Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

MSG-12HRDN1 - това ли са възможностите му?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    24
    #1

    MSG-12HRDN1 - това ли са възможностите му?

    Климатика е на позната и преди няколко дни отидох да видя как работи. При температура няколко градуса под нулата и зададени 30 гр. от дистанционното климатика не успя да достигне температура, разрешаваща работа на средна и вискока скорост на вентилатора. Днес идваха от фирмата и поведението беше следното : външна температура около нулата вътрена 23гр., след 20 мин. работа на компресора на пълна мощност ( 30гр. от дистанционното и консумация 5,6А ,при 216В )достигна 48гр. изходна струя на low fan. След още 10 минути вентилатора тръгна на MED, като изходната струя беше 46гр. ( входна 24) . И така според тези резултати техниците казаха,че всичко е нормално. След като си тръгнаха и намалих градусите на 22 ,консумацията започна да спада. Когато стана 3,6А вентилатора на вътрешното тяло пак намали на LOW ( въпреки,че е задеден на MED ) и изходящата струя беше не повече от 40гр. През цялото време външното тяло беше абсолютно чисто .
    И така в момента климатика работи по описания начин- след намаляне оборотите на компресора, работи само на ниска степен на вентилатора,консумация между 3 и 4 ампера и не може да направи и 20 градуса в стая 13кв.м. Компресора не спира,а се установява на посочената консумация,климатика топли само себе си и това е.
    При монтажа не е осъществен контрол на работата и най-вероятно не е вакуумиран. Дали това са истинските възможности на машината,или има някакво спасение.
    Благодаря предварително за съветите и мненията !

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #2

    Re:MSG-12HRDN1 -това ли са възможностите му ?

    Нямам такъв климатик но след като машината може да извади 46-48 градуса при температури около 0 навън според мен проблема не е в мощноста и. След като си го оставил на 22 градуса и е почнал да вади 40 градуса при най-слабия вентилатор не мога да разбера как така не може да направи 20 градуса в стая 13 кв? Така както го описваш сякаш има нечовешки загуби или нещо блокира въздушния поток.

  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #3

    Re:MSG-12HRDN1 -това ли са възможностите му ?

    Мощността на климатика отговаря на помещението, но тези измерени данни са малко ниски, като има възможност за малко по-добри показания. Сега при външна температура 0° разликата вътре на средна скорост на вентилатора изход-вход е 22°. При вакуумиране ефективността на климатика се подобрява най-малко с 20%.

    За сравнение мога да дам модела, който имам обикновена Midea MSV1-18HRN1. При външна 0°, зададена температура и вентилатор на максимум, входяща 25°, изходяща 45° или има температурна разлика на въздуха от вътрешното тяло изход-вход 20°С. В момента при външна -7°С и отново всичко зададено на максимум, входящата 25°, изходящата 42° или има температурна разлика на въздуха от вътрешното тяло изход-вход 17°С.

    Разликата от към мощност при инверторните модели на Midea и обикновените на тази марка е нищожна в полза на инверторите при работа на максимална мощност на компресора.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #4

    Re:MSG-12HRDN1 -това ли са възможностите му ?

    Преди малко засякох при мен текущото положение (не ми се занимава сега да "напъвам" климатика и да меря - и без това жената ме гледа накриво като се катеря по разни столове) - при външна темепратура -7, в стаята е 22, на климатика е зададено 22, "горе" при него на входа му е 24-25 на изхода 32, струята е супер слаба, външното "едвам върти"... Разбира се не трябва да се пренебрегва факта че в стаята има 2 PC-та, един 29" CRT телевизор, 2-ма души и една котка . Явно всички те помагат а и загубите не са особенно големи. Трудно ми е да разбера защо при Иван тази Мидея (която няма очевиден проблем с мощноста) не може да направи 20 градуса в 13м2 - след като с 7 градуса разлика аз "потдържам" 21м2?
    Всъщност Иван не е посочил на колко е настроил климатика? Колко време го е оставил да работи?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    24
    #5

    Re:MSG-12HRDN1 - това ли са възможностите му?

    Явно в случая проблема се получва от това, че климатика работи само на LOW FAN. Всъщност може би и на по-ниска скорост. И по този начин топлата струя не стига до пода и не може да развърти въздуха. Около климатика има незначителни препятствия- само една много малка масичка точно под него, вискока 50 см, но жалъзите са насочени съвсем леко напред и въздуха я прехвърля. Тове обаче само когато работи на MED или HIGH FAN. Тогава стопля, но след като започне да намаля оборотите , кондензатора изстива леко и 'зависва' на 3-4 ампера консумация и оборотите а вентилатора са толкова ниски,че топлата струя се връща обаратно на входа. Инъче и стаята си е хладничка. При -10гр със сигурност ще има топлозагуби около 2KW, ( за целта има и печка на дърва) но хората се надяваха,че поне около и малко под нулата ще могат да разчитат на климатика.
    Намислил съм да сложа един резистор на температурния датчик на кондензатора, да имитирам 5-10 гр. по-висока достигната температура, поне да разрешава работа на MED и HIGH FAN.

  7. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #6

    Re:MSG-12HRDN1 - това ли са възможностите му?

    Сега ще погледна програмата за работата на тези инвертори на Midea, за да видя спъва ли го нещо по програма и как да го излъжем да работи по продължително време на максимум. Иначе, когато не работят на максимум им пада ефективността и работят по-лошо от обикновен климатик на тази марка. За сега не прави нищо.
    ---------------------------------
    Работата на вътрешния вентилатор първо е в зависимост от температурата на вътрешния топлообменник. По-долната графика показва начинът на работа две минути след спиране на компресора. Също така по време на работа на компресора този начин за контрол на скоростта според температурата е първи и основен спрямо другите два. За да се премине към някой от другите начини за контрол трябва те да не са в противоречие с тези условия.

    Автоматична скорост на вентилатора. Контрола на скоростта ще бъде по тази логика стига тя не е в противоречие с горната. Знакът дали е положителен или отрицателен при резултата от формулата няма значение, важна е получената стойност. Колкото разликата между зададената температура и тази в помещението е по-малка толкова и на по-висока скорост вентилатора работи.

    И третият възможен начин, който позволява корекция на скоростта посредством включване и изключване на два джъмпера вероятно намиращи се на вътрешната платка. Този начин за контрол на скоростта се прилага само при работа на компресора. В зона А на графиката скоростта на вентилатора се разрешава да е максимална. Отново дали получената стойност е със знак минус или плюс няма значение важна е самата стойност. Ако се настроят джъмперите да показват с 4° по-малка разлика това ще доведе до по-висока скорост на вентилатора.

    Написал си че издухваният въздух е бил 46° което ще означава, че температурата на топлообменника е била поне 50°. Имай в предвид, че при отчетена на топлообменника над 60° компресора изключва по защита.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #7

    Re:MSG-12HRDN1 - това ли са възможностите му?

    Вален,според мен тия пльокшовци да ги извика пак да го заредят по везна,ама като се постопли,че на тия -температури ще оакат работата,или ако имат станция(което ме съмнява) да дръпнат фреона и да видят колко е.

  10. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #8

    Re:MSG-12HRDN1 - това ли са възможностите му?

    Ехххххххххххх де да е от фреона, аз мисля че говорим за конструктивно сбъркан климатик на иначе ВЕЛИКАТА МИДЕЯ !!!!!!!!!

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #9

    Re:MSG-12HRDN1 - това ли са възможностите му?

    За съжаление май си прав. И ние имаме вече няколко бройки които не работят,не вдигат налягане и съответно не топлят.

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #10

    Re:MSG-12HRDN1 - това ли са възможностите му?

    Цитат Първоначално публикувано от lavsho
    За съжаление май си прав. И ние имаме вече няколко бройки които не работят,не вдигат налягане и съответно не топлят.
    Не думай ние още нямаме.

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #11

    Re:MSG-12HRDN1 - това ли са възможностите му?

    До сега модела нямаше ли проблеми, все пак машината е на 3 години, или проблемите са при новопроизведени бройки, където нещо не е наред при модификации на модела.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #12

    Re:MSG-12HRDN1 - това ли са възможностите му?

    Точния модел е MSR 12HRDN1.Имаме доста продадени бройки от тях и засега само няколко ни създават ядове като са със еднакви симптоми и са продадени по едно и също време тоест са от една партида.

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #13

    Re:MSG-12HRDN1 - това ли са възможностите му?

    Помислих за MSG, защото в заглавието на темата е посочен този модел.

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #14

    Re:MSG-12HRDN1 - това ли са възможностите му?

    Аз имам втора бройка която днес ми излезна, явно с малко фреон тъй като не тръгват степените на вентилатора при не достатъчно налягане-температура. Иначе за сега спокоиствие цари на телефоните.
    пс. Какво им е че ми е интересно ще трябва тук да питам понеже ми отрязаха личните съобщения.

  18. Banned
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    256
    #15

    Re:MSG-12HRDN1 - това ли са възможностите му?

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Аз имам втора бройка която днес ми излезна, явно с малко фреон тъй като не тръгват степените на вентилатора при не достатъчно налягане-температура. Иначе за сега спокоиствие цари на телефоните.
    пс. Какво им е че ми е интересно ще трябва тук да питам понеже ми отрязаха личните съобщения.
    Велев, на лични не може ли да ти се пише?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MFA-12HRDN1
    От flamme_froide във форум Климатици Midea
    Отговори: 55
    Последно: 24-04-14, 17:35
  2. Отговори: 108
    Последно: 05-02-14, 09:23
  3. Midea MSY-12hrdn1
    От Ivan981 във форум Климатици Midea
    Отговори: 19
    Последно: 03-02-12, 20:58
  4. Оферта за MSG-12HRDN1
    От suicidal във форум Климатици Midea
    Отговори: 0
    Последно: 03-10-10, 11:54
  5. Възможностите на Asus 7700 GeForce 2 PRO???
    От KingDiamond във форум Овърклок
    Отговори: 6
    Последно: 14-07-03, 13:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе