Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Midea 24-ка конвенционален - включва и изключва прекалено често

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    3
    #1

    Midea 24-ка конвенционален - включва и изключва прекалено често

    Здравейте може ли да ми кажете относно Мидеа 24-ка конвенционален, притеснена т.к. включва и изключва може би на 2 мин. не вярвам толкова бързо да достига зададената температура и след това да изстива за толкова кратко време, помещението е доста голямо, но просто включва и изключва прекалено често,а временто не е студено днес, също така ми направи впечатление , че когато включва и изключва има смущение в тока, примерно лампата примигма и усещам и по колонките на компютъра , леко изпукват, като че все едно сега идва тока, а сложиха вчера климатика и вече до гуша ми дойде с тия климатици. Благодаря Ви предварително.

  2.  
     
  3. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #2

    Re:Разскрежаване при Midea CSU-12HHAA - в търсене на решението

    Изключи го и не го пускай, докато не дойдат тези дето са го монтирали.Обясни им всичко и да се оправят,вчера след монтажа работеше ли добре,колко време го пробваха...?И защо този огромен климатик,колко е голямо това помещение...?Сметката за тока ще е солидна.Сработва някаква защита,незнам каква ,но не го пускай повече да не издумка нещо,може и инсталацията да се запали ако е захранен не където трябва.

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    3
    #3

    Re:Разскрежаване при Midea CSU-12HHAA - в търсене на решението

    Ами вчера ,като го сложиха си работи поне 30 мин. без да спре , защото не беше затопляно, обаче след като набра , започна да ми прави това впечатление че често изключва, помещението е доста голямо 50 кв. жилищно -хол с трапезария и за нас спасението е само това.

  5. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #4

    Re:Разскрежаване при Midea CSU-12HHAA - в търсене на решението

    Често ли или на 2- 3 минути...?

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #5

    Re:Разскрежаване при Midea CSU-12HHAA - в търсене на решението

    Защо сте си причинили това нещо в хола... Два по-малки климатика биха били много по-доброто решение.
    Пусковия ток на тази Мидея е... хмм

  7. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #6

    Re:Разскрежаване при Midea CSU-12HHAA - в търсене на решението

    Точно това ми мина през главата преди минути,често включване и изключване в комбинация с добрият КОП на 24 Мидея....мъка...за 2 добри климатика е бил проблем финансовият въпрос...по добре 2 Мидеи да са взели.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #7

    Re:Midea 24-ка конвенционален

    kremy,пусни вентилатора на максимум и вдигни температурата на 26гр.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #8

    Re:Midea 24-ка конвенционален

    kremy-всичко което описваш,е напълно нормално.В началото климатика е работил нонстоп,докато затопли стаята.Сега вече си работи като конвенционален-ON/OFF.Сега дали е нормално така често,зависи от стаята и от нейните загуби,явно си е нормално.Когато застудее,ще работи все повече и ще почива малко. А както ти казаха,пусковия ток на една 24ка Мидея е доста голям- около 20-25 А,което си е бая.И е нормално лампите у вас да мигат и да ти пукат колонките.Отвън има контакторче,което като си щрака да пуска компресора,хвърля искри и образува тези смущения.

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    3
    #9

    Re:Midea 24-ка конвенционален

    благодаря за съветите, но пробвах всичко и на всякаква температура, 23,24,25,26,27 и все така си продължава, на всякаква вентилация и пак нищо, притеснявам се да не направи нещо на инсталацията , не разбирам, ако бях наясно сама щях да си го монтирам, аман вече от ядове с климатици, преди това имахме Хаер 18-ка , но той му се прецака компресора разбира се за 2-пъти пълен боклук , но залагаме на тия по евтините т.к. както казах помещението е доста голямо и от финансова гледна точка няма как за японски още повече за такавма квадратура, не че малко се израсихме и за тия, а за два отделни просто място няма за 2-рата вътрешна кутия ,много е неподходящо, тя ще трябва да е отделена много от външното тяло. Не съм наясно с тоя датчик да не той да е поставен на неправилно място и да лъже така климатика. В понеделник ще идват ще видим какво ще направят. А иначе включването и изключването даже не е и на 2 мин , много по често.

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #10

    Re:Midea 24-ка конвенционален

    Опитай да сложиш вентилатора на максимална степен, и насочи вертикалните клапи към далечния край на стаята. Хоризонталните, сложи в междинно - до високо положение. Мигането на лампите е нормално при тази консумация - 3kw си е един сериозен бойлер и идва бая голям стартовия ток.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #11

    Re:Midea 24-ка конвенционален

    Какво стана, днес е понеделник - идваха ли?
    Така и така е взет и сложен климатикът, намерете начин да е на отделен кръг на инсталацията със собствен бушон. Не знам доколко лесно можете да го реализирате това, но е добре.

    ПС: Хайер 18-ка + Мидея 24-ка не ви ли дойдоха по-скъпи от един марков климатик, пък макар и конвенционален? Според мен евтиното винаги излиза скъпо.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    349
    #12

    Re:Midea 24-ка конвенционален

    Няма много теми за 24-ки климатици и ще пусна питането си в тази.
    На схемата съм начертал разположението на апартамента и смятам да слагам Мидея 24-ка (червеният правоъгълник) да охлажда целият апартамент. Стая 1 към Стая 2 е портал и е отворен. Към стаите са нормални врати и ще бъдат оставени отворени. Червените линии са прозорци. Начертаната площ е около 70 квадратни метра и височина 2.5м. В стаите 2 и 3 не е възможно да се сложат климатици и това не е вариант. На много места чета, че мощният климатик ще прави силна струя студен въздух, но климатикът ще охлажда повече вечерно време и когато се спи и силната струя в стая 1 няма да е проблем. Дали този вариант на охлаждане ще е ефективен или да търся вариант за два малки климатика в стая 1 въпреки, че мястото е ограничено за втори климатик? Някой знае ли COP на MSG-24HR и CSU-24HHAA и кой е по-удачен да се вземе?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #13

    Re:Midea 24-ка конвенционален

    Лично мнение - изключително лошо решение. Не те съветвам да го правиш.
    Поне дай размери на тези стаи. В стая 1 с тази 24-ка, при това конвенционална Мидея, нито ще може да се спи, нито да се стои.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    349
    #14

    Re:Midea 24-ка конвенционален

    Стая 1 е 5х6м., стая 2 е 5х3м, стая 3 е 5х3.4м, коридора е 8х1.2м. В стая 1 не се спи. Първо мислих да сложа два климатика в стая 2 и 3, но това не е вариант. Идеята ми е да включа климатика за известно време на по-висока скорост на перката и после докато съм в стая 1 да е на ниска степен или да е изключен. Като си отида в някоя от другите стаи и за вечерта го оставям на ниска или средна степен или дори и на висока и да охлажда и другите стаи, но поне няма да ми бръмчи на главата и да върти въздуха където се спи и би трябвало да се получи нещо като бриз в стая 2 и 3, но дали ще е така на практика?

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #15

    Re:Midea 24-ка конвенционален

    Човече, предложението ти е абсурдно. Ще се изненадам, ако намериш фирма, която да ти вземе парите. Помисли за чилър, подови кими, таванни клими, вентилатори дори... но това няма никакъв смисъл, освен да хванеш бронхо-пневмония.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с Midea MSG-12HRI - не включва
    От shappy във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 09-01-17, 17:46
  2. Osaka CH12-SLE сам се включва и изключва
    От knopp във форум Климатици Osaka
    Отговори: 16
    Последно: 24-08-14, 03:37
  3. Хладилник Мраз 140 - постоянно включва и изключва
    От todor_pr във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 19
    Последно: 22-07-11, 20:59
  4. Конвенционален General или инвертор Midea ?
    От farkash във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 02-12-10, 14:51
  5. Външното тяло изключва и повече не включва !?
    От nedovolko във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 22-07-10, 20:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе