. HSU-14V03/R2 Компресора не спира да работи
    От Features във форум Климатици Haier
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-11, 21:19
  2. Компресора работи 5-6 сек и защитата го изключва
    От rutaro във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 3
    Последно: 18-03-10, 08:00
  3. Отговори: 6
    Последно: 13-10-09, 15:12
  4. Midea MSG-09HR - непрекъснато мигащ индикатор PRE-DEF
    От bradataaaaa във форум Климатици Midea
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-09, 23:25
  5. Midea 12-ка - съмнение в компресора
    От pavelkv във форум Климатици Midea
    Отговори: 17
    Последно: 26-11-08, 23:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе