Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 46
Like Tree1Одобрявам

Боклуци ли са новите инвертори на МИДЕЯ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #16

    Re:Буклуци ли са новите инвертори на МИДЕЯ

    Ако ставаше да се топлиш с евтин климатик кой е луд да дава по 1500- 2000 лева за същата купчинка с тръбички и пластмаса...?Разбира се ако вместо 12-ка набримчиш 18-ка - нямаш ядове...ноо лампите при стартиране нещо примигват съмнително и все пак тока някой трябва да го плаща...
    Всеки има право на лично мнение...Ще ви дам един пример - една позната фризиорка преди време ме помоли да й преместя климатик на 10-ина години (22-ка на 100 волта от непозната марка) в доста голям нов салон ...разбира се обясних и че идеята е смешна и има нужда от истински климатик.Обаче днес бях в новия й салон с вече монтиран същият слаб климатик и сега при -4,-5 градуса е включила две духалки по 2 киловата за подкрепа на климатика.Не пророних дума за това и явно е нямала пари жената...но така не се рашават проблемите а се задълбочават...всеки има глава на раменете си.
    П.С. Това дето се споменава пак за изгодата от продажбата на климатици определено ме дразни вече - за 100-тен път казвам НЯМАМ изгода...ако някой от модераторите или Крис иска мога да му дам тел. на фирмата си и да пита там кой съм и дали имам лична изгода от продажбите на климатици...то бива ,ама айде стига...ще спра да пиша и това си е...вземете ме баннете за 2 месеца че само влизам по навик....като съм агент на Дайкин ме спрете и това е...

  2.  
     
  3. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #17

    Re:Буклуци ли са новите инвертори на МИДЕЯ

    MSG 12HRN1, в 15-18 M2 помещение

  4. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #18

    Re:Буклуци ли са новите инвертори на МИДЕЯ

    Цитат Първоначално публикувано от ya
    MSG 12HRN1, в 15-18 M2 помещение
    А кой ти каза че това е инверторен климатик ?

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #19

    Re:Буклуци ли са новите инвертори на МИДЕЯ

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    А кой ти каза че това е инверторен климатик ?
    И аз питам?

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #20

    Re:Буклуци ли са новите инвертори на МИДЕЯ

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    А кой ти каза че това е инверторен климатик ?
    А кой ти каза, че е нов?

  7. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #21

    Re:Буклуци ли са новите инвертори на МИДЕЯ

    ОХХХХХХХХХХХХ ИЗВИНЯВАЙТЕ, MSG-12HRDN1

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #22

    Re:Буклуци ли са новите инвертори на МИДЕЯ

    Също не е нов, на 3 години е.

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #23

    Re:Буклуци ли са новите инвертори на МИДЕЯ

    А кой ти каза, че е климатик?
    Asen Ikonomov одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #24

    Re:Буклуци ли са новите инвертори на МИДЕЯ

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    А кой ти каза, че е климатик?
    тези изделия драги ми Касап струват по 100 долара в Китай ако поръчаш един контейнер, но те задоволяват нуждата от нов климатик на хората който не могат да си позволят истински такъв. И за де не е спам ще добавя, марки като Мидея никога не са произвеждали нещо стойностно и истинско. Който и модел да вземем и стар и нов да е все е компромис.

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #25

    Re:Буклуци ли са новите инвертори на МИДЕЯ

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    П.С. Това дето се споменава пак за изгодата от продажбата на климатици определено ме дразни вече - за 100-тен път казвам НЯМАМ изгода...ако някой от модераторите или Крис иска мога да му дам тел. на фирмата си и да пита там кой съм и дали имам лична изгода от продажбите на климатици...то бива ,ама айде стига...ще спра да пиша и това си е...вземете ме баннете за 2 месеца че само влизам по навик....като съм агент на Дайкин ме спрете и това е...
    Учудващо лично приемаш нещата? Не забелязвам да съм визирал теб в изказването си... Цялото ти писание мяза на гузен негонен бяга
    Споменаването на изгодата от продажба на климатици, повярвай ми дразни други много повече, отколкото дразни теб. Не схванах какво искаш да кажеш - че тук няма хора, които участват с цел да продадат климатици / услуги ли?
    Или че ги има, но споменаването на факта, че ги има те дразни?

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,305
    #26

    Re:Буклуци ли са новите инвертори на МИДЕЯ

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    Ако ставаше да се топлиш с евтин климатик кой е луд да дава по 1500- 2000 лева за същата купчинка с тръбички и пластмаса...?Разбира се ако вместо 12-ка набримчиш 18-ка - нямаш ядове...ноо лампите при стартиране нещо примигват съмнително и все пак тока някой трябва да го плаща...
    Всеки има право на лично мнение...Ще ви дам един пример - една позната фризиорка преди време ме помоли да й преместя климатик на 10-ина години (22-ка на 100 волта от непозната марка) в доста голям нов салон ...разбира се обясних и че идеята е смешна и има нужда от истински климатик.Обаче днес бях в новия й салон с вече монтиран същият слаб климатик и сега при -4,-5 градуса е включила две духалки по 2 киловата за подкрепа на климатика.Не пророних дума за това и явно е нямала пари жената...но така не се рашават проблемите а се задълбочават...всеки има глава на раменете си.
    П.С. Това дето се споменава пак за изгодата от продажбата на климатици определено ме дразни вече - за 100-тен път казвам НЯМАМ изгода...ако някой от модераторите или Крис иска мога да му дам тел. на фирмата си и да пита там кой съм и дали имам лична изгода от продажбите на климатици...то бива ,ама айде стига...ще спра да пиша и това си е...вземете ме баннете за 2 месеца че само влизам по навик....като съм агент на Дайкин ме спрете и това е...
    Хайде сега, няма нужда от спам, Но като си започнал да се ДРАЗНИШ да отбележим:

    1.Това дали се дразниш или да те е яд на нещо някого, нечие мнение е ТВОЙ личен избор-можеш да се дразниш, а можеш и да не се дразниш, може да те е яд, а може и да не те е яд;Не можеш поне мен да ме накараш да се чувствам виновен поради това, че ти се дразниш или не се дразниш

    2.всеки има право на мнение, а като изказваш такова в полза на определени машини(ти сам казваш, че фирмата ти монтира предимно/само)дайкин малко или много влияеш на избора и някой съформци са мотивирани да закупят дайкин под влияние на положителните мнения във форума изказани за марката, и от това има търговска полза и печалба и твоята фирма която ти плаща заплатата с която се изхранваш.Справка:

    vanko68
    SetCombG.com Фен

    Неактивен

    Публикации: 3028


    Само поглеждам да видя какво правиш. Бачкай сега..


    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка
    « Отговор #1835 -: 19.01.2010, 00:00 »

    --------------------------------------------------------------------------------

    Е той RKK си работи в едната от фирмите-вносители на Дайкин,няма за какво да гледа из разни сайтове...



    Така че преди всичко БЪДИ ОБЕКТИВЕН полза макар и непряка имаш, защото ако фалира фирмата ще си търсиш работа.Няма значение, че не сочиш пряко името на фирмата в кото работиш нали тя продава предимно дайкин и това препоръчвате предимно.Дали е най-добър или не е най-добър климатик дайкин също е без значение при прецеката дали имаш пряка и ли непряка изгода/интерес.Дори и дайкин да е климатик №1(по качество и всики други показатели) то това не означава, че фирмата в която работиш няма НИКАКВА изгода от продажбата на дайкин, нали е ТЪРГОВЕЦ регистриран по ТЗ, а по дефиниция търговците реализират печалба от осъществените търговски сделки влизащи в предмета им на дейност
    Лично за мен твоето мнение, на Ванко 68, mir71 и РКК ги ценя като на хора които имат представа за техническата страна, но винаги си имам едно наум по отношение на изказаните от вас мнения особено след като получих на лични няколко оферти, без да съм подканял никого да ми даде такива и като знам, че Ванко68 и mir71 са бивши съдружници във едно ООД(сега ЕООД) и настоящи фактически съдружници и се подкрепят един друг.
    На съфорумника rist му свикнах( и не му обръщам внимание) във всяко 2-ро мнение да има изявителна бележка по отношение на някой съфорумник и считам, че тази негова язвителност е черта от характера му след като не може да я преглътне и преодолее ...
    3.Не се дразни на мненията различни от твоето, защото например по отношение на комфорта няма обективен критерии и докато например КАСАП заявява, че една част от нас "си варим яйцата" на 25-26 градуса, то според тази "една част" той/семейството му студува на 19-21 градуса...тоест всеки има свое индивидуално усещане за комфорт;

    4.като нямате аргументи не давайте оценъчни "квалификации" на дадените мнения и на съфорумниците с различно от вашето мнение, справка:


    Публикации: 826


    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления
    « Отговор #331 -: 23.12.2010, 16:53 » Цитат

    --------------------------------------------------------------------------------

    Цитат на: rony67 в 23.12.2010, 15:35
    Имам климатиците от октомври и до сега не са спирани и с нищо не напомнят за себе си, притеснявам се от писанията за тях и бих попитал кога да чакам тракащите решетки и дефроста на 22 минути

    Изобщо не очаквай да имаш проблеми...аз имах 2 Дайкина и сега взех 3-ти изобщо ме ме интересуват скапаните монтажи и дрънчащите решетки на няколко човека от форума.ЗНАМ от личен опит какво е качеството на марката и толкова монтирани и гаранционни климатици имам и актива си че изобщо не ми е нужно някой да ми обяснява за фабричните дефекти и други подобни глупости...
    Всеки има правото да си говори глупости и аз не мога да му забраня...и не искам.
    Забравих да ви спомена че Дайкин никога не са имали проблем с дефроста...ама иначе може да си пишете смешки колкото искате,не ми пречи особенно...

    « Последна редакция: 23.12.2010, 16:57 от rkk »

    Така, че:
    - на първо място не сме чак такива балумурници на каквито се опитвате да ни направите;
    -призивите да ти наложат БАН е малко излишен и не виждам особен смисъл от него(освен ако е някакъв вид Ултиматум към модераторите/администраторите и един от съдружниците във фирмата с права върху Сетком страницата/форума), всяко мнение е ценно, но то не е абсолютно(сами за себе си) и подлежи на преценка дали отговаря на истината(фактите) , дали е правилно(изводите и заключенията, в частност съветите) и проверка за конфликт на интереси.Намирам призива ти като ултиматум за 100% приемане на твоите мнения за истина без каквато и да е проверка, което странно ми намирисва за едно време от преди повече от 20 години, когато в Конституцията на НРБ беше записано, че:


    КОНСТИТУЦИЯ

    [редактиране] Глава I ОБЩЕСТВЕНО-ПОЛИТИЧЕСКО УСТРОЙСТВО
    Член 1

    (1) Народна рeпубликa Бългapия e социалистическа държава на трудещите се от града и селото начело с Работническата класа.

    (2) Ръководната сила в обществото и държавата е Българската комунистическа партия.



    -бъдете преди всичко обективни -това е в полза на всички
    -не се опитвайте с ултиматуми да си присвоите правото да налагате своето мнение над останалите и да претендирате 100%, че сте винаги прави всеки път.Не е коректно спрямо останалите съфорумници, защото така непряко им казвате, че вие сте по-умни, тъй като всеки път когато те са на различно от вашето мнение грешат...
    Erare humanum est...

    П.С. наскоро изрично подчертах на един съфорумник(писал ми н а лични), че НЕ СЪМ фен на фуджитсу, а просто ми харесват, защото ме карат да се чувствам най-комфортно от досега позлваните климатици.Дайкин също са много добри климатици, но не са перфектни..., както и фуджитсу разбира се...


    П.П.2:

    КАСАП казал съмНЕПРЯК интерес/изгода... и не "налитаме", просто се начетох на квалификации от рода на "говори/те глупости"," говорите смешки" и е важна истината, а не квалификациите по отношение н а други участници от форума.Нямам нищо против РКК или другите защитаващи ревностно дайкин до известна степен са ми симпатични когато не използват обиди по отношение на други от форума и ценя мненията им по отношение на техническата част.По отношение на другата част преценявам, независимо кой какво си говори и дали моята преценка му харесва.Стремя се да не засягам/огорчавам никой, за да не "избяга" от форума поради засегнато его( и поради запазването на богатството/разнообразието от мнения), затова напоследък се ограничавам, да не отговарям на хора пряко или непряко стремещи се да ме провокират с твърдения за дайкинофобство, просто защото не е вярно и поради това и отговорите на такива постове се явяват излишни.


  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #27

    Re:Буклуци ли са новите инвертори на МИДЕЯ

    Абе Джъсти ти изби рибата с този пост

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #28

    Re:Буклуци ли са новите инвертори на МИДЕЯ

    Джъсти, у какъв филм се вкара бе, братчед?
    Голяма част от изложените от теб факти нямат нищо общо с действителността. A за rkk мога да ти гарантирам, че не е изкарал нито лев от продажба на климатици.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #29

    Re:Буклуци ли са новите инвертори на МИДЕЯ

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Джъсти, у какъв филм се вкара бе, братчед?
    Голяма част от изложените от теб факти нямат нищо общо с действителността. A за rkk мога да ти гарантирам, че не е изкарал нито лев от продажба на климатици.
    И как ще ни гарантираш? То по най-елементарната логика която и justy излага е че ако работиш във фирма която се занимава със внос/продажба на климатици то ти имаш пряка изгода да има повече продажби. Защото накрая на годината може и да има някое и друго бонусче ако фирмата е имала успешна финансова година... (това е най елемантарния пример).
    Не оспорвам факта че хората от форума които се занимават професионално с климатици имат много по-точна преценка за техническите параметри и възможности на климатиците (от пряк опит и от достъпа до сервизна документация), но изказвания от рода "аз нямам изгода" е просто смешна... и комбинирана с факта че се препоръчват основно Дайкин от хора които продават (по един или друг начин) Дайкин е достатъчна за мен да го сметна за реклама...всеки с глава на раменете си го разбира.

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #30

    Re:Буклуци ли са новите инвертори на МИДЕЯ

    Цитат Първоначално публикувано от sunmanbg
    И как ще ни гарантираш? То по най-елементарната логика която и justy излага е че ако работиш във фирма която се занимава със внос/продажба на климатици то ти имаш пряка изгода да има повече продажби. Защото накрая на годината може и да има някое и друго бонусче ако фирмата е имала успешна финансова година... (това е най елемантарния пример).
    Нека някой, ако е получил оферта от rkk на ЛС - да си каже. Прегледай и постовете му във форума, и ако намериш един, в който препоръчва фирмата, за която работи... трия си регистрацията на момента!

    Това, че препоръчва Дайкин, се дължи на факта, че познава добре машините им и продуктовата им гама. Човека е фен, техничар, специалист, но не и търговец. Винаги е помагал, без да има лична изгода от това. Няма защо да налитате така на един от най-безкорисните хора тук.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Новите модели на мидея!
    От TIMBERLAKE във форум Климатици Midea
    Отговори: 7
    Последно: 25-04-12, 16:26
  2. Asrock-боклуци
    От nothd във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 23
    Последно: 01-02-12, 21:59
  3. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 21:44
  4. Новите инвертори OSAKA-CH-12-BPEO
    От vahals във форум Климатици Osaka
    Отговори: 11
    Последно: 21-02-07, 23:19
  5. RAM боклуци
    От Lamia във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 13-02-01, 16:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе