Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 49

Какво да купя ????

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #31

    Re:Какво да купя ????

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar
    Ако не си забелязал - тези модели ги няма във веригите! Или аз не съм ги виждал.... Поправи ме, ако греша.
    Какво няма ...има всичко...във веригите няма прав си признавам- ама климатиците във магазин ли се купуват...не са наясно хората така е ...всеки си рашава сам...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #32

    Re:Какво да купя ????

    Външния нагревател си го има и няма защо да го отваря.Има термоостат който включва нагревателя както казва Найденов под 5градуса.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #33

    Re:Какво да купя ????

    Постоянно ли работи при <5° или само при изключен климатик?

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #34

    Re:Какво да купя ????

    Постоянно докакто термостата го изключи но това е само външния нагревател вътрешния се изкл. от дистанционното.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #35

    Re:Какво да купя ????

    Е това не е ли 50 W ненужна консумация когато компресорът работи, защо да го подгрява тогава?

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #36

    Re:Какво да купя ????

    Мисля,че температурата около работещия компресор е по-голяма от 5 градуса и този нагревател да се изключва при работещ компресор.Нямам си и представа къде се намира този термодатчик.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #37

    Re:Какво да купя ????

    До колкото си спомням, при свързването на двете тела няма предвиден отделен кабел за захранването на този нагревател, ако го има въобще. Ако го има вероятно взема захранване от четири-пътният магнит вентил и работи само тогава, когато се подава захранване на вентила и съответно температурата е по-ниска от еди колко си градуса.

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #38

    Re:Какво да купя ????

    Нагревателя върши работа защото когато работи компресора долната част кадето е смукателната тръба се обледенява така беше при мицубишито ми което имах и тогава му монтирах такъв нагревател. Предполагам този ефект са го избегнали конструкторите с поставяне на нагревателя. Сензора на термостата е до преградната ламарина между компресора и вентилатора и се вижда през решетката при модела MSF6 новия модел не съм отварял все още.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    48
    #39

    Re:Какво да купя ????

    днеска го монтираха. монтажа ми хареса. познати го правиха. обаче идва едно НО .
    http://kebo.snimka.bg/other/klima.426585.15114148

    по данни от нета климата вади 3800 вата и още 750 от нагревателя. да ама на табелите по кашона пише 3200 +730 нагревател. друго - в нета е с р407ц фреон а на табела р22.има ли значение с кои фреон е за работата му . незнам дали е много от значение това НО не е това което пише по нета.както и да е. вътрешн9ият нагревател се спира от бутона палърфул нали ? поне аз до този извод достигнах. ИНАЧЕ изненадващо тихо работи машинката. направо неповярвах. и за двере тела говоря.и наи интересният въпрос - наистина ли ги има и двата нагревателя. някои отварял ли е MSG-12AR или е само реклама.да се надяваме че ще работи добре машината. малко се разочаровах от разликите които дават в нета и ноговата табела но е бг. все пак.да се надяваме че ще работи зимата добре.общо взето ми хареса.
    п.с. за никои от нагревателите не ми пуснаха допилнителен кабел.взимали си захранване по вътрешен път(квото и да значи тва))
    даите накакво свястно описание на дистанционното.имам но е на англииски.на бг невидях

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #40

    Re:Какво да купя ????

    12000бту се равняват на 3,52кв.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #41

    Re:Какво да купя ????

    Някъде пише ли 3200 W?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    48
    #42

    Re:Какво да купя ????

    на единият от кашоните. 3,2 кв + 0,73 от нагревателя.и фреона не е съшият както го дават тука.моя е р22. с кои фреон е по добре или няма значение.

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #43

    Re:Какво да купя ????

    С R22 си е перфектната машина ама са се задълбочили в некви 0.0022% разрушаване на озона и затова уж е вреден този фреон. А истината е че R12 е опасния разрушаваш озона фреон но той все още се продава и ползва от недобросъвестни хладилни техници.

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #44

    Re:Какво да купя ????

    Амоняка е истината!

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #45

    Re:Какво да купя ????

    И хлорпикрина...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Незнам какво да си купя!!!!!
    От Plastic във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 20-01-14, 18:46
  2. Какво да купя за 11 m²
    От joro_tt във форум Климатици Midea
    Отговори: 13
    Последно: 19-09-10, 10:25
  3. Какво да купя?
    От Slavanas във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 24-05-10, 19:02
  4. Какво DVD RW да си купя???
    От kreo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 30
    Последно: 05-05-04, 11:05
  5. какво ехternal DVD-RW да си купя???
    От martoo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 14-11-03, 13:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе