Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 49

Какво да купя ????

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #16

    Re:Какво да купя ????

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar
    lavsho,

    Но, хората отиват да купуват от веригите заради по-ниските цени на една и съща стока/климатик, продаван и в специализираните фирми.
    Пазарна икономика!
    Не съм съгласен!В момента продаваме Фуджицу 12 LGC за 1350 лв , Мидеа 12 HRI за 750лв. Тошиба 13 SKVP-E за 2300, Дайкин FTX 25G за 1300 лв. и други като това са цени с включен монтаж и не знам някоя верига да ги продава на тези цени.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #17

    Re:Какво да купя ????

    Ако не си забелязал - тези модели ги няма във веригите! Или аз не съм ги виждал.... Поправи ме, ако греша.

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #18

    Re:Какво да купя ????

    Аз бих избрал тази която са си направили труда и пише на етикета всичко. Явно другите не ги е много еня за клиента нали цената е ниска кво да гледат толкова предполагам така мислят. И 570лв с монтаж са си доста ниска цена при положение че цената на климатика която ни дава магнум е 515лв.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    48
    #19

    Re:Какво да купя ????

    здрасти отново
    почетох малко из форума и взех че посмятах малко:
    22м2 на 2,2 м вис. = 48.4 м3 . както казват за MSG - 12HRN2 че отдава 3800 - 4000 вата (различни продавачи) . избирам 3800 вата и ми се пада по 78,5 вата на м3 въздух. мисля че сметката ми е добре нали ? ако дава наистина 4000 вата тогава се пада по 82,6 вата на м3. почти сам до сметката на японците от 85 вата на м3
    когато стане -10 приемам че производителността му пада с 20 процента . тогава при 3800 и 20 процента спад се пада по 65 вата на м3.смятам че ще издаяни тази машина.според вас???
    помещението има 1 виншна стена с 2 прозореца на нея. дограмата е алумин.изолация няма.отдолу е изба с постоянна температура от 18 градуса. машините на които съм се спял са :
    MSG-12HRN2 - ужким няма да е компакт версия
    MSG-12AR - притеснява ме нагревателя.при он/офф сам ли се стартира или се пуска ако го пусна аз.четох че колега се оплаква от висока сметка заради нагревателя.при вадене на захранването и наново пускане нагревателя активен ли е или се пуска пожелание на потребителя.
    MSR3-12HRN2
    MSQ3-12HR - били с компресор на тошиба или матошита. бярно ли е?

    двама колеги от форума вече препоръчаха MSG-12AR(тук ме притеснява нагреватея) . моля помогнете да избера нещо от тези 4 модела и да го купя че ми писна вече.формата мкоято ми го продава гарантира че ще топли зимата и охлажда лятото на представените по горе сметки.
    и накрая една смешка: като купих моя климатик бях наплашен от осака та се пооразмерих отгоре. като го сметнах сега се пада по почти 200вата на м3 (панасоник)

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #20

    Re:Какво да купя ????

    Цитат Първоначално публикувано от kebo
    когато стане -10 приемам че производителността му пада с 20 процента.
    Това е твърде смело дори за най-добрата японска машина. При -10° спадът е някъде около 40%, при -15° е 50% за наистина добрите климатици.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    48
    #21

    Re:Какво да купя ????

    уау.много бре
    за тия пари немога да очаквам нещо кои знае какво. а и колко дни в зимата за -15. поне в моя град е няколко дена и то не всяка зима.дайе да спадне с 40 процента пак и остават по 56 вта на м3.ако трябва с нещо ще се помага но мисля че няма да се стигне до там .даите да харесаме нещо от тия 4 машини и да приключваме с писанията
    п.с. никъде из форума немога да намеря нещо писано за MIDEA MSG 12 AR

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #22

    Re:Какво да купя ????

    MSG-12AR е заместителя на MSF6-12AR разликата е че е по икомомичен от предишния модел и без нагревателя климатика работи в калас А-Б.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    48
    #23

    Re:Какво да купя ????

    супер. как става он /офф на нагревателя?сам ли тръгва?да приемам ли че всичко написано за MSF6-12AR е валидно за MSG-12AR

  11. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #24

    Re:Какво да купя ????

    kebo, При конвенционалните евтини модели спадът на отдаваната отоплителна мощност при -10 градуса външна температура е около 65-70 %, а СОР-а им спада до максимум 1,3. Тоест умножаваш консумираната електроенергия по 1,3 и получаваш отдаваната. Всичко това е казано много грубо и за всеки модел е различно, но не трябва да имаш илюзии за чудеса.

    Взимай си модела с вградените реотани и се радвай на топлината дори и в студеното време. Реотаните могат де се включват и изключват по твое желание от бутон на дистанционното управление. Дните с ниски температури за страната не са чак толкова много или поне аз съм останал с такова усещане живеейки в град до морето.

    И да пишеш после отзиви за модела който си купиш, а също и за това как работи през зимата.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    48
    #25

    Re:Какво да купя ????

    дам.така и ме насочиха колегите . в момента чакам да ми отговорят дали могат да ми доставят мсг-12ар . ако немогат взимам мсг-12хрн2. определено ще ми е интересно как се справя мидея зимата .

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #26

    Re:Какво да купя ????

    Цитат Първоначално публикувано от kebo
    супер. как става он /офф на нагревателя?сам ли тръгва?да приемам ли че всичко написано за MSF6-12AR е валидно за MSG-12AR
    След една зима и две лета експлоатация на MSF6-12AR мога да кажа само хубави неща за този климатик.За нагревателите-те са два.Единия е на картера на компресора-включва се сам при падане на външните температури под определена стойност/да не сбъркам,но мисля, че е при 5 градуса/.Мощността му е 50 W.Вътрешният нагревател е с мощност 700 W.Той се включва /поне по индикацията на вътрешното тяло-но не и при измерванията ,които съм правил и това ме навява на мисълта,че се включва при големи разлики между зададената температура и температурата в стаята/ при стартирането на климатика от дистанционното. Аз винаги го изключвам този нагревател след стартирането на климатика.Климатика се представи страхотно миналата зима.Средната му косумация засечена с отделен електомер е 700 W на час. Наличието на външния нагревател/според мен-не съм специалист по климатици/ позволява включването и изключването на климатика,когато е необходимо-тоест,когато има хора в стаята-не съм го оставял да работи постоянно през зимата.Някои твърдят,че климатика трябва да не се изключва зимата, но аз съм на друго мнение-и то доказано при експлоатацията през миналата зима и то при минусови температури.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    48
    #27

    Re:Какво да купя ????


    току що си го поръчах . 625 лева с монтажа от голяма фирма за климатици и хладилна техника. имал съм взимане даване с тях и ми харесват монтажите им. дано да е читава машината.
    БЛАГОДАРЯ на всички който ми помогнахте в избора

  16. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #28

    Re:Какво да купя ????

    naydenov69, Да те питам дали се престраши най-накрая и си отворил външното тяло на твоята Midea MSF6-12AR за да провериш дали наистина съществува този нагревател около картера на компресора.

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #29

    Re:Какво да купя ????

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    naydenov69, Да те питам дали се престраши най-накрая и си отворил външното тяло на твоята Midea MSF6-12AR за да провериш дали наистина съществува този нагревател около картера на компресора.
    Аз не съм специалист по климатична техника.Машината ми е гаранционна и нищо не пипам по нея-само си почиствам филтрите на вътрешното тяло.Но за сметка на това съм специалист по електроснабдяване и електрообзавеждане.И както съм писал в http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg291219 съм правил доста замервания с професионална апаратура.Отделно климатика съм го прекарал през отделен електромер и си водя статистика на консумираната ел.енергия.За мое удоволствие-не за нещо друго.Та тия 50 W консумация се появяват при изключен климатик,когато температурите паднат под да кажем 5 градуса.При по-високи външни температури тази консумация я няма.Факт.Така, че и без да отварям външното тяло -този нагревател съществува.След като му изтече гаранцията-що да не го отворя?Но сега -не.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    27
    #30

    Re:Какво да купя ????

    ако не се лъжа от турбото на дистанционното се изклю4ва 1 нагревател принудително

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Незнам какво да си купя!!!!!
    От Plastic във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 20-01-14, 17:46
  2. Какво да купя за 11 m²
    От joro_tt във форум Климатици Midea
    Отговори: 13
    Последно: 19-09-10, 09:25
  3. Какво да купя?
    От Slavanas във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 24-05-10, 18:02
  4. Какво DVD RW да си купя???
    От kreo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 30
    Последно: 05-05-04, 10:05
  5. какво ехternal DVD-RW да си купя???
    От martoo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 14-11-03, 12:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе